Přejít na obsah

Liborova 1.8 TSI


Doporučené příspěvky

ne to jsem koukal paket na spatne cesty jsem nemel,standart podvozek,ale zajimave je ze jak jsem byl na stk se poptat tak na pruziny mi nic nerek,jen okna a mracitka

 

Pružiny musí být zapsané protože mění údaj výšku vozidla. Zapsat to nejde, leda ve zkušebně.

Měl jsem s tím problém a musel jsem je na STK nechat sundat a dát sériové. Vyřešit to nešlo.

http://www.skodaoctavia.cz/magazin/sportovni-pruziny-jejich-zapis-do-tp

Takže pokud máte sportovní pružiny doporučuji před montáží je stříknou na černo.

 

Jinak tahle Octavia je hodně luxusní ten předek bomba :palec: Akorát by to chtělo lepší kola.

Odkaz ke komentáři

Mě to auto stejně neprojde kvůli oken, takže na STK jezdím tam, kde se dá domluvit. Ale stříknout bych je mohl, ať neprovokuju zbytečně.

Dík za pochvalu. No a lepší kola by se mi líbila, ale těžko vybrat jaká, pár adeptů je, ale nechce se mi vrážet 20t do o 30% lepšího vzhledu. Tato kola se k autu hodí, jsou sice RSová, takže prakticky obyčejná, ale s Octavií ladí. Zatím jsem s autem a jeho vzhledem spokojený, ladím jen detaily.

Odkaz ke komentáři

Díky všem za chválu. Pruh zatím na autě je, ale spíše se pomalu kloním k jeho sundání, ještě mu dám týden :)

Od pátku do neděle jsem brázdil cesty Malé Fatry. Je tam nádherně. Kvalita silnic je taková zvláštní, většina cest je katastrofa, ale je tam i plno pěkných nových úseků.

Fotka je z tiesňav mezi Terchovou a Vrátnou.

 

Jééé, tam jezdím cca 4x ročně laugh.gif Je tam fakt nádherně :)

 

Pruh bych asi shodil, nějak mi tam neladí ;) Jo a pružiny určitě do černý, já je nechal dát ze žlutý do černýho komaxitu a nikdo si ničeho nevšimnul laugh.gif

Odkaz ke komentáři

Ahoj, jj, byl jsem tam včera v IKEA kupovat nějaké závěsy. Právě v noci ten pruh tak nějak více září, je to šedý karbon a z určitých úhlů se světlo různě odráží. Chtělo by to nějaké poznávací znamení pro všechny z fóra, jinak není šance se poznat, pokud není někdo nápadný tak, jako jsem já s pruhem. :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Kluci, mám na prodej páku na zkrácení řazení u 6-kvaltu (viz http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=167). Je to číslo dílu 8J0711046E. Je to nové, ale mě to nepasuje do auta. Před koupí se mi nechtělo to nejdříve rozebírat, abych se ujistil, že to bude pasovat a včera jsem to rozebral, že to teda namontuju a já ten původní díl mám úplně jiný.

Jen pro info. Mám 1.8TSI 6/2009 MR2010.

Kdo tedy bude chtít, tak to mám na prodej. Cena nákupní byla 807,-, je to nové, rád bych to prodal za stejnou částku.

post-507-0-74668000-1386850785_thumb.jpg

post-507-0-93500900-1386850796_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Dlouho jsem nic na autě nedělal. Na jaře jsem dal nový volant MF kombinace RSIII a elektrika Yeti FL. Doporučuji všem, nestojí to moc a mám teď pocit nového auta.

A teď přes svátky jsem si hrál s osvětlením. Kdysi jsem měl po přelepení parkovaček mračítky přesunuté parkovačky do prostoru blinkrů, ale po montáži RS nárazníku jsem je odpojil a pořád jsem je chtěl zase nějak zprovoznit. Napadlo mě, že by se mohly rozsvěcovat po otevření auta, tak jsem to zkusil udělat. Je to napojené na stropní lampičku. Nešlo však přitáhnout jen +, protože u lampičky se po nastartování nebo zamknutí auta odpojuje -. Musel jsem tedy natáhnout 2 kabely + i -. Do světel jsem to dostal přes konektor, byl tam jeden pin volný, na ten jsem dal -, a na ten původní, co je odpojený kvůli LED denním v nárazníku, jsem dal +. V prostoru blinkrů mám takový držáček a na něm LEDku. Držáček jsem protáhl prostorem pro blinkrovou žárovku.

Manželka říká, že je to blbost k ničemu, já říkám, že je to blbostička pro radost. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=R2PpGKl4u-w&feature=youtu.be

post-507-0-86360600-1452071478_thumb.jpg

post-507-0-60012400-1452071489_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Volant s MF stál 4350,- s dokladem s DPH (Mihocar)

Airbag 2500,-

podvolantová jednotka 2500,- i s prací (Váša)

Starý volant (3-ramínko) jsem i s airbagem prodal za 4000,-, takže ta sranda mě stála cca 5350,-, ale radost mi to udělalo velikou.

Dá se to sehnat i bez MF bez zkosení celkem cca za 5300,-, montáž se pak dá zvládnout doma. (volant za 2800,- http://www.mihocar.cz/volant-skoda-yeti-lift-5e0419091ad/d-94679/)

 

S řadičkou jsem spokojený, takže tu si nechám.

Odkaz ke komentáři

Světla si musíš udělat sám, můžeš podle mého návodu zde http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=18126

 

Parkovačky mi svítí jen dole v nárazníku v LED denních tak, jak to má origo RS. Žárovky pro parkovačky ve světlech z původního umístění jsem dal pryč, protože po zapojení RS nárazníku by stejně nesvítily a navíc by byly pod mračítky.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Auto má 7 let, najeto 87000 km. Celkem bez problémů. V servise je 1x ročně na kontrolu a pak tam bylo 2x navíc. Jednou se měnil napínák a ložisková stěna - v záruce ve 3,5 letech. Teď před měsícem bylo podruhé, protože žralo olej a to dost - dle váhové zkoušky 1,3l na 1000 km. Nutná výměna pístních kroužků = celé písty a ojnice a nějaké další díly k tomu. Oprava za 50.000,-Kč. Škodovka na kulanci dala 50% na cenu dílů, takže jsem platil 30.000,-. Je to dost, ale zase za 7 bezproblémových let se to dá skousnout. Teď jen doufám, že se mi neobjeví "Zkontrolujte hladinu oleje".

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...