Přejít na obsah

Cyklistika, bike a vse okolo


Baurak

  

128 hlasů

  1. 1. Tak tedy kolik tedy letos date nebo planujete ?

    • 0-99km
      5
    • 100-499km
      2
    • 500-999km
      10
    • 1000-1499km
      12
    • 1500-1999km
      9
    • 2000-2499km
      5
    • 2500-3499km
      4
    • 3500km a více
      10

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Tak to máte super, já jsem schopen jezdit 2x týdně, protože se při každé jízdě odpálim a pak 3 dny regeneruju, snad se to zlepší s větší kazetou, abych šetřil tělo, rovinky mě moc neberou, jezdím převážně lesní cesty a kameny ve stoupání tak to je mazec.
Nevím jestli to moc neřeším, ale pokud jsem jel v době odpočinku, tak ten výkon tam prostě nebyl [emoji45]


Odkaz ke komentáři

Na tahouna jsem moc líný, jsem spíš snaživec. Nejezdím takové divočiny jako ty, kdy bych to drtil někde do kopce v lese. Spíš klidná síla.

Takže teď jedeš na větší otáčky? Předtím ti to přišlo moc těžké? Ani vlastně nevím co tam mám, jen vím, že na když jedu na Lysou, tak ke konci už jen na nejnižší převod 😄

Odkaz ke komentáři

No u mě je problém, že jedu stoupání bez přerušení dokud to nevyjedu, a prostě jsem měl stavy kdy jsem potřeboval odlehčit na převodu, ale bohužel nebylo jak, takže nyní očekávám úlevu v tahu do kopce a ulehčení svému tělu, zítra jedu stejný úsek, tak jsem sám zvědav jak to pomůže.

Snažím se jezdit na větší otáčky 80-100, stoupaky v zátěži samozřejmě méně, to bych nedal,

Jardo jaký máš poměr ve předu, já mám 24-34
Díval jsem se na nové kliky a vesměs se dělá 26-36 od SLX a to by mi asi nesedlo, opět bych se ochudil a musel bych jít na zadku na 46 abych to srovnal









Odkaz ke komentáři

Takže dnes potvrzeno, kazeta 42 mě hodně pomohla, nebyl jsem na horizontu tak vyštaven jak s 36. Dnes jsem dal do kupy hazku s novými komponenty, kompletně rozebral, namazal a šlape jak má, pro mě důležité že sebou nemlátí.

Jediné závěrem je, že při pomalém převodu vypíná GPS z důvodu pomalé rychlosti, takže to znamená, že jinou kazetu s větším převodem než 42 pro mě není možná,[emoji1787] limit je tuším 5km/h





Odkaz ke komentáři

no, z (2,2)55,88 mm přechod na (2,35)59,69 mm, již bude znát, tomu věř, ale zase v terénu to bude lahoda, na prvních co jsem měl (2,0)50,8 mm jsem lítal v terénu jak jitrnice, ale s 55,88(2,2) a tlakem 2,4+2,4 je to po cestě lahoda bez extra pocitu změny oproti původním, ale v terénu si dovolím více, mám prostě tu jistotu,

a na zadku budeš mít jaký rozměr ?

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se díval, tak nejtěžší převod je 40:11, mám ještě trojtalíř. Bude pak otázka, co dát na nové kolo, kde vpředu bude jednotalíř, aspoň mě k tomu přesvědčuje můj servisák.

Pláště mám 2,25, a zůstanu asi u Schwalbe, nemám s nimi problém a po debaklu s pneu na autě, se mi nechce zkoušet nic nového 🙂

Odkaz ke komentáři

2,25 je ideální rozměr, jezdím 2,20 a nebál bych se jít do 2,25, u toho maxisse ardent race je valivý odpor řekl bych dobře vychytaný i použitou směsí středového vzorku i samotným skladem vzorku,

Jedno placka, záleží jak ji využiješ, osobně jsem testoval na kolegově kole, které jsem měl zapůjčené a vůbec mě to neoslovilo, ale je to o zvyku,

pokud chci jed z kopce bomby, tak cvaknu na větší talíř a mám to tam, několikrát jsem to zkoušel na jedno placce a asi bych měl rekord v kadenci a určitě bych se namotal, je to jen má zkušenost, každému sedne něco jiného, 100 lidí 100 chutí,

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Mě vyhovuje 3 talíř, protože mám lepší respektive jemnější odstupňování. I když nejmenší vpředu dávám drak 3x do roka. Co jsem měl půjčené tatíkovo kolo s dvou talířem, tak tam byly velké přeskoky.

Můj servisak ale tvrdí, že troj talíř, ale dvou talíř už je out a že ani nebudou náhradní díly.

Odkaz ke komentáři

Bohužel je to tak, všude cpou tu pitomou jednoplacku 😕 Dvoutalir je podle mě ideální kompromis. Zatím díly určitě jsou

Mně to přijde jako další z těch trendu, kde je dvojitý řazení pro určitou skupinu "sportovců" nové generace milenialu příliš složitý. Tak se to roubuje na zjednodušení a snížení váhy a že je to teď hrozně in 🤷‍♂️🙂

Odkaz ke komentáři

Ano, můžu potvrdit, pokud budu chtít přehodit nové kliky, tak jsou k sehnání 26-36 na 11 řetěz, což by na mou 10 šlo, ale nesedí mi ten poměr a nebo dokoupit náhradní převodníky což je také hodně omezené, přesně tedy v mém poměru na Deore 6000 v doprodeji,
Takže závěrem, jezdit co to jde a předpokládat alespoň minimálně, že tento in trend dnešní doby se vrátí do normálu,

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...