Přejít na obsah

Dodělání výhřevu sedačky OI RS


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

 

v tomto týdnu jsem si na Aukru pořídil sedačku řidiče do Octavie I RS.....je v poměrně pěkném stavu, takže jsem byl rád, že se mi podařilo ji sehnat. V aukci bylo uvedeno, že je s airbagem, výhřevem, stavitelnou bederní opěrkou....při předání jsem se ještě znovu ptal na funkčnost výhřevu....Což mi bylo potvrzeno. Až dnes, když jsem měl čas se na sedačku za dne pořádne podívat jsem zjistil, že zespodu není druhy konektor a tím pádem, že výhřev chybí. Štve mi to, poněvadž nyní ho mám.....a tak řeším co dál.....Prodejci jsem to ihned řekl, ten by si ji případně vzal zpátky.....respektive mi nabídnul slevu 500Kč. Vrácet se mi ale moc nechce, protože cesta z Prahy do Kolína mě něco stála a znovu shánět jinou sedačku (ještě k tomu řidiče) se mi moc nechce. Přemýšlím tedy, že bych přendal výhřev ze současné sedačky co mám autě (a je už celkem prosezená) do této "nové". Na netu jsem našel asi dva nebo tři návody i s fotografiemi, ale byly to návody na textilní sedačky....Nevíte, zda se práce s koženou sedačkou v něčem liší, na co si dát případně pozor? Už jste dečku do sedačky někdo dával? Podle návodů je to hrozná piplačka.....nikdy jsem nic takového nedělal a tak se toho docela obávám.

 

dsc00702md.jpg

Odkaz ke komentáři

Vykašli se na čalouníka, to dáš sám, pokud nejsi úplně levý.

Potřebné nářadí: M10? "tisícíhran" ořech (na oddělení opěradla od sedáku, to M10 bez záruky, možná je to M12, nevím, popátrej na foru, někde ten rozměr je) torx 45 (50?) na demontáž sedadla, kombinačky kleště, elektrikářské plastové vázací pásky malé + běžné vybavení. Zhruba co si pomatuju postup

1) sedačku ven z auta

2) oddělit kolečko náklonu opěráku, kolečko bederky, odplastovat spodek

3)stáhnout potak sedáku, odzadu odjistit, shrnovat dopředu, kombinačkama postupně oddělávat takové kovové "o" spony, co drží potah ve drátech molitanu - kombinačkama sponu odehnout, vyvléct, zahodit - opatrně na dečku výhřevu

4) podobně stáhnout potah opěráku, zespodu nahoru, odcvakávat ty spony, zezadu jsou myslím ještě nějaké atyp dráty, nafotit při demontáži, ať pak víš jak potom zpátky složit

všechno ostatní ti pak bude jasné, až to rozděláš

montáž opačně, místo těch kovových spon přichytávat elektrikářskýma vázacíma páskama.

Sedák je brnkačka, opěradlo jde trochu ztuha, ale jak chytneš grif na ty pásky, tak to není tak hrozné.

 

poprvé jsem to dělal tak cca 3 hoďky - demontáž potahu z jednoho sedadla, demontáž z druhého a nahození na to první...

Odkaz ke komentáři
poznáš woo-doo? zabývá se čalounictvím a má i profil tady na foru.. spoustu lidí je spokojeno - zkus mu napsat a uvidíš, kolik si řekne

Díky za tip, najdu si ho:)

 

To Kajman: děkuju za pěkný návod,....váhal jsem zda se do toho pouštět,....kdyby se mi to povedlo, určitě bych stoupl sám sobě v očích:-D....na druhou stranu se nechci vystavit riziku, že něco zanedbám a shoří mi to pod zadkem:):D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...