Přejít na obsah

Kopání do brzdového pedálu


Creedy

Doporučené příspěvky

Zdravím chlapci,

řeším už delší dobu problém se svojí ovečkou, kope mě do brzdového pedálu a vibruje do volantu. Brzdy jsou komplet měněné při asi 410 tisících km, teď má ovečka 424 tisíc. Nekope to hned od začátku ale teď už delší dobu. Brzdy zarezlý nejsou a třeny jsem už měl mezitím dole a jsou rozhýbaný a promazaný. Takže mi to přijde jako zvlňený kotouče (což mi nepřišlo když jsem je měl dole ale to asi nemusí být vůbec viditelný hádám). Ale nechce se mi vyměnit ještě kloudný kotouče jen proto abych zjistil že jimi to nebylo. Pár lidí mi říkalo že by to mohly být taky ložiska (hlučný mi nepřijdou). Poradíte mi jak to nějakým způsobem rozlousknout co to dělá? Nejsem žádnej mechanik...

PS: Brzdy byly komplet ATE a vizuálně vypadají že mají stále většinu životnosti před sebou

Upraveno uživatelem Creedy
Odkaz ke komentáři

Moc odpověďí nečekej , ale zkus to tu prohledat . Nenapsal jsi jaký je to auto/motorizace/brzdy . Tipuju že 280 . Pokud se takový problém projeví a chceš ho skutečně odstranit je to finančně náročné . Buď zajet kde mají soustruh na kotouče (aparát se dává přímo na auto/náboj ).

Nebo kompletní repase podvozku. Tj kotouče desky ložiska silentbloky. A není na 100% zaručeno že se to odstraní . 

Co funguje nejlíp je přestavba na brzdy 288 .

Odkaz ke komentáři
před 1 minutou, Patrik77 napsal:

Moc odpověďí nečekej , ale zkus to tu prohledat . Nenapsal jsi jaký je to auto/motorizace/brzdy . Tipuju že 280 . Pokud se takový problém projeví a chceš ho skutečně odstranit je to finančně náročné . Buď zajet kde mají soustruh na kotouče (aparát se dává přímo na auto/náboj ).

Nebo kompletní repase podvozku. Tj kotouče desky ložiska silentbloky. A není na 100% zaručeno že se to odstraní . 

Co funguje nejlíp je přestavba na brzdy 288 .

Co se týče toho co jsem nenapsal - Octavia I (1998) 1.9 TDi (AGR), brzdy si myslím že 280 ale neměřil jsem je (a nemůžu najít nějaký info podle čeho se dávali jaký rozměry)...

Co obnáší přestavba na 288?

Odkaz ke komentáři
před 16 hodinami, Patrik77 napsal:

Těhlice, držáky brzdiče , brzdiče , desky kotouče . Bazar/vrakoviště .

Jinak co se týče repase předku ono toho je dost udělaného tzn. čepy řízení, tyčky stabilizátoru, tlumiče s uložením, brzdy také, takže pokud ty kotouče nejsou zkroucené tak zbývají příčná ramena (nebo alespoň puky v nich) a ložiska...

Upraveno uživatelem Creedy
Odkaz ke komentáři

Ramena + uložení napravnice dodělat. Stacet kotouče je k ničemu, budou ještě tenci a zkroutí se o to dřív. Taky to může dělat uložení zadní nápravy. Ale zadek vyloučis snadno. Každopádně stačilo nebejt línej jak ves, věnovat asi tak dvě minuty hledání a všechno jsi si tu přečetl... 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...