Přejít na obsah

Brzdové obložení


mischicka

Brzdové obložení  

55 hlasů

  1. 1. Kolik vám průměrně vydrží?

    • 0-30 000 km
      1
    • 30 000 - 50 000 km
      6
    • 50 000 - 70 000 km
      11
    • 70 000 - 90 000 km
      10
    • Více než 90 000 km
      27
  2. 2. Jaké obložení používáte?

    • Originální ŠKODA koupené v servisu
      13
    • Originální ŠKODA koupené v jinde
      19
    • Jiné, dražší a lepší kvality
      18
    • Jiné, levnější obložení
      5

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Po více než 90k km se ozvalo brzdové obložení, že by chtělo vyměnit. V servisu mi ho chtěli měnit už při prohlídce při 56k km, no těch dalších 35 k km navíc jasně ukazuje jak dneska fungují servisy.

 

Kolik vydrží obložení vám? Zajímaly by mne vaše zkušenosti co se výdrže a dalšího týká.

Odkaz ke komentáři

Pri 90t km mi mechanik povedal že do ďalšej servisky 120t km mi nevydrží... ale vymeniť som ho nedal.. :D

zatiaľ mám 109t km s pôvodným origo obložením a ešte sa neozvalo žeby chcelo vymeniť... ;)

Pri výmene asi použijem lepšie obloženie kúpené inde ako v servise a ani ho v origo servise nenechám vymeniť...

 

A vdruhej časti ankety by chcelo doplniť možnosť - ešte mám origo :D

Upraveno uživatelem lubinob
Odkaz ke komentáři

Na O1 1,8T mi zadek vydržel 95 a předky 105tis... ale bylo to sjeté na 1mm...

Na 1,8 TSI mám teď 65tis a jak jsem při přehazování na zimáky na to koukal, řekl bych že mi zbývá tak 40%... těžko to odhadnout... ale vzhledem k tomu co mám najeto to zase směřuje někam k 100KKm..

 

Koupil jsem O1 a i teď koupím origo... v minulosti jsem koupil i jiné, třeba Bendix dobrý, ale jiná značka (už se nepamatuji) vydržela sotva 30KKM.. pochopitelně že za stejných porovnávacích podmínek...

Odkaz ke komentáři

Doštičky z výroby menené v 60tis, teraz pri 120 menili predky, zadné nechali ale zdá sa mi, že nejako rýchlo to mizne. Občas je cítiť vo volante také akoby vibrácie, tak kto vie či to ešte nerozhasil prvý servis pred zmenou. Už bola menená aj hadička podtlaku

 

Mňa by zaujímalo koľko vydržia kotúče???

Odkaz ke komentáři

Jsem vás zapomněl informovat o vývoji co se Papričky týká.

 

Destičky jsou ještě dalších několik tisíc km provozuschopné, mají kolem 4 mm, problém je v tom, že se mezi jednu z nich a kotouč dostal nějaký bordel a došlo k vytvoření drážky jak na destičce, tak na kotouči. Z mechanikem jsem se prostřednictvím bráchy domluvil, že to zatím necháme, auto může dál jezdit, jen se odpojila signalizace té poškození destičky, ale po návratu mě čekají nové desky a kotouče vpředu.

Odkaz ke komentáři

No tiež som sa divil, ja osobne si myslím, že ten servis kde sme chodili dlhé roky, ale pre nespokojnosť už nechodíme, to vymenil skoro a do 90 by vydržali. Práve neviem, že nejako rýchlo ubúdajú keď predné sú po 60 teraz pri 120tis. vymenené a zadné sa mi zdá že je okolo 4mm, tak uvidíme.

 

Kotúče ste ešte nemenili?

Odkaz ke komentáři

Nedávno jsem nechal měnit zadní kotouče a destičky. Najeto tak 130000km a bylo tam tak ještě 3,5mm. Přední desky mají najeto 131000km a už jsou k.o. zejtra je vyměním. Koupím ATE a kotouče TRW. Mám známého ten má na O2 najeto necelejch 200000km a mění jen desky ale kotouče má ještě origo síla.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdar lidi...Uz se tu na to ptal myslim italik,ale zadna odpoved..tak to zkusim ozivit svojim dotazem...Vybiram desky a kotouce na svoji OII 1,9TDi,chtel bych nejspise zimmermany,akorat nejsem si jisty,jaky rozmer 280*22,nebo 288*25? na CC-autodily pisou,ze oba typy jsou vhodne na moji motorizaci,vim,ze ty vetsi budou asi ucinnejsi,ale nebude treba problem s montazi? Diky za rady a zkusenosti:)

 

Pro lepsi orientaci:

280*22 tady

288*25 tady

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...