Přejít na obsah

LED do dennich světel


Doporučené příspěvky

Tak jsem vyhodil zarovky PY21W z denniho sviceni a osadil toto :

- LED Letronix 16x MultiChip LED

- 360 stupn. usporadani

- svetelny vykon asi 100.000 mcd

- prikon 320 mA

- prodejce (na eBay) zduraznuje OBC free funkci (nevyhazuje chyby palubniho pocitace) s integrovanou ochranou, na modulech jsou videt pridavne SMD elementy

 

 

Po nainstalovani (pri kterem jsem si hezky odrel ruce) jsem zjistil :

- tovarne prepolovana kabelaz (FL MR2010, vyrobena v 6/2009), v servise za 15 minut prepolovali primo v konektorech bez ztraty zaruky

- pekne bile svetlo bez zadnych modrych artefaktu, odhaduji kolem 5000-5500 K

- bohuzel funkce OBC free nechodi (resim s dodavatelem v DE) a MaxiDOT diagnostikuje chybu u obou LED modulu

- zatim na to kaslu, sviti to docela pekne, uvidime, zda-li dodavatel neco poradi, nebo se objevi napr. moznost pro disable teto kontroly v dennich svetlech (a nebo se mezitim objevi funkcni OBC free moduly - uz vim o dalsich)

- svetelny vykon mensi nez original PY21W, ale subjektivne je to lepe videt i za plneho slunce, zepredu i z boku

- je to opravdu vizualne vyrazne lepsi nez ty puvodni oranzove hnus zarovky (jednou na ne budeme s patosem vzpominat :smich: )

 

Par obrazku jak to vypada :

post-472-1277908774_thumb.jpg

post-472-1277908824_thumb.jpg

post-472-1277908847_thumb.jpg

post-472-1277908868_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
čau, psal jsem ti SZ. Kde jsi splašil ty LED.

Už máš vyřešen problém s chybou?

 

Omlouvam se, ale Tvou SZ jsem nedostal.

 

Tyto moduly jsem kupoval na Blauertacho4u.de.

 

Problem s chybou jsem zatim nedoresil, prodejce me nabidl, ze me vrati penize zpet (vc. dopravy), ale uz jsem to v aute nechal, mel jsem dokonce problem s vypadavajicimi mlhovkami (!) pote, co se menili zarovky za LED moduly, v servise z toho byli dost vyjeveni (vymenu delali nastesti oni), a aby mlhovky drzely v narazniku poradne, museli rozebrat polovinu narazniku (!). Takze kdyz jezdim s dennimi LED, tak ignoruju tu drobnou oranzovou vystrahu a hlasku na MaxiDOTu... :palec:

Odkaz ke komentáři
Jak hodne slozite je se do tech dennich svetel dostat? Kudy se to demontuje ci vymenuje?

 

Zasadne slozite to neni, nicmene musis vytahnout kus te plastove mrizky vedle mlhovky (s dennim svtelem), pote sahnout do vznikleho uzkeho otvoru a v nem uvolnit pero/pojistku celeho mlhoveho svetla, ktere se pote cele vynda ven a zustane viset jen na dratech. Nicmene pri tom uvolnovani si pravdepodobne porezes/popichas hrbet ruky od plastove mrizky, je to uzke, a musis na pojistku mlhovky hodne tlacit...

Odkaz ke komentáři
Sakra, to je ale pekna gynekologie, ja bych take rad neco co mas ty, ale aby to nehazelo chybu do palubovky, nejak nemam rad ty oranzovy hlasky :lool:

 

Jo, a navíc (jak jsem psal výše) ta "gynekologie" i způsobila (mimo pořezání rukou) pozdější samovolné vypadávání mlhovek ven z nárazníku (!), neboť je tam konstrukčně špatně řešena západka-pojistka, držící mlhovky v nárazníku. Všechno mě dělal servis, jsou z toho vyjevení, a už kvůli tomu i kontaktovali automobilku, která nějaké takové pochybení snad připustila. No comment...

Moje denní LED svítí velmi dobře, a tak proto že to splňuje základní záměr jsem se naučil (zatím) ignorovat tu výstrahu... U jiných světel typu brzd či blinkrů bych si to jistě ale netroufl...

 

s odporama nic hlasit nebude :angry:

 

Á pán chytrý, rád bych Tě ujistil, že tyto moduly odpory samozřejmě mají, jsou prodávány jako OBC free (stačilo se podívat na ten link), což pro Tvou informaci znamená "On-board Computer Free", takže jsou samozřejmě odolné vůči většině palubních kontrol různých aut (O2 předFL bez potíží !), nicméně v O2 FL (facelift) je ta kontrola mimořádně odolná a drobet jiná než u běžných CAN kontrol, a auto hlásí chybu i zde, u denních světel. Je možné, že pro O2 FL (má úplně jinou elektriku než běžná O2) musejí být odpory jiné, vím, že se podařilo rozběhat jiné LED s jinými odpory...

Odkaz ke komentáři

Já mám v autě tyto: http://www.stualarm.cz/produkt/95103-led-z...ila-28led/3smd/

Zdá se mi, že svítí víc než původní žárovky, samozřejmě barva světla je jiná, tak v některých světelných podmínkách může být vidět méně než originál žárovky s nažloutlým světlem. Kontrolka na palubní desce se někdy rozsvítí, někdy ne. Řekl bych, že je to tak půl na půl. Zkoušel jsem odpory, méně to svítilo a kontrolka na palubce se rozsvítila. Zatím jsem to nechal tak.

post-4845-1284220445_thumb.jpg

post-4845-1284220484_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Nj vidis, to me nenapadlo, ze bude mit FL jine kontroly, hmm tak to je hnus, treba se casem neco objevi, ale rad bych pres zimu to zkusil nejak poresit.

Muzes napsat jak vyresili ten problem s tou pojistkou? Nebo museli vymenit nejake dalsi veci?

 

Echh, jak jsem napsal, nekolikrat se me stalo (po jednom servisnim odbornem vyndani mlhovek za ucelem vymeny svetel. zdroju v dennim sviceni), ze jsem auto "nacapal" s takrka uplne vypadlymi mlhovkami, ktere visely jen na dratech (!). Nejdriv jsem si myslel, ze to byl nejaky pokus o zlodejnu, jel jsem do servisu, kde to zkontrolovali, a nasadili zpet.

Ubehlo nekolik dni, a situace se zopakovala po nejake delsi jizde, takze bylo jasne, ze jde o nejakou chybu v upevneni.

Servis to prozkoumal (stalo se to zrovna u nich !), zjistili ze to je nejaka konstrukcni chyba, a pro spolehlive zpetne "zacvaknuti" zamku-pojistky uchceni mlhovky museli rozebrat polovinu narazniku. Nebyl jsem u toho osobne, nicmene me technik rikal, ze to byla velmi neobycejna pakarna, a ze mechanik pekne zanadaval... ;)

 

 

Já mám v autě tyto: http://www.stualarm.cz/produkt/95103-led-z...ila-28led/3smd/

Zdá se mi, že svítí víc než původní žárovky, samozřejmě barva světla je jiná, tak v některých světelných podmínkách může být vidět méně než originál žárovky s nažloutlým světlem. Kontrolka na palubní desce se někdy rozsvítí, někdy ne. Řekl bych, že je to tak půl na půl. Zkoušel jsem odpory, méně to svítilo a kontrolka na palubce se rozsvítila. Zatím jsem to nechal tak.

 

NA tech fotkach se zda, ze Ti to sviti "jako krava" :) ALe muze to byt samozrejme zpusobeno expozici fotaku, ale nezda se to. Myslim, ze to vypada dobre...

Zajimave, koukam, ze mas take FL, moduly nejsou inzerovany jako "OBC free", a pritom uvadis, ze Ti to nekdy kontrola veme, a nekdy ne... (?).

Odkaz ke komentáři

V klidovém stavu (osvětlení není aktivováno)

Kontrola proudového okruhu:

po zapnutí sv. 15, celkem 4 x (s 500 ms pauzami)

po max. 2 s je vytvořena informace pro diagnostiku

zobrazení informace o závadě po CAN-Bus při zapnuté sv. 15 (CAN-Signal)

 

 

V aktivním stavu (osvětlení je aktivováno)

Kontrola proudového okruhu:

po zapnutí sv. 15, permanentně každá žárovka

po max. 2 s je vytvořena informace pro diagnostiku

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Takže se taky chystám na tradiční úpravu denního svícení pomocí LED.

Na netu jsem strávil X desítek hodin.

 

Našel jsem vcelu zajímavé i osvěčené typy, se kterými teď potřebuju poradit.

 

zde http://www.dobry-obchod.cz/produkt/95106cb...ila-16led-3smd/ jsou LEDky, které by měly mít funkci OBC free. Jejich svítivost je ovšem na vážkách a funkce pdajně taky není zaručena na 100%.

 

Docela mě zajímá tohle http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-2697/...r-led-bila-360/. Pak bych musel někde dodělat buď odpor (http://www.stualarm.cz/produkt/ledr-21m-rezistor-6-ohm-pro-zarovku-12v/21w-hlinikove-pouzdro/) nebo někam žárovku.

 

Pak je tu ještě jedna podobná konstrukce, http://www.dobry-obchod.cz/produkt/95102-l...s-bila-5led-6w/, která je skoro identická, jen má míň LEDek.

 

 

Tak a teď odoborníci elektrikáři poraďte, co a jak.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Mam tie iste ako Pava - spociatku som z nich bol nadseny, ale nemam pocit, zeby boli silnejsie ako povodne, skor tak o 1/4 slabsie.

Teraz (po viac ako 4 mesiacoch) kazdodenneho jazdenia som zistil, ze uz takmer polovica z tych LED nesvieti... Neviem kde je problem - ci v tom, ze svietia aj pocas startovania (a to prebliknutie ich nici) alebo, ze som par krat mal jazdy cca. 3-4 hodiny bez vypnutia motora (a tym aj dennych svetiel), co sposobilo ich prehriatie...

BTW: na foto su hned po montazi - teda este vsetky funkcne.

post-459-1287662569_thumb.jpg

post-459-1287662580_thumb.jpg

post-459-1287662587_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Teraz (po viac ako 4 mesiacoch) kazdodenneho jazdenia som zistil, ze uz takmer polovica z tych LED nesvieti... Neviem kde je problem - ci v tom, ze svietia aj pocas startovania (a to prebliknutie ich nici) alebo, ze som par krat mal jazdy cca. 3-4 hodiny bez vypnutia motora (a tym aj dennych svetiel), co sposobilo ich prehriatie...

 

Po pulroce provozu bez problemu, me LED sviti vsechny :) Je to asi dano puvodem zdroju, charakter provozu mam obdobny jako Ty.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

pročetl jsem celé téma, a mám skromný dotaz, je někomu známo řešení tohoto problému bez nějakých kompromisů??? Zkoušel jsem na různých shopech dotz a vždy byla odpověď taková, že určitě bude fungovat, ale z toho co se tu píše je zřejmé, že to není tak jisté, jen pro jistotu mám MR 2011

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahojte, možno som prišiel na to náhodou....

 

Nainštaloval som LED žiarovky do denného svietenia, kúpené na e-bayi za pár eur bez odporu.

 

Pri inštalácii som sa stretol samozrejme s prepólovanými päticami na denných svetlách, potom mi samozrejme tiež svietila indikácia vadných žiaroviek. Skúšal som všeličo možné, prešiel som celý internet, ale nenašiel som žiadne riešenie. Až nakoniec som si povedal, že to je tiež len jeden druh poruchy, tak som pri zapnutom kľúčiku zapaľovania vymazal všetky závady cez CAN. Odvtedy sa mi signalizácia neobjavila, na ostatné žiarovky samozrejme funguje..

 

Vyskúšajte to ešte niekto, ak sa to osvedčí, budeme mať spôsob (VAGCOM10.6)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Vyzkoušeny 3 páry různých LEDek na 2 Octavkách a všechny vytvořily v parabolách mlživý povlak, který znatelně snižuje odrazovost, takže já jsem dospěl k názoru, že tam LED žárovky nepatří.

 

Tento thread jsem zakladal nekdy v 6/2010, od te doby tam ty me puvodni LED zdroje stale mam, a zadny "mlzivy povlak na parabolach" jak pises neregistruji...

 

Muzes blize popsat puvod tech Tvych LED zdroju ?

Obavam se, ze pokud je to z nejakych ceskych webshopu, tak to mozna bude tim, ze jsou to nejcasteji lacine cinske napodobeniny zapadni technologie (ackoliv mozna rovnez v Cine vyrabene). Ale jak pisu, jen se obavam...

 

Nasel jsem v aktualni ceske nabidkce i tyto BAY 15d, bílá, 4× vysocesvítivé LED diody 1W, jejichž světelný tok/výkon už možná dosahuje výkonu původních žárovek, což byl možná jediný zápor mého řešení.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...