Přejít na obsah

DPF filtr - náhrada za originál?


Doporučené příspěvky

Zdravím skupino a příznivce Škodovek. 

Četl jsem články a fórum a  nenašel jsem odpověď na moji otázku. Proto se chci zeptat na dotaz:

Mám Octavii RS - 2.0 TDI-PD - BMN - najeto 311.000km, původní filtr DPF, na 220.000 už čištěný.

Má cenu ještě vyčistit filtr??

Náhrada za DPF filtr??? jaké jsou zkušenosti, poznatky, funkce? 

Originál - nesmyslná cena

JMJ a jiné poláky - nechci

Bosal - nevím

Starline - 3 roky záruka. poměr cena/výkon

https://auto.bazos.cz/inzerat/146097936/dpf-katalyzator-skoda-seat-vw-audi-novy.php

vrakoviště - bez záruky

Nebo jiná varinata???

Děkuji předem za jakékoliv nápady, poznatky, rady.

 

Odkaz ke komentáři

V první řadě je si potřeba přiznat, že jestli je to DPFko skutečně první, tak je ten kilometrový nájezd hodně slušný, u tohoto motoru bohužel je hodně velké riziko i u jiných komponent... 

Každá seriózní firma, která se zabývá číštěním tak filtry z BMN nebere, protože vědí, že čištění nemá moc smysl. A je to na pár desítek tKM a k tomu obrovské riziko poškození při čištění. 

Jediná smysluplná varianta, je originální díl. Nebo takhle, za předpokladu, že si chceš to auto nějakou dobu ještě nechat. Byť jsem Starline ještě na vlastní oči neviděl, tak si myslím, že to bude ten samej shit, jako JMJ a podobné nesmysly. Ten keramickej kompozit tam vůbec není a když už tam je ,tak ho tam je asi tak 20% oproti originálnímu filtru. Jinak sráče typu JMJ nemají šanci projít regulérně emisema, protože prostě nefungují. 

Takže jestli si to auto chceš nechat, tak bych šel do originálního economy dílu se zpětným odevzdáním dílu jestli je k dispozici, předpokládám že ano a cena bude jednoznačně z nabídky OEM nejvýhodnější. 

Jestli to chceš prodat, tak je to jedno ale na vrakovišti nic za normální peníze neseženeš. 

Odkaz ke komentáři

@skoda110r jestli to dobře chápu, tak jsi již jednou DPF čistil, celkově mám názor na čištění stejný jako kolega s tím že je to na pár nesmyslných  km, jediná rozumná varianta je originál economy díl s výměnou za originál co máš ve voze, a sám víš že na nový natočíš dalších minimálně 186 420 míle,

vše záleží jestli se vyplatí vzhledem k celkovému stavu vozu investovat do nového DPF a to je právě o vazbách k vozu, 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...