Přejít na obsah

Žárovky H4 (Osram, Philips...)


Konny

Doporučené příspěvky

No s HID se to nedá srovnat výbojku žádná žárovka nenahradí, ale proti HID se to chová alespoň jako poctivá žárovka která má přesný ohniska jde klasicky seřídit a neoslňuje. Navíc svítivostí se nedá srovnat ani s žádnou tuningovou 100W žárovkou. Měl jsem 2x H4 v předchozí motorce kde najeli cca 40tkm z toho +- 50% s dálkovýma, byli tam necelý 3 roky kolik ještě vydrželi dalšímu majiteli už nevím. A to jsou na motorce sakra jiný otřesy než v plechovce ;)

Odkaz ke komentáři

no kdyz si ale spocitas, kolik si z tech 40tisic km najezdil v noci, aby si je doopravdy vyuzil, tak uz to tak horky nebude... ;) za ty prachy bych s tema zarovkama musel jezdit JEDINE v noci, aby se mi to nejak vyplatilo. Pro me osobne tahle nabidka neni zadna vyhra teda...

 

edit: jestli jsem to pochopil, tak si ca. 20tisic najezdil v noci... to mi vydrzi NB za 300 Kc taky 20tisic a dejme tomu, ze taky pulku najedim v noci. To mi prijde proti tem "tvym" zarovkam docela levny. A nejak si nepamatuju, ze bych mel v noci problem neco nevidet :(

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Vzhledem k tomu že na motorce se svítilo pořád tak to tak zenedbatelný číslo není. Např. na e-bay se dají sehnat za menší peníze tenkrát mi je přivezl kamarád z USA jedna vyšla v přepočtu na 800,- hold za kvalitu se platí ;) Důležitější je vidět a hlavně být viděn.

 

edit: v noci ani náhodou to je z toho tak cca 5tkm, dálkový jsem požíval převážně ve dne mimo obce. Nehodlám čekat až mi to tam někdo pošle z vedlejší a potom bude tvrdit že mě přehlídl, takových výmluv je čím dál víc. ;) Teď jezdím s HID H7 dálkový nepouštím ani v noci protože to není ani poznat že je zapnu :(

Upraveno uživatelem MickXX
Odkaz ke komentáři
Tenkrát auta nesvítili, jinak máš pravdu přepínání jim škodí nejvíc ;) Proč divnej argument, bohužel je to fakt lidi si vymejšlí různý historky jen aby se vyhli např. obvinění z nedání přednosti v jízdě, omezení, ohrožení apod. není to z mé hlavy.

 

myslím,že debata o motorkářích je na samostatný vlákno jelikož to je téma na hádku jako hrom. Jinak rychle jedoucí motorku která jede čelně blbě odhadne většina lidí jelikož myslí,že to stihnou,pokud jede pomalu stihne i zabrzdit,přibrzdit.Je to stejný jak u auta,jen ta motorka je opravdu menší bod.

 

k těm žárovkám,těch peněz za ně je opravdu dost,kdyby byla za 800,-/sada už by to stálo za úvahu ale jinak je to marný....

Odkaz ke komentáři

Jakou hádku motorkáři jsou přece prasata :( Mezi náma chyba je na obou stranách + média tomu dodávají ještě pěknej podnět k nenávisti. Na moto jezdím s přestávkama cca 28 let ale co se děje posledních pár let to už přestává být sranda. Osobně nejsem žádnej Dušín, ale to není nikdo.

 

 

S těma žárovkama jsem to nemyslel jako reklamu, že by si to měl každý koupit, jen že jsou na trhu ještě daleko kvalitnější výrobky, který splňují potřebný parametry a daleko je převyšují ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak napisu dalsi postrehy o Philips NG, pokud to nekomu pomuze pri rozhodovani.

 

1. Oproti Osram NB (dal jen O) sviti ty Philips NG (dal jen P) o dost lip na pravy kraj silnice. To vidim jako nejvetsi plus.

2. Potkavaci svetlo tech P se mi zda byt intenzivnejsi pred autem, nez co sviti O. Nemusim davat takovy pozor, zda se mi, ze toho vidim o neco vic a hlavne ostreji (nebo jak to napsat).

3. Jak uz jsem psal, P jsou vic zluty, O sviti krasne do modra, ale je to dano na ukor viditelnosti (to je aspon muj nazor).

4. Na suchu maji O lepsi dalkovy svetla, to je asi jejich nejvetsi sila. Hur se mi s nimi jezdilo na mokry silnici, ale je to dano tim, ze mam svetla nastelovany dost vysoko, ostatni takovy problem mit nemusi.

5. Proti P zase mluvi cena, za jednu sadu P mate dve sady O.

6. Jeste se mi zda, ze O sviti "dal"... ale muze to byt jen muj pocit.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

ja tiez pouzivam osram NB najazdim za rok 10000km takze mne to staci len stale hladam ziarovku ktoru svieti na bielo nieco ako xenon hovorim len teplota uz niekto skusal toto od GP Thunder http://www.xenonplus.sk/ziarovky.html 5800k alebo dactane X.evolutiom http://www.tuning.sk/dokument-xenon-ziarov...ane-h4-h7-h1-h3 a este toto http://www.tuning.sk/dokument-xenonove-zia...3-hb4-autostyle.

ps: inac ked si kupim 100W na miesto 55W alebo 65W poskodim nieco v aute??? este ka chcem aby to svietil len na bielo cca od 4300k do 6000k :-)

Odkaz ke komentáři
ja tiez pouzivam osram NB najazdim za rok 10000km takze mne to staci len stale hladam ziarovku ktoru svieti na bielo nieco ako xenon hovorim len teplota uz niekto skusal toto od GP Thunder http://www.xenonplus.sk/ziarovky.html 5800k alebo dactane X.evolutiom http://www.tuning.sk/dokument-xenon-ziarov...ane-h4-h7-h1-h3 a este toto http://www.tuning.sk/dokument-xenonove-zia...3-hb4-autostyle.

ps: inac ked si kupim 100W na miesto 55W alebo 65W poskodim nieco v aute??? este ka chcem aby to svietil len na bielo cca od 4300k do 6000k :-)

Ty silnější žárovky nedávej. Víc hřejou a už jsem viděl pár pěkně vypálených parabol od toho. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
ja tiez pouzivam osram NB najazdim za rok 10000km takze mne to staci len stale hladam ziarovku ktoru svieti na bielo nieco ako xenon hovorim len teplota uz niekto skusal toto od GP Thunder http://www.xenonplus.sk/ziarovky.html 5800k alebo dactane X.evolutiom http://www.tuning.sk/dokument-xenon-ziarov...ane-h4-h7-h1-h3 a este toto http://www.tuning.sk/dokument-xenonove-zia...3-hb4-autostyle.

ps: inac ked si kupim 100W na miesto 55W alebo 65W poskodim nieco v aute??? este ka chcem aby to svietil len na bielo cca od 4300k do 6000k :-)

 

takze to prvy moc neverim ze to bude biele ako xenon 6000k a druhe je celkom fajn svieti na bielo ALE je to 100W nema to ani E-cko!!! a cislo 3.ze vraj je fajn ma to aj E-cko a mohol to byt farba ako 6000k len chlapik co to predava hovoril ze octavia maju neako inac spravene elektrika ze to nebude svietit na bielo ze to oni uz skusali na octavku a passat --passat svieti na bielo a octavka moc to nesvietil na bielo :-( ale ja by som to vyskusal :-P

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj jakou máte zkušenost nebo názor na tyhle žárovky.

 

PHILIPS H4 12V 55/60W X-TREME POWER + 80% SVĚTLA

Nový typ žárovky Philips X-treme Power je světelný zdroj s nejjasnějším světlem na trhu mezi klasickými světelnými zdroji při dodržení náročných homologačních podmínek. Philips X-treme Power poskytuje až o 80% více světla, než klasické žárovky a je navržena pro řidiče, kteří chtějí využívat špičkových vlastností při běžné jízdě nebo při závodech. Philips X-treme Power je vybaven těmito unikátními technologiemi - špička baňky pokrytá naneseným palladiem v tenké vrstvě, pochromovaná základna baňky s extrémní odolností a vysokou odrazivostí světla, speciální antireflexní vrstva nanesená rovnoměrně po povrchu baňky, vylepšená geometrie vlákna pro lepší směrování paprsku na vozovku, nová směs plynů v baňce s přizpůsobitelným tlakem plynu, křišťálové sklo baňky s výrazně vylepšenou propustností světla a ostatními optickými vlastnostmi. Vybavena krystalickým sklem s odolností vůči vodě, mastnotě a dotyku rukou.

 

barva světla - jasná halogenová bílo-žlutá

životnost - standardní Philips

kvalita světla - špičková

 

 

UV filtr

Baňka žárovky Philips je vybavena účinným UV-filtrem, který pohlcuje nežádoucí UV-záření. Toto záření způsobuje předčasné stárnutí zejména moderních plastových reflektorů a tím i jejich následnou výrazně horší svítivost.

 

Tepelná odolnost

Pouze kvalitní materiál vlákna s odolností až 2650°C a krystalické sklo baňky s odolností až 800°C může zajistit odolnost vůči mechanickým nárazům při jízdě po nerovném povrchu či v terénu, odolnost vůči vodě, mastnotě a dotyku rukou.

 

Krystalické sklo

Krystalické sklo baňky žárovek Philips neobsahuje olovo a tím výrazně výrobce přispívá ekologii.

 

Homologace

Celoevropská homologace E - všechny žárovky Philips jsou důkladně testovány a schváleny pro provoz na pozemních komunikacích v celé Evropě i ostatních zemích světa. Společnost Philips garantuje kvalitu také certifikáty ISO 9001, ISO 14001 a QS 9000.

 

................................................................................

.................................................................................

.................................................................

 

Má cenu je tam dávat??Aby zbytečně nepoškodily světla.Díky za radu popřípadě doporučení nějakých žárovek philips

Odkaz ke komentáři

Proc by mely nicit svetla? :)

 

Na svoji otazku si muzes i sam odpovedet :palec:

 

Homologace

Celoevropská homologace E - všechny žárovky Philips jsou důkladně testovány a schváleny pro provoz na pozemních komunikacích v celé Evropě i ostatních zemích světa. Společnost Philips garantuje kvalitu také certifikáty ISO 9001, ISO 14001 a QS 9000.

Odkaz ke komentáři
Ahoj jakou máte zkušenost nebo názor na tyhle žárovky.

 

PHILIPS H4 12V 55/60W X-TREME POWER + 80% SVĚTLA

 

Má cenu je tam dávat??Aby zbytečně nepoškodily světla.Díky za radu popřípadě doporučení nějakých žárovek philips

 

Ohledně poškození viz příspěvek Houmika :palec:

Jinak se zmíněnými X-treme power zkušenosti nemám, mám namontovány Philips NightGuide

post-18-1289227561_thumb.jpg

post-18-1289227572_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

na ty prvni fotce je krasne videt to, co me zrovna u tehle zarovek sere :D rozdeleni do 3 ruznych barev a naslednych "kuzelu"... leva strana naprosto nedostacujici napriklad do levotocivy zatacky. Az mi odejdou, vratim se zpatky k Osram NB. Rekl bych, ze jsou dobry tak na cesty, kde je vetsi frekvence aut, protoze leva strana je udelana tak, aby neoslnovala ridice vubec. Ty NG krasne osviti na pravou stranu (urcite lepsi nez NB), ale jak rikam, leva stoji za pikatchu, proto uz je priste nekoupim, vozovku neosvetluji rovnomerne, coz je pro me rozhodujici. Koukam po cely silnici a ne jen na caru na pravy krajnici. Musim se priznat, ze me za tu cenu dost zklamaly... :smich:

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Jinak je na trhu nová verze Osram Night Breaker PLUS, která by měla mít samozřejmě ještě o něco lepší parametry, než původní a hlavně delší životnost, která byla u původního provedení velmi kritizovaná.

 

Osram NB PLUS

H4 NB PLUS

 

Tak kdo vyzkouší a poreferuje jako první?

O tom uz vim nejakou dobu,ale nikde jsem je jeste nevidel v prodeji.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...