Přejít na obsah

Zabiak ŠkodaOctavia.CZ


Doporučené příspěvky

Tak rezerva je vyřešená. Tam máme dostatek argumentů, že je to blbost. Zákon + zápis v TUV listu ke kolům.

Teď ty pružiny. :lool: v pondělí si zajdu tam kde jsem zapisoval kola a zkusím to zapsat, každopádně tu žádost o poskytnutí informace podám tak jako tak. :lool:

 

Kontrolní úkony stk: http://www.stk-myto.info/zavady_a4.pdf

Nové kontrolní úklony stk od 2012: http://www.stk-myto.info/kontrolni_ukony_01052012.pdf

Odkaz ke komentáři

Tady je ten TUV list, zkusím si ho přeložit jestli tam nebude něco zajímavého.

 

Hlavně by mě zajímala věta: Serien-Dämpferelement oder sport Dämpferelement, das vom Dämpferelement für die angegeben Fahrzeigentypen freigegeben ist und in serien Abmessungen den Serienteil entspricht.

post-59-0-86076800-1336293143_thumb.jpg

post-59-0-42076100-1336293154_thumb.jpg

post-59-0-34450200-1336293166_thumb.jpg

post-59-0-78839900-1336293169_thumb.jpg

post-59-0-38760600-1336293179_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tady je ten TUV list, zkusím si ho přeložit jestli tam nebude něco zajímavého.

 

Hlavně by mě zajímala věta: Serien-Dämpferelement oder sport Dämpferelement, das vom Dämpferelement für die angegeben Fahrzeigentypen freigegeben ist und in serien Abmessungen den Serienteil entspricht.

 

Serien-Dämpferelement=Seriovy Tlumicovy Element nebo sport Dämpferelement=Sportovni Tlumicovy Element, ktere jsou povoleny a shvaleny na tento Typ vozu a rozmerove odpovida seriovym tlumicim elementum.

Odkaz ke komentáři

Jsi na omylu o tom, že jsme v EU a že tu platí TUV. TUV tu neplatí, je to německá zkouška a EU nemá žádné stejdnocující normy v tomto ohledu mezi členskými státy. Co je tu podporované je ATEST8SD. Takže buď narazíš na neznalost úředníka, který ti uzná český překlad TUV nebo budeš muset navštívit Dekru s tím tvojim protokolem TUV a oni to posoudí a vystaví ti české prohlášení o shodě a povolení, to jestli budou provádět další zkoušky je na nich a zadarmo to nefunguje.

Odkaz ke komentáři

http://www.autosport-tuning.cz/cs/legislativa/kompletni-uprava-vozu/

 

Magistrát hlavní město Praha - Odbor dopravně správních agend pracoviště Praha 5 Stodůlky.

Číslo na techniky kdyby někdo potřeboval, tam se zapisují věci do TP: 251 622 758

 

Tady budu psát jednotlivá vyjádření:

 

HP sporting

Dobrý den, naše podvozky jsou určené do běžného provozu, ale do TP je zatím nikdo nezapisoval. Ani na technické prohlídce s nimi problém není - pokud budete potřebovat, tak na felicie, fabie, octavie... mohu poslat záruční list, s větou, že podvozek je určený do běžného provozu.

 

Shop A1racing,Sportovniautodoplnky

Dobry den,

nemusite, na to dokonce nehledi STK ani policie, u na stady mame vsechny auta vetsinou snizene, tak ze jezdime po STK a nikoho to vubec nezajima, musel by to byt opravdu nejaky viditelny extrem, coz bezne sportovni pruziny nemaji,

 

Pokud by vas cokoli dale zajimalo, velice rad vam pomohu.

S pozdravem David Žamboch

A1 RACING s.r.o.

www.sportovniautodoplnky.cz

www.a1racing.cz

 

Ministerstvo Dopravy

 

Dobrý den,

mění-li se výška vozidla, je nutné tuto změnu zaznamenat do technického průkazu a je třeba ověřit, zda-li nedošlo tímto zásahem k pozměnění jiných parametrů na vozidle.

 

S pozdravem

 

 

Lenka Wasyliw

referent

Oddělení administrativní a operativy

Ministerstvo dopravy

Nábřeží Ludvíka Svobody 12

110 15 Praha 1

Odkaz ke komentáři

Tak podle technika STK musí být rezervní kolo stejné jako je na nápravě!

 

Takže zimní rezervní kolo a letní!! Tohle mi řekl!!!!!

 

A to není jediný problém, protože ve vyhlášce je že se průměr nesmý lišit o 1,2%cca takže musíte to zerevní kolo nějak sníždět.

Odkaz ke komentáři

To je haji toto :wallbash: :wallbash: :wallbash: !

To ti kontroluju aj toto? Mna sa typek vzdy len spyta, ci mam povinnu vybavu, ale este nikdy som mu kufor neotvoril :o !

Strasna buzeracia toto. Ja skutocne nechapem ako ti moze niekto povedat,ze tvoje auto nie je schopne prevadzky ked mozno hned za tebou bude dotycny kontrolovat nejaky 30 rocny kram, co drzi len vdaka farbe :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Typový list asi neexistuje,dá se jenom stáhnout protokol TUV.Níže na sortiment H&R.

TUV není u všech.Jenom u tvý B6 nemůžu najít slajnu 150kW,tak se v tom katalogu pohrab,třeba najdeš co se Ti hodí. :palec:

http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?230=1&34=0,2014087&36=3792&35=0&32=16322&14=1&10=BF959CD2AB44194AE040A8C0143E4006107001&12=130

Upraveno uživatelem mikl
Odkaz ke komentáři

Ministerstvo Dopravy

Dobrý den,

mění-li se výška vozidla, je nutné tuto změnu zaznamenat do technického průkazu a je třeba ověřit, zda-li nedošlo tímto zásahem k pozměnění jiných parametrů na vozidle.

 

S pozdravem

 

 

Lenka Wasyliw

referent

Oddělení administrativní a operativy

Ministerstvo dopravy

Nábřeží Ludvíka Svobody 12

110 15 Praha 1

 

 

Takže pružiny se zapisovat musí! Bohužel na některých úřadech je to problém.

Pružiny jsou většinou na stk tolerované protože po několika měsících provozu nikdo nepozná co to je za pružiny jak jsou zasrané.

 

Auto mám v servisu (sundat pružiny, stk, nahodit pružiny) a v pátek hotové.

Odkaz ke komentáři

No právě moc ne. Můj servisák je kámoš a říkal, že by to zařídil kdyby to šlo rovnou přes něj, jakmile je to v techničáku a v té databázi tak je to prej blbý. Každopádně už je to u něj a v pátek mi to přiveze hotové. Prej příště to mám rovnou přes něj.

Odkaz ke komentáři

Chybami se člověk učí a já se naučil, že lidé jsou svině a že v ČR člověk musí vždy počítat s tou nejnepříznivější možností a že s debilem se nemá smysl hádat, a že debil z razítek má neomezenou moc.

 

Měl jsem prostě jít o měsíc dřív na stk než jsem namontoval pružiny. Kdo by to čekal, že největší problém bude prvek, který má pozitivní vliv na bezpečnost.

 

Zde prostě platí, že lidé nehledají způsob jak by něco šlo, ale hledají důvody proč to nepůjde.

Odkaz ke komentáři

Já nechci opakovanou já chci právě novou. Opakovanou musíš v místě, ale novou kde chceš aspoň co jsem slyšel. Minulej týden jsem tam v tom Slaném byl a řekl, že si jí zaplatím novou, že nepotáhnu auto bez stk do prahy a normálně jo zaplatil jsem, jenže pak přišel, že ty pružiny jsou špatné a že by mě musel vyhodit tak mi tu objednávku stornoval. A teď to najednou nejde??

 

Jenže já to auto musím mít v pátek a jsem v Praze auto ve Slaném. :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Tak jsem tam volal a ona mi řáká můžete i na tu opakovanou k nám my to máme propojené.

Tak jí říkám, ale mechanik tam byl a poslali jste ho pryč a ona se šla zeptat a tak prý musíte do Prahy a já proč? Vedení rozhodlo, že Vás prostě nevezmeme!!!!!

 

Je možné, že mi to ten čurák z prahy nějak zařídil???? Když jsem mu řekl, že pojedu jinam????

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...