Přejít na obsah

Zelený polo off road


Doporučené příspěvky

To:Skoda Montenegro:Když odešel spinač, tak stále bliká kontrolka žhavení. Po výměně brzdového spinače musíš vymazat závadu z paměti řídící ujednotky VAGem.

 

To:Neználek: Zatím nijak, zkoušel jsem kontrolovat turbo - žádný olej v hadici od sání, čistil jsem EGR-byl zasraný, voda se neztrácí, hladina oleje taky v pohodě, takže jsem se svými možnostmi skončil. Zítra odtáhneme s taťkou k Indimu do Bohumína a "těšíme se" na to, co to bude. Snad to nebude moc velká pálka za opravu.

Podařilo se mi sehnat si tažnou tyč, tak to trochu protáhnu svoji Oktávečku. :)

Odkaz ke komentáři

To: Octavius84 - jasně, je to složeno ze 3 dílů (cca 60cm dlouhých) pomočí rychlospojek. Dneska odpoledne to otestuju v praxi a vyfotím. Pak tu hodím foto a svoje dojmy. Mám to půjčené od kolegy, ale uvažuju, že si to pořídím taky.

 

To: Skoda Montenegro: Mi to teda po výměně čidla blikalo (svítilo) stále, takže VAG byl nutný. Pokud Ti to přestalo, tak to pro jistotu nechej překontrolovat - ať máš klid. Držím palce! :smich:

Odkaz ke komentáři

Takže jsem včera poprvé vyzkoušel tažnou tyč o délce 1,8m na vzdálenosti cca 45Km. Pocity fantastické - perfektní ovládání, minimální cukání, bezpečné brždění. Jen tyč by mohla být delší (řidič taženého auta bez motoru se trochu nadřel bez posilovače a občas vykouknul aby něco viděl - mám tmavé skla).

Jinak paráda!

 

Takže jsme v pohodě dotáhli taťkové autíčko k Indimu do Bohumína a Indiho první odhad problému je přidřené čerpadlo. No uvidíme jestli to bude ono - dneska se to bude rozebírat. Taťka poslední dvě nádrže tankoval u Slovnaftu, tam já bych třeba nikdy nejel. Indi nás právě upozorňoval, že od konce loňského roku jsou problémy s nekvalitní naftou a větším množstvím biosložek v ní velkou příčinou problémů se vstřikovači a čerpadlama. Takže bacha na to, radši vzít na Benzině, OMV atd a často měnit palivové filtry! Nafťákům zdar! :rolleyes:

post-502-1262755157_thumb.jpg

post-502-1262755162_thumb.jpg

post-502-1262755167_thumb.jpg

post-502-1262755171_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Dik Martine jestem jsem to nestihl VAGnout ale az bude cas tak to udelam. Jinak ted mam smesnej problem, na lehke seslapnuti pedalu brzdoveho to ne sviti ai je kratkej ten "knoflik" co dava kontakt pro svetlo tak prvi to musim viresit.

 

Jinak by mne taky zajimalo jak se to sklada takova 1,8m dlouha tyc.

 

A jeste jedna vec, jak jsy spokojen s tou vyskou? Kolik je to presne nad zemi? A co tam je za paket ze je to tak vysoko a jak se s tim jezdi takovym razantnejsim stylem, naklani se moc?

Odkaz ke komentáři

To pointfrost: Je to poskládané ze tří dílů cca 60cm dlouhých s rychlospojkama, profil je 30x30mm, takže je to kompaktní.

Jo, je to moje super koza. Víš jak je to skvělé teďka v zimě? Tam kam já se s autem pustím, tak bys nejel. :lol:

 

To: Skoda Montenegro: viz. výše.., Jinak spokojen jsem moc, protože s autem jezdím i do lesa a světlost 180mm je pro mě důležitá, je to origo povozek ze 4x4 akorát nemám pohon zadních kol. V létě tam mám 16" alu kola s pneu 205/55 a sedí to velmi dobře, trošku se to víc nakloní, ale srží srdnatě! ;)

 

Jinak jsme s taťkou včera jeli pro jeho autíčko k Indimu do Bohumína. Nakonec to bylo nekvalitní naftou poškozená tryska (5 MESÍCŮ STARÁ), Indi všechno zkontroloval , vyměnil ještě zhavičky a je po problému. Už jsme se obávali vadného čerpadla. turba a kdo ví čeho všeho, a nakonec to způsobila super nafta Slovnaft. Ještě že si toho taťka všiml brzy a nejezdil s tím, jinak taky mohl propálit píst. Takže lidičky podle Indiho bacha v dnešní době na kvalitu nafty, doporučil mi pouze naaftu od Benziny a OMV + aditiva VIF + často kontrolovat stav palivového filtru! :P

Upraveno uživatelem Martin_TDi
Odkaz ke komentáři

Jinak jsme s taťkou včera jeli pro jeho autíčko k Indimu do Bohumína. Nakonec to bylo nekvalitní naftou poškozená tryska (5 MESÍCŮ STARÁ), Indi všechno zkontroloval , vyměnil ještě zhavičky a je po problému. Už jsme se obávali vadného čerpadla. turba a kdo ví čeho všeho, a nakonec to způsobila super nafta Slovnaft. Ještě že si toho taťka všiml brzy a nejezdil s tím, jinak taky mohl propálit píst. Takže lidičky podle Indiho bacha v dnešní době na kvalitu nafty, doporučil mi pouze naaftu od Benziny a OMV + aditiva VIF + často kontrolovat stav palivového filtru! :blink:

Tak to je super že to tak dopadlo :huh: to má taťik určitě radost že to není nic většího. ;) Upraveno uživatelem Neználek
Odkaz ke komentáři
Takže lidičky podle Indiho bacha v dnešní době na kvalitu nafty, doporučil mi pouze naaftu od Benziny a OMV + aditiva VIF + často kontrolovat stav palivového filtru! ;)

To by mne zajimalo jak odbornik Indii pozna stav palivoveho filtru a kvalitu nafty :) Rad se priucim.

S tou naftou,ja beru ted prevazne od LUKOIL a bez problemu.Mirda zase bere jinde,kde ja bych nenatankoval a take nema problem.

Pokud se kvuli nafty pridrela tryska,proc se nepridrelo cerpadlo ???

Ja si myslim osobne ze to byla nahoda.

Upraveno uživatelem maros
Odkaz ke komentáři

Podle me je to o kvalite urci navazky nafty na urcite stanice, nekdy muzes jezdit na noname pumpy roky a nic se nestane, jednou zajedes k jine a uz problem. Pak staci aby auto jezdilo na " prumernou naftu " cely zivot a jedna podprumerna nafta ho pohrbi.

 

Ja se drzim vervy a VIFu (podle obdobi bud zimni nebo letni) a palivak menim co 10tis.km se vsema filtrama, jen tak s prdele sem nalil jinou obyc naftu a nebylo to ono.

Odkaz ke komentáři

To: Neználek - to víš že je ta taťka štestím bez sebe, už to viděl katastroficky .

 

To: Maroš: Indimi tu naftu sice neukazoval, ale je to odborník a já mu věřím. I on mění filtr co 10 tis.Km a má na svém autě kontrolní skleničku s jemným sítkem aby viděl jak ta nafta vypadá. Uvažuju, že si to taky pořídím. Asi máš pravdu,že to mohla být náhoda, a dobře bylo, že si toho bílého kouření taťka všimnul brzo a auto radši odstavil a nejezdil s ním. Mohlo to pak dopadnout mnohem hůř.

 

Jo chlapi odkud kupujete VIF? přes internet? Já jsem zastavoval na několika pumpách a zatím jsem narazil akorát na letní, asi je zimní vyprodaný.

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
To: Neználek - to víš že je ta taťka štestím bez sebe, už to viděl katastroficky .

 

To: Maroš: Indimi tu naftu sice neukazoval, ale je to odborník a já mu věřím. I on mění filtr co 10 tis.Km a má na svém autě kontrolní skleničku s jemným sítkem aby viděl jak ta nafta vypadá. Uvažuju, že si to taky pořídím. Asi máš pravdu,že to mohla být náhoda, a dobře bylo, že si toho bílého kouření taťka všimnul brzo a auto radši odstavil a nejezdil s ním. Mohlo to pak dopadnout mnohem hůř.

 

Jo chlapi odkud kupujete VIF? přes internet? Já jsem zastavoval na několika pumpách a zatím jsem narazil akorát na letní, asi je zimní vyprodaný.

Beenzina a Euroil ho mají v běžném sortimentu

Odkaz ke komentáři

Loni když jsem sháněl VIF, tak jsem na něj narazil jen na Benzině a jak jsem si četl návod, tak jsem si všimnul, že už je rok po záruce. Myslíte, že by se mohlo něco stát, kdybych ho nalil do nádrže a nebo že by neměl takový vlastnosti jaké má mít? Byl to zimní a měli tam poslední 2 balení po 260Kč

Odkaz ke komentáři

Tak jsem využil sněžného počasí a dokončil jsem konečně dopasování ocelových kloubků na plynové vzpěry kapoty. Původní tyč jsem nejprve vytáhnul, ale nakonec jsem ji vyleštil a dal zpět. Jinak zvedání kapoty funguje skvěle, akorát ten dojezd do koncové polohy je takový natvrdo, že se kapota zatřepe. Zkusím tam dát nějaký silentblok. :)

post-502-1263142495_thumb.jpg

post-502-1263142506_thumb.jpg

post-502-1263142514_thumb.jpg

post-502-1263142521_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...