Přejít na obsah

LED do dennich světel


Doporučené příspěvky

Ahojte, možno som prišiel na to náhodou....

 

Nainštaloval som LED žiarovky do denného svietenia, kúpené na e-bayi za pár eur bez odporu.

 

Pri inštalácii som sa stretol samozrejme s prepólovanými päticami na denných svetlách, potom mi samozrejme tiež svietila indikácia vadných žiaroviek. Skúšal som všeličo možné, prešiel som celý internet, ale nenašiel som žiadne riešenie. Až nakoniec som si povedal, že to je tiež len jeden druh poruchy, tak som pri zapnutom kľúčiku zapaľovania vymazal všetky závady cez CAN. Odvtedy sa mi signalizácia neobjavila, na ostatné žiarovky samozrejme funguje..

 

Vyskúšajte to ešte niekto, ak sa to osvedčí, budeme mať spôsob (VAGCOM10.6)

 

 

Zapnutý klíč a pak se udělá co? Prosím jako pro blbce, dík

Odkaz ke komentáři

Ahojte, možno som prišiel na to náhodou....

 

Nainštaloval som LED žiarovky do denného svietenia, kúpené na e-bayi za pár eur bez odporu.

 

Pri inštalácii som sa stretol samozrejme s prepólovanými päticami na denných svetlách, potom mi samozrejme tiež svietila indikácia vadných žiaroviek. Skúšal som všeličo možné, prešiel som celý internet, ale nenašiel som žiadne riešenie. Až nakoniec som si povedal, že to je tiež len jeden druh poruchy, tak som pri zapnutom kľúčiku zapaľovania vymazal všetky závady cez CAN. Odvtedy sa mi signalizácia neobjavila, na ostatné žiarovky samozrejme funguje..

 

Vyskúšajte to ešte niekto, ak sa to osvedčí, budeme mať spôsob (VAGCOM10.6)

 

Ten postup by mě zajímal!

Odkaz ke komentáři

No ked velkost toho rezistoru porovnas s konektorom danej ziarovky, tak velke to nebude. Zrejme to iba oblepim izolackou o napajaci kabel, este uvidim :D

Najprv musim u nich zistit s akymi konkretnymi LEDkami to je kompatibilne, lebo ten rezistor nefunguje so vsetkymi...

 

 

Odpor (rezistor) s hodnotou 21W se zahřívá na teplotu až 150'C

doporučuji zakoupit současně s pěnovým hasícím přístrojem nebo montáž na plechové části karoserie!!!

 

montáži zdar - požáru zmar:-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Uz je mam objednane, potvrdili me objednavku na zitrejsi dodani. To, ze sviti dopredu by nemusel byt takovy problem, pokud se jedna o vysokojase CREE, na fotce se zda (jak jsem jiz psal, pokud neni upravena), ze to svuj ucel plni. Ty stavajici, jiz zminene v zalozeni vlakna sice pekne sviti do paraboly, ale jas neni takovy jako u original zarovek.

Pruser by to byl, pokud fotky neodpovidaji realite.

"1.6 DSG", mas nejake foto z testu techto zdroju ?

Odkaz ke komentáři

Tak je jiz mam na aute, prvni dojem v seru dilny autoservisu (kde me je menili) to vypadalo dost interesantne, CREE sviti opravdu dost a s peknou barevnou teplotou, vypada to jako maly xenon. Hodne bodove, samozrejme sviti dopredu, reflektor denniho svetla neni vyuzit.

 

Par dni to budu testovat, zkusim nafotit, a budu premyslet, zda-li tam nevratim ty puvodni "kridelkove", ktere vyuzivaji odraznych ploch reflektoru denniho svetla, kdyz se celkove zdaji o neco slabsi svo intenzitou...

 

U puvodniho LED Letronix zdroje svitil cely reflektor, ted sviti (i kdyz hodne jasne) maly bod. Tezko rici, co je pro funkci denniho svetla dulezitejsiho.

 

A samozrejme zapomente na OBD free, samozrejme chybova hlaska je stale pritomna, to jsem ale cekal :)

 

Uprava:

- takze jsem je opet vyndal, moc se me to nelibilo, moc bodove, nevyuziva reflektoru denniho svetla

- objednane jine 5x1,5W, viz foto, zitra by mely dorazit, myslim, ze by to melo byt to prave

post-472-0-59703000-1348494123_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže definitivně jsem tam dnes dal níže zobrazené LED (BA15S), se 4 supersvítivými 1,5W LED.

Je to celé v hliníku, docela kvalitní konstrukce, asi to bude rozumně chlazené a vydrží to. Do denních světel se v pohodě vejdou. Ve srovnání s předchozími LED Letronix 16x MultiChip LED to svítí více dopředu, a přitom i do reflektoru denního světla. A více bílé světlo, Letronixy jsou trochu více dožluta.

 

Již žádný problém s CAN (OBC) chybami, ne že by byly tyto vybaveny odpory apod. šidítky kontroly žárovky, ale Ferdovo nové kodóvání (prvni zkusenosti zde) již respektuje odlišné odběry LED, a to i po výměně za jiné LED moduly, proudy jsou evidentně podobné, při vyjmutí LED hlášena správně chyba.

 

Myslím, že dobrý výsledek, později dám foto osvětlení, pokud bude zájem.

post-472-0-23961800-1349187486_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Toto jsou LED zarovky do dennich svetel, tzn. je u nich preferovano, ze jsou dobre videt. Pro nahradu couvaci svetel jsou potrebne nahrady, ktere maji vysoky sveteleny vykon, a neco pred sebou osvetli. Tyto osvetli jen maly prostor pred dennimi svetly, coz je v poradku, denni svetla nic osvetlovat nemaji.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...