Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Sign in to follow this  
autozrout

Výměna předních tlumičů doma

Recommended Posts

Dobrý den,

Podle návodu zde: https://club.autodoc.cz/manuals/vymena-predni-perovaci-jednotka-skoda-octavia-1z5-navod-9921 si chci vyměnit přední tlumiče na mém autě.

Avšak nerozumím kroku 26: jaký speciální nástavec mám použít na odstranění tlumiče? Kde bych tento nástavec koupil?

Stejně tak krok 34: kde mám sehnat nástavec č. 21 s dírou na imbus č. 7?

A proč se potom v kroku 43 používá na dotažení nástavec č. 22 v kombinaci s imbusem č. 6?

Děkuji.

26: řekl bych že je to roztahovák na těhlici, aby šla těhlice stáhnout z tlumiče. Dá se nahradit sekáčem.

34: možná by šel použít očkový (vyhnutý) klíč č.21...

43: To nevím.. ale dle obrázků je nový tlumič jiný než originál.. Proto možná jiný klíč a jiný imbus.

Jinak jsem tlumiče na svojí octavii měnil. Já jsem teda sundal i brzdový třmen, povolil čep řízení a celou těhlici i s tlumičem vyndal ven. 

A nezapomeň, že jsou třeba stahováky pružiny

26: roztahovák těhlice, koupíš třeba na Alíku jde to i bez toho, ale tu těhlici nějak roztáhout musíš, vytáhnout tlumič z těhlice je podle mě nejproblémovéjší bod celého procesu

34 a 43: jde bezproblémů očkovým klíčem, ten s takovým tím odskočeným okem. Velikosti si z hlavy nepamatuju, ale nebyl problém, měl jsem doma v nějaké sadě, totéž imbusy, akorát tu sedmičku si pohlídej jestli máš.