Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Jj, taky jsme  s polovickou vytahli kola, jeli jsme se projet a hledat medvedi cesnek :) 
Bylo to tesne pod 40km a musim rict, ze na prvni vyjizdku rozhodne horni hranice toho, abych si druhej den mohl normalne sednout (driv jsem jezdil na tvrdym uzkym sedanku, co byl uzsi nez polovicky tanga, ale zbabele jsem si musel koupit obri sedlo, jinak bych asi i po tech 40ti zaplakal). Byly roky, kdy jsem daval 4-7k km rocne, ale to je tak 17-18 let zpet, tedy nenavratne pryc a presne z te doby mam svoji rozvrzanou hapinu, ktera tak 15 let nedostala servis, 26 kola, 3*8 :) . Asi to jen promazu, protoze kdyz bych vymenil retez, tak musim urcite vyhodit i zadni kazetu.
Mlada ma crossovy kolo, 27,5 a na silnicich si me desne vodi.
Kazdopadne si rikam, ze si fakt udelam radost, uz to zvazuju x-tym rokem a myslim, ze letos dozral cas, co byste rekli na tohle:
https://www.cyklobazar.cz/inzerat/248989/superior-xp-crb-carbon-sram-1x11-x1-zaruka-rychle-jednani-vyrazna-sleva
svagr ma XP949 hlinikovy, pujcil mi to a padla mi sanice, jak to jelo samo, to kolo uplne rvalo delej, pridej, na rozbitym povrchu to bylos tabilni i v 50+, proste pecka. Jen jak to byl muj prvni zazitek na 29 kolech, tak jsem si pripadal, ze mam teziste desne vysoko a v zatackach jsem mel bobky to poradne polozit. Brzdy SH deore - stacil mi jeden prst na zastaveni, 2*10 neomezovalo, Rock Shox vidlice, ale nevim ktera, ale zehlila skvele, takze si rikam, ze neco takovehodle by byla velice prijemna zmena od soucasneho dedecka.

Odkaz ke komentáři

Já už vyjel letos 3, poprvé hned na Nový rok, a teď v sobotu jsem dal 39km a zadek mě bolí ještě teď :D Navíc jsem 2x tlačil - jednou do kopce. kde byly "schody" z pískovců a podruhý z kopce, kde byly kořeny.. A ještě jsem musel podlejzat 4 spadlý kmeny přes cestu :( A pak jsem zapadl v blátě, kdy jsem šlapal co to šlo a stejně jsem tam nakonec zůstal viset :D Takže jsem přijel domů totál od bláta... Ale mám rád tyhle "neprozkoumaný" cyklostezky :D

Odkaz ke komentáři

raym0n: pekna hracka, sedel jsem na tom na testovacce a spokojenost byla. Jinak znam co pises, pred cca 17-18 lety jsem prestal hodne jezdit, a to tenkrat ze zdravotnich duvodu, nove lasce a zamestnani dohromady. Z az 1000 km mesicne na horaku jsem se dostal par let zpatky i na 200 km rocne. No trapny. Ted uz zase jezdim vic, ale porad je to bida. A to kolo z ty doby zahod :D

A jak pises o 29". Jede to jako krava, ale proste obratnost je horsi. Pro chrti na silnice (ano, horak na silnice, jak je u nas moderni :) ) nebo na lehky XC dobry, ale jinak fakt neee. Ja toho vyzkousel asi 30, nez jsem si vybral novyho bika. A rozhodne 27,5", rad si zablbnu v terenu, technicky vecicky, singltreky, a na to je proste 29" tezkopadna. Km uz nehonim, takze kompromis, a jsem rad. Brzdy mam na starym biku XT a na rok a pul starem SLX, a i kdyz SLX brzdi skvele, na ty XT to nema. Duvodum nerozumim, docela jsem po tom patral, protoze jsou temer stejny.

Odkaz ke komentáři

No, problem je s tema testovackama... vsechno jsem propasl a tesil se na Jedovnice, kde se tak rychle naplnila kapacita, ze to stopli a ja mam zase utrum, takze proste vubec nevim, jestli 27.5/29, protoze mam moznost jen 26 po smrti, 27.5 crossovy kolo, nebo 29 hardtail svary... asi zavolam do nejake prodejny z okoli, kolik by si za testovacku rekli.

Odkaz ke komentáři

Nj, tam je to koukam plny, tak uz leda na Moninec, ale to mas ponekud daleko co :( Zkus neco poptat, urcite Ti na den neco nekde pujci, s nejakou zalohou. Ale urcite to chce vyzkouset pred finalnim vyberem. Ja jezdil na Test Fest tri roky nez jsem na neco sednul a rikam ty vole, to je ono! V podstate u kazdy znacky se naslo neco, co by slo, uz jsem vicemene vybral Ghosta, pac jizdni vlastnosti supr, ram skvelej, cena slusna, ale dalsi rok prislo jeste neco lepsiho a k tomu nabidka od kamarada, co ma shop a bylo to :) Ale nic me nehonilo, starej bike je odladenej, jen uz proste doba trochu pokrocila :)

Odkaz ke komentáři

Jinak jak jsi psal o tech chrtech, tak ja v podstate hardtaila nepotrebuju, nepotrebuju bejt tak rychlej, i na tomhle kramu na osazenstvo vetsinou cekam, takze jde spis o uzivacku, ale i o to, aby mi to geometrii sedlo, trosku se bojim, ze u fullu bude kratsi sedlovka a budu slapat pred sebe, ale jak jsem psal - na zadnym jsem zatim nejel. Takze zkusim i nejaky zakladni full a uvidime. Chci hlavne zabavu a ovladatelnost. Neverim, ze budu zase najizdet tuny kilometru, to se proste nestane. Nespecham a ono se neco vyvrbi.

Odkaz ke komentáři

Tak tak, to chce vyzkouset. Mne na moje jezdeni a i to blbnuti tech 29" proste nejak nesedelo. Jediny, co se mi tak velky libilo, byl jeden HT od BMC, tam tech 29" umeji. Ale, furt to bylo na muj vkus tezkopadny. Prechazel jsem taky z 26". A BMC predrazeny. Tak jsem zustal u Scotta. I to predchozi je full, kupoval jsem to nekdy 2005/6 a tenkrat to bylo skvely zelezo, ale to novejsi to prekonava ve vsech smerech, snad krome brzd, kde i ty starsi XT maji lepsi davkovani

Odkaz ke komentáři

Musím říct, že jsem s 29" spokojeny, vůbec kolo je snad jediná věc v poslední době, kterou jsem nemusel reklamovat. Mám najeto na něm přes 4 tis. km.

Protože jsem se přestěhoval do města, tak chci pořídit ještě 27,5 protože 26" už jsou passé. Dvě kola jsem měl i kdysi abych to furt nemusel převážet.

Tak pak poskytnu srovnání :)

Mám srovnání jen 26" a 29", kdy 29" je rychlejší absolutně a pohodlnější přes kořeny a díry - takové SUV, kdežto 26" lepší akcelerace a mrštnost.

Letos mám najeto zatím jen 150km. Cíl jsem si dal 2500 km. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já mám letos najeto asi 65km zatím(2x Kunětická hora a jednou Singletrek). V neděli jsme byli na Singltreku pod Smrkem. Já bych najel víc, ale rodina prudí a na delší trasu moc nechtějí. A na černou taky ne, že jim mám nechat prachy a můžu jet sám, oni na mně počkají na tom bufetu. :smile: Kdybych to spočítal, tak 300km tam a zpět autem, 800 útrata v bufíku, 50 parkoviště, tak i když nepočítám amortizaci kol, auta, nosiče, tažného, roční servis kol a ostatní, tak i tak je jeden km za těžkej balík :biggrin: Skoro bych řekl, že i taxík vyjde levněji. Já bych chtěl, když tam jedu, tak dát alespoň 50km za ten den. V něděli jsem dali tak 22-23km. Mladej řval jak tur ke konci, že ho bolí záda, načež jsem mu odpověděl, že to má z toho počítače a že mně jeho kecy nezajímají a ať kouká makat. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...