Přejít na obsah

Superb IV, 2.0 Tsi, 195kW, 4x4, L&K


Doporučené příspěvky

Ahoj, minuly tyzden som vyzdvihol noveho partaka a zatial sa zoznamujeme. Pri konfiguracii mi chybala bohata paleta farieb ako bola pri SIII.  Zvykam si na redukciu tlacitiek…lcd tak nerusi a tesim sa na prve utieranie prachu na pristrojovke. Design pristrojovky fajn, ale ta udrzba. 

Auto je pekne - prijemne prekvapenia - auto zatahovanie rolety pri zatvarajucom sa kufri, sedadla ktore sa posunu dozadu pri vystupovani, podvozok je konecne tvrdsi

ale i otravne - vypnut len tak kompresor klimatizacie, zabudnite 🙂.
Velky zazitok je manipulacia so stresnym oknom - na dotykovy ovladac sa musite sustredit - inak zapnete osvetlenie, alebo vytocite infolinku…asi sa to casom naucim. 

Vypinanie start-stop super. Horsie to je s asistentmi, po kazdom starte otravuju…

a za mna zbytocnost - viac pruzkov viac adidas premietanych na zem…,ale asi to nejaky vyznam ma.

 

 

IMG_0364.jpeg

IMG_0370.jpeg

Upraveno uživatelem bad_messiah
Odkaz ke komentáři

S odstupom tyzdna musim pochvalit (nech len nehladam problemy) Canton audio, ktore hra subjektivne lepsie. LCD - rychle odozvy, "smart dials" navykovka, masazne sedadlo, head up display 👍 Na presunutie riadiacej paky ala "mercedes" som si rychlo zvykol a pozitivum je, ze po vypnuti motoru sa vam auto automaticky zaparkuje - P. Elektronicke vysunutie tazneho beriem ako zlepsenie oproti tiahlu. Zmizol zbytocny report o "eko" jazde 🙂

Uvidime ako sa bude nabijat PC, ale chyba mi moznost 220V zasuvky. Mozno je to len moja mantra. To utieranie prachu z pristrojovky ma desi...inak pekna. Na SIII som mal ochranu podvozku nakolko jazdim aj mimo asfaltove cesty. Auto ma cistlivejsieho "kolizneho" asistenta...takze kolko krat tesny prejazd okolo zaparkovaneho auta nasleduje zvukovy signal a cerveny piktogram. Obcas sa mi stane, ze vypnem radio pri hladani v menu - citlive tlacitko, zda sa mi ze sa ho nie je potreba ani dotknut. Bezdotykove nabijanie som nepouzival v minulej generaciu a bude nevyuzite ani teraz - staci vam obal na telefone a auto vam hlasi v 10 min intervaloch, ze ho skratka nabijat nebude...vyriesi to nabijacka s magnetom za 300,-...skoda. 2 korunove nalepky L&K na karoserii zostali 😄

pri pohlade na rezervu uputa chybajuca "spodna" podlaha...to bol taky kus tapacirungu, ktory oddeloval vrchnu pevnu podlahu od priestoru rezervy. Zda sa mi, ze s podlahou sa da viac hrat...este som neskusal. K rezerve ide nejaky kabel...neskumal som na co, ale vybranie rezervy bude asi zabava. Chybaju mi smrncovne koncovky vyfukov...aspon zvuk z vyfukov zostal 👍

Aj ked si clovek zvykne na vsetko...nemoznost vypnutia roznych upozorneni...snad to nebude v buducnosti horsie.

Upraveno uživatelem bad_messiah
Odkaz ke komentáři

Gratulace k novému povozu. Fajn, že to bereš takto. Já se s tím řazením pod volantem a stěrači vlevo jsem se zatím nesmířil. Stejně jako s celkový pojetím interiéru, který, jak sám uvádíš, bude za trest uklízet. Přijde mi absurdní, že vnější teplota není na té "TV" uprostřed vozu, ale krčí se někde vpravo dole na přístrojovce.

Jinak ten motor je fajn, i co do spotřeby, syrový motor v Kodiaqu umí v pohodě jezdit pod 10l. V SIV to bude ještě lepší.

A ten kabel do rezervy je, pokud si dobře vzpomínám, kabel k subwooferu Cantonu.

Odkaz ke komentáři

Dakujem radost je 👍...stierace su zvyk, ako aj ostrekovanie predneho skla. Nespomenul som, ale zaparkoval som pred obchodom vedla Passata a je to zo zadu smutny pohlad (rovnaky silt na zadnych dverach,...). Superb uz nie je Superb, ta "jedinecnost" zacina kvoli usporam splyvat. Chyba mi cierny tapacirung stropu...ale asi to zase budu vylepsovat od faceliftu atd.

S tou teplotou mas pravdu...ono je tam viac nelogickych veci. Predpokladam, ze si na to zvyhneme. Inak do tych vyduchov klimatizacie nezastrcis nic (nabijacku, vonatko)...to bola hlavicka co to vymyslela.

Motor je vyborny aj ked este ho moc netocim. V SIII som mal dlhodobu spotrebu okolo 8,6l/100 km

Upraveno uživatelem bad_messiah
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Dnes najazdene 8900 km a neda mi to, ale:

1. Skoda spravila inkognito update a poslala ho do aut. Vysledok - 1. tvrde zabrzdenie uprostred krizovatky, 2. pri parkovani do pozdlzneho smeru 4x brzda, za mna bezdovodne. Chlapci v Skode znesiem toho dost, ale toto je za hranou… Safety First…pred updatom som ziadny problem nepostrehol. Vitaj v online svete!

2. Elektrony - vychytavka - vybranie materialu “jarok”, no s umyvanim sa nepocitalo 🙂 hlavne, ze sme usetrili trochu hlinniku

3. Zadny spojler - vyborne na bezkontaktnej umyvacke. Dva krat vas vysprchuje odrazajuci sa prud vody a date si pozor! Umyvanie okna pod siltom, je to zazitok 🙂 klasicky smetak tam nedate, potreba nosit zo sebou handru!

4. Laura je fajn, ale chuda natvrdle…zatial nevidim jej prinos mimo vykuzlenie usmevu pri je odpovediach, super! 

5. Odozva motora, no potom co automobilky online posielaju aktualnu spotrebu “do Bruselu” (pokial to nie je vyhovorka). Pri porovnani na SIII s rovnakou motorizaciou mam pocit, ze Skodovka tie motory jednoducho nechce predavat. Mozno “po zabehu” bude nejake prebranie? Mozno necakany update? Cakanie na Godota? Ta latencia mi pride oproti SIII markantna.

6. A dnes perlicka, to ma prinutilo opat popisat spolunazivanie. Vonku 22 C, vypnuta klimatizacia, teplota v aute na 22 C pootvorene okna a auto miesto (moja predstava) priebezneho pustania vzduchu z vonku KURI tak az to je neprijemne. Ze by novy update?  Neviem ci je to odflaknute odizolovanie prudu tepleho vzduchu z motora, ktore vam moze ist bokmi pod kapotou priamo do nasavania vzduchu do kabiny…alebo sa skratka pocita, ze klimu si vypne len blbec. 
 

A teraz nieco pozitivne…ufff…

7. Dazdnik vo dverach spolujazdca nie je ako pri predchadzajucej generacii 🙂

8. A nalepka LK posobi sitozne ako u predchodcu.

Ja neviem mozno inflacia od roku 2020, ale u vlajkovej lodi Skody (mozno uz nie je), som tak nejako na pochybach…

Celkovo auto fajn, pohodlne…ale poznate to su tam detaily, ktore otravuju.

 

 

Upraveno uživatelem bad_messiah
Odkaz ke komentáři

Mám co dočinění s Kodiaqem RS a tam je odezva taky vlažnější. Ale už jsem si asi zvykl u 2.0 TSI 140kW.

Jinak ty asistenti to je zlo, u toho Kodiaqu mi několikrát bez viditelného důvodu pískalo upozornění na hrozící srážku.

Místo věnování se řízení jsem tak řešil co píská a proč. A zase obrovské displaye všude, ale u tak závažné věci svítí jen chvilku malá kontrolka. Hrozně nerad s tím autem jezdím - furt tam něco pípá.

A nechápu jednu věc, auto má světelný senzor, ale i přesto i ve dne při odemčení funguje comming home a leaving home, jako wtf, i 14 roků starý superb pozná den a nesvítí zbytečně světly.

A po 5 tis. km už skáčou stěrače. Kdybych to auto koupil, tak jsem pěkně nasraný.

Fajn je akorát ticho za jízdy a sedačky.

Odkaz ke komentáři

Mas pravdu tie svetla…ano nepochopim. Na druhu stranu asi sa musi tocit business - baterku prebija len pri brzdeni motorom, inak nedobija, zamer ju rychlejsie odrovnat?

Mne na tom aute chyba pouzitie zdraveho rozumu? Tolko detailov co kazi celkovy dojem…

Uprimne - keby mi teraz ponukli SIII co som mal “novy” ja ho hned beriem. 
 

Vyslovene ma otravuju asistenti - pri kazdom starte minas cas vypinanim zbytocnosti a aj tak auto s tebou zapasi, ze nejdes tak na dialnici (uprostred) ako si mysli ono. 

Ten olej je v motore tak riedky, ze pri zahriatom motore a stiahnutych oknach v zastavbe pocujem vacku ako cvaka. U SIII radsej vypli kontrolku mazania tusim do 1600 ot inak by preblikavala.

A uz sa mi podaril ulomit jazycek na zadnom plate…takze roleta sa uz nezatahuje 🙂 

Uvidime dalej, beriem ze je to spotrebny tovar…setrit na neho a vyvalit 1,6 m…toto bych nespravil.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
    • Gratulujem k autu, inak ja som vyberal medzi Octavia 3, O4, Touran, Leon tolko, az som kupil superb 🙂
    • V nasom pripade ako nahrada za octu bol kupeny hyundai i30 kombi s 1.5dpi motorom v rozumnej vybave tak, aby tam nebolo nic zbytocne, co by cloveka otravovalo, musim povedat ze paradne auto do mesta a okolia, pri predbiehani a dialnici sice straca dych ale inak super. Superb je urceny na vozenie rodiny, vylety, dlhe trasy, predsa len bezpecnost, pohodlie, priestor (mam skoro 190cm a aktualne mozno aj blizko k 120kg) viem ze to nieje zadarmo oproti tej octavii, ale doba sa pohla a to co som si v minulosti uzival - hrabanie sa v aute, menenie veci a pod, na to uz nemam cas ani chut. Ako pise Konny, octavia 1 je nadcasove auto, vzdy sa za nou otocim ked niekde vidim zachovalu, po facelifte naozaj vizualne vydarene, s nesmetelnou technikou.
×
×
  • Vytvořit...