Přejít na obsah

Nasává falešný vzduch?


Doporučené příspěvky

Dělá to egr ventil chlape !!!!!!!!!!! Běžná věc u těchto motorů zaslep ho a je klid !!!! je logické že to nejvíc zlobí právě když je motor studený jelikož v té době je nejvíc egr otevřený takových příspěvků a při tom je to tak prosté pánové !!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři

Takže opět další poznatek. První start po nočním stání, automobil se dusí za studena (nedrží otáčky). Další startování po vychladnutí motoru jíž normalní a drží otáčky za studena na 1100ot/min. Opět další den přes noc stání se ráno dusí a opět následně po další vychladnutí funguje vše normálně :palec:

 

Také jsem si všiml že když jedu, jako by auto netáhlo (opravdu nemám turbo :palec:, tudíž možnost nouzového režimu není)

Sešlápnu plyn a čekám na dlouhý náběh, jako by mi to nechtělo dávat palivo, nedokážu to lépe popsat. Nějaké rady? Diagnostika stále nic, ale také jsem se nedostal ještě na čištění klapky.

Odkaz ke komentáři

Tak ji vyčisti a bude to dobrý :palec: já taky tak jezdil chtěl jsem předject tak jsem podřadil a přejel do levýho pruhu a furt nic jako bych za sebou táhnul vozejk :palec: a až po pár fteřinách sem cejtil že to zase táhne....někdy se to ale projevovalo tak že když jsem dal plyn na podlahu a chtěl předject že to hodně rychle za sebou zacukalo a teprve pak jelo. Klapku vyčistíš snadno doma tak to udělej a pak uvidíš :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se dneska dostal na čištění škrticí klapky. Byla celkem špinavá a také saní bylo zasrane, tak jsem to vyčistil.

Pak jsem jel na nastavení klapky, kde se to bez problému povedlo, ale našli jsme asi závadu.

Hlásí mi to váha vzduchu (sporadicky) a také lambda sonda (sporadicky).

 

Vzhledem k tomu že je váha vzduchu nová, dám ji reklamovat (kus za kus), ale budu muset zakoupit ještě lambdu =/

Také jsem zkontroloval veškeré podtlakové hadičky a vše drží jak má a jsou bez prasklin.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Chci se vás zeptat, chci objednat těsnění sání (to co je na parohách), ale nejsem si jistej jestli mám vybrané správné těsnění, tzn. horní a spodní...

 

horní těsnění má číslo 06A133227B

spodní těsnění má číslo 06A133398F

 

Mám to správně vybrané nebo ne? Celkem naléhavě bych to potřeboval vědět, protože ještě dneska bych to chtěl na cc-autodílech objednat. Díky ;)

 

EDIT: už jsem si zjistil, že toto těsnění je správné, tak jsem ho i objednal...

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Ty to máš bez starostí, já jsem s tím počkal, protože když se měnily ty gufera na ventilech, tak to kamoš podmázl silikonem a bylo to dobrý, ale když jsem teď měnil ještě pístní kroužky, tak to asi zapoměli podmáznout a přisává si to falešný vzduch a tak jsem se rozhodl ještě toto těsnění vyměnit :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Tak to je síla s tím kroužkem, doufám že u mě to potom bude taky OK. Tu ''novou'' převodovku ti závidím, ne že by ta moje řadila špatně, ale už to není jako kdyby byla nová, proto asi tento týden budu měnit přev. olej, budu tam dávat origo Škoda wink.gif

Jak se prosím tě mění převodový olej? Mam 1.6 75kw 2003, výpušťák bych věděl je vespod aje to torx, a kontrolní a nalévací nevím? Mohu ty šrouby normálně vyšroubovat? Nic se nezajišťuje nebo nic nevypadne?

Odkaz ke komentáři

Za levým předním kolem je z boku na převodovce tuším 17 imbus, tak tam se to plní a kontroluje. Pokud ho budeš měnit doma, tak si nejdřív povol ten boční napouštěcí šroub, protože kdyby jsi vypustil olej a ten boční ti nešel povolit, tak jseš nahranej... :)

 

Jinak tady máš návod v PDF

jak_menit_PO.pdf

 

A na konkurenčním foru se kdysi o výměně oleje dost psalo :)

http://forum.skodahome.cz/topic/10391-p%C5%99evodovka-v%C3%BDm%C4%9Bna-oleje/

Odkaz ke komentáři

Za levým předním kolem je z boku na převodovce tuším 17 imbus, tak tam se to plní a kontroluje. Pokud ho budeš měnit doma, tak si nejdřív povol ten boční napouštěcí šroub, protože kdyby jsi vypustil olej a ten boční ti nešel povolit, tak jseš nahranej... :)

 

Jinak tady máš návod v PDF

attachicon.gifjak_menit_PO.pdf

 

A na konkurenčním foru se kdysi o výměně oleje dost psalo :)

http://forum.skodahome.cz/topic/10391-p%C5%99evodovka-v%C3%BDm%C4%9Bna-oleje/

Díky, snad se to povede.

Odkaz ke komentáři

Jak se prosím tě mění převodový olej? Mam 1.6 75kw 2003, výpušťák bych věděl je vespod aje to torx, a kontrolní a nalévací nevím? Mohu ty šrouby normálně vyšroubovat? Nic se nezajišťuje nebo nic nevypadne?

vypustak nieje torx, aby si nepovolil daco ine nahodou, je to to iste ako nalievaci cize ti staci jeden kluc, ako pise konny je to 17 imbus a je z boku od laveho kolesa ako je take zelene veko s logom vw, je tam celkom taky divokejsi pristup...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...