Přejít na obsah

Nevrací se ruční brzda


codek

Doporučené příspěvky

Dobrý den, přestala se mi vracet páka levého zadního kola za kterou tahá lanovod od ruční brzdy. Brzda se po uvolnění ruční brzdy neuvolní úplně.

Bylo to horší ale namazal jsem ji jen tak z venku lehl pod auto a namazal motorovým olejem kolem te páčky a chodí líp trochu se vrací ale pořád se nevrátí úplně.

 

Můj dotaz zní jestli se to dá nějak rozebrat abych to namazal bude to chtít asi zevnitř.  Moc se nevyznám a nerad bych rozebíral celé hlavní brzdy kvůli tomu nějak. Lanko chodí hezky. Viděl jsem někde na netu takovou pružinu přídavnou co se tam dá ta tam patří originálně nebo ne? Protože jsou tam na ni přímo díry ale nikdo ji tam nemá.

Odkaz ke komentáři

Taky se mi nechtěla ručka vracet, já ji teda moc nepoužívám, a když už, tak jen lehce, ale moje drahá polovička👩🏻‍🦰, ta když za to vezme💪, tak to prostě jde až nadoraz... Tak jsem vlezl vzadu pod auto, prostříknul jsem to WéDéčkem a za asistence svýho synátora, který střídavě tahal za ručku a já pod autem růčo vracel ty “páčky” do správný polohy, jsme to krásně rozhejbali a od tý doby naprosto v poho. To bylo někdy na jaře.... Ještě to zreviduju před zimou a pak uvidíme po zimě...

To jsem ale jouda... Byl to sice stejný problém, avšak na Octavia 3, tak sory, ale není to snad jedno!?

Odkaz ke komentáři
před 40 minutami, J@N napsal:

Taky se mi nechtěla ručka vracet, já ji teda moc nepoužívám, a když už, tak jen lehce, ale moje drahá polovička...

Přesně tohle jsem dnes udělal, přítelkyně tahala ručku, první wd, pak 5w40... Stříkal jsem i na lanko pod tou manžetou u té páčky a vracel jsem to manuálně, pohonil jsem to dost ale pomohlo to jen částečně. Vrací se to mnohem dál než předtím ale pořád mi asi 1cm chybí a to kolu stačí aby se zahřívalo po cestě.

 

Zítra zkusím sundat kolo a nějak aspoň částečně rozebrat tu brzdu ale bude to premiéra tak budu opatrný..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...