Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Dneska celá rodina opět na rozhlednu Bára + singletrack Podhůra. Mladýho jsem z toho singletracku pak nemohl dostat. Dneska jsem ten brutus kopec dal skoro celej, jen v jednom místě mi mladej vlezl do cesty a musel jsem seskočit a v takovým krpálu se nedá dost dobře znovu rozjet. Jen teda jsem asi musel fest tlačit, protože nahoře mi žena říká, že mám úplně krvavé oko. No a taky že jo, polovina bělma na jednom oku zalitá krví, jak mi praskla nějaká cévka. Asi jsem fak hodně přikládal pod kotel. Velký tlaky a armatura nevydržela :jelen:

Cestou zpět jsme jeli v dešti, dorazili jsme domů a všichni hned hurá do koupelny. Já rychle něco sezobnul a mazal jsem na úhoře, abych dojel ještě s trochou světla, abych všechno nepřipravoval po tmě. Před chvílí jsem se vrátil. Dnešek celkem akční.

post-226-0-84225600-1470180930_thumb.jpg

post-226-0-82133500-1470180948_thumb.jpg

post-226-0-12453700-1470180968_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Včera vyzkoušeny singletraily Moravský kras v Jedovnicích. Zázemí pěkné, tratě super, jednička spíše dětská, ale zase dlouhá, dvojka už je zábavnější a trojka vyžaduje trošku umu. :) Za mě doporučuju, ještě su zvědavej, jak budou vypadat chystané traily v nedalekých Boskovicích. :)

Odkaz ke komentáři

Pokud se tam chystáš, tak parkování přímo před areálem, nealko pivo 25Kč, k jídlu polívka (vývar - 45Kč), nějaký sladký (medovník a tak). Příjemný posezení venku i vevnitř, fajn obsluha. Jen jsem to na svým MTB, možnost půjčit sjezdový celopéro za 400Kč na 4 hodiny. My přijeli a hned jsme jeli na trať, trošku nám trvalo se zorientovat ve značení. Doporučuji se prvně stavit v prodejně a zdarma si tam vzít mapku areálu. ;)

Odkaz ke komentáři

Spíš bych to chěl dát do vlákna co mě potěšilo :-)

 

Ve zkratce - 3 dny v Jizerkách a Krkonoších, 11 pivovarů a 240 km.

 

pátek (trochu pršelo)

10:00 odjezd Hrabětice v Jizerských horách, přehrada Josefův Důl, pivovar U čápa Příchovice, pivovar Novosad Harrachov

Rýžoviště, Ručičky, Dvoračky, pak tlačmo přes Kotel na Vrbatovu boudu a sjezd přes Mísečky do Špindlu

Lanovkou na Pláň, okolo boudy na Pláních, přes Klínovky do pivovaru Friesovy boudy

Zadní Rennerovky, Chalupa na Rozcestí, Výrovka

21:30 Luční bouda, pivovar Paroháč, nocleh. 70 km

 

sobota

9:30 odjezd Luční bouda, nejvyšší bod 1.509 m.n.m u památníku obětem hor, parádní sjezd přes Richtrovky do Pece

Lanovkou na Portášky s úmyslem objet po vrstevnici Lví důl a nějak se dostat na Pomezky nevyšlo - po hurikánu Kyrill některé cesty už existují pouze na mapě :-/

Vracečka zpět na Portášky, Janovy boudy, Dolní Malá Úpa a výjezd na Pomezky pivovar Trautenberk

Přes Křížovou cestu na Staré hoře do Maršova, Jánské Lázně, Černý důl, Lánov, Vrchlabí

19:00 Pivovat Medvěd, Pivovar Hendrych, nocleh, 60 km

 

neděle

9:30 odjezd, Jilemnice, Dolní Sytová, Roprachtice, Roztoky u Semil, Návalov, Držkov, pivovar Rezek Zásada

Dolní Černá Studnice, Jablonec n. N., Liberec, pivovar Vendelín, pivovar Krásná Studánka

Oldřichov v Hájích a pak asi nejkrásnější bajk, jaký jsem kdy jel z Oldřichovského sedla do Hejnic, podlél Smědé Raspenavy a Frýdlantu

20:00 Zámecký pivovar Frýdlant a pak přesun 7 km na nocleh, 110 km

Odkaz ke komentáři

Pokud se tam chystáš, tak parkování přímo před areálem, nealko pivo 25Kč, k jídlu polívka (vývar - 45Kč), nějaký sladký (medovník a tak). Příjemný posezení venku i vevnitř, fajn obsluha. Jen jsem to na svým MTB, možnost půjčit sjezdový celopéro za 400Kč na 4 hodiny. My přijeli a hned jsme jeli na trať, trošku nám trvalo se zorientovat ve značení. Doporučuji se prvně stavit v prodejně a zdarma si tam vzít mapku areálu. ;)

 

Da se to jet na hardtailu nebo lepsi pujcit celopero?

Odkaz ke komentáři

Platíš 20% navíc za značku. U Spešlu možná 30 :-)

 

Já jsem spokojen s tímto: http://cz.author.eu/horska/mtb-29/author-traction-29-2016-ua42863902

http://www.zbozi.cz/hledani/?q=author%20traction%2029&razeni=nejlevnejsi

 

Obecně doporučuju poohlédnout se po loňských nebo předloňských modelech.
Osvědčila se mi pojistka od ERV. První dva roky jsou bez amortizace - vyplatí pořizovací cenu kola, bohužel ale bez doplňků.

Odkaz ke komentáři

No nevím s tím pojištěním. Když jsem kupoval před nedávnem kola, tak jsem se na to ptal a i když to pojištění prodává taky, tak mi řekl, že je to stejně tak, že se pojišťovna kroutí, aby nemusela plnit. Čili mi řekl, že jsou to podle něj tak trochu vyhozený prachy, protože kdyby k něčemu došlo, s velkou pravděpodobností pojišťovna udělá dlouhý nos. Takže jsem to nebral, protože se pak nebudu s někým dohadovat.


BTW, do Authora bych tedy nešel. Osobně mi je takto značka nesympatická a kluci co docela jezdí, tak je to podle nich křáp. On jim tedy není po chuti ani Ghost a Rock Machine co jsem nakoupil, ale tam zas tak velké výhrady nebyly. Podle nich Trek je jednoznačně nej, prej byli první, kdo s tím přišel a jsou nejdál. Možná že jo, ale ty rozdíly pro amatéra budou marginální. Asi jako např. rozdíl 2kg ve váze kola, co normální tuctový uživatel nemá šanci poznat.

Odkaz ke komentáři

Předminulý pátek jsem si kupoval nové horské kolo. Také mi nabízeli pojištění, ale odmítl jsem. Kamarádovi ukradli kolo ze sklepa v bytovce jeho přítelkyně. A pojišťovna se ohradila tím, že pojistka se vztahuje jen na sklep na adrese jeho trvalé bydliště. Možná to na něho jen zkusili a vyšlo jim to, nevím.

Odkaz ke komentáři

Co je na tom k nepochopení? Kamarád má pojištěný sklep doma, vykradli sklep někoho jiného. On tam zrovna něco měl, bohužel.

Jestli měl ale pojištěné kolo, cizí sklep byl uzamčený, resp. lupič viditelně překonal překážku (zničený zámek apod.) měla by pojišťovna platit.

 

Mně kolo šlohli z volného prostranství. Nahlásil jsem to na PČR a na pojišťovnu a jakmile přišel papír o neznámém pachateli (3 týdny), obratem poslala prachy. Nemusel jsem ani dokládat účty, pojišťovna je měla v kopii od prodejce, u kterého jsem uzavíral.

Kdyby na to přišlo, mohl jsem si to celé vymyslet. Žádné vyšetřování, dokazování ...

Ale nevyplatilo by se to. Za kolo jsem dostal možná o 2 litry víc, než jsem čekal, ale příslušenství - světla, pedály, brašny, nářadí ... jsem musel koupit znovu.

Odkaz ke komentáři

tak vzhledem k tomu, ze me ukradli kolo tak koukam po novem...

 

co rikate na tohle?

https://www.specialized.com/cz/cs/bikes/mountain/pitch-comp-650b/118437

 

Pripadne budu rad za nejaky tip na kvalitni kolo. Rad bych se vesel tak do 20tis.

Děkuji

 

Jirko, trochu přitlač a třeba toto:

http://www.bradsky.cz/pells-razzer-pro9-blue-2016-p-10126.html

 

nebo

http://www.bradsky.cz/focus-black-forest-29-ltd-2016-p-10225.html

 

každopádně se s ním dá domluvit ještě přímo na krámě sleva, Pells tam má tuším o něco levnější než ofiko na netu, ale musíš přímo tam

tady stránky výrobce:

http://www.pells.eu/kola/mtb-ht-29/razzer-first9-grey/rok-2016/

Odkaz ke komentáři

Výška postavy a průměr kol spolu nijak nesouvisí. Podle své výšky, resp. postasvy si vyber velikost a geometrii rámu.

175 cm tipuju na L. Ale je potřeba si to vyzkoušet. Nekupovat naslepo z internetu.

 

Průměr kol má vliv na jízdní vlastnosti. Větší lépe překonávají terénní nerovnosti. Je na nich ale horší dynamika, jak bylo zmíněno výše.

Mám dvě MTB kola, 27,5" a 29" a rozdíly mezi nimi vnímám úplně někde jinde, než v průměru ráfků.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...