Přejít na obsah

1.6 74+75kw chip od Sportmotoru a Cimbu


Doporučené příspěvky

Zdravím chtěl jsem se zeptat, zda tu má někdo chipnuto 1.6 75kw od Sportmotor.cz jestli jo tak jak dlouho a jaký změny pocítil a tak se o tom rozpovidat. U popisu píšou z 75kw na 82kw a z 148nm na 158nm -0,5L/100.

 

U Cimbu se zase píše, že tento motor se upravit už nedá. Jen odstranit tu prodlevu na plynu což odstraní i ten od Sportmotoru. Tam zas tvrdí, že ostatní firmy neumí rozkodovat řídící jednotku. To byla odpověd na můj email.

 

Jde mi o to, aby mi to nic neudělalo s autem špatnýho :) proto bych rád slyšel názory od obou stájí co to mají v autě :)

 

Od Cimby i od Sportmotoru

 

Díky

Upraveno uživatelem Sentinel
Odkaz ke komentáři

Jeste kdyz jsem mel řj AEH tak jsem si nechal udelat cip od sportmotoru, kroutak na spodu byl o neco lepsi, byly prijemnejsi rozjezdy. Naopak vykon ve vysokych otackach mi prislo ze klesnul. Ale co bylo nejhorsi, stoupla mi dost znatelne spotreba, casem jsem se nedostal na dalku ani pod 9 litru. Po vymene za seriovou jednotku AKL dokazu jet celkem jednoduse pod 7. Jak to je ale u 75 nevim, nemam zkusenost.

Odkaz ke komentáři

Měnil jsem jen řj za tu AKL, jinak nic, potom až dodatečně váhu vzduchu, ale ta neměla moc velkej vliv. S prodlevou plynu nemám problém, jelikož mám lanko. Ta spotřeba by mohla být taky možná tou starou řj, přecejen to byla nejstarší a ta údajně hodně žrala, takže se to mohlo čipem ještě zvýšit...

Odkaz ke komentáři

No každý seriózny úpravca ti odporučí aby si sa na to vykašlal, pretože úprava tohto motoru nemá nejaký znatelný výsledok :) . Na SH sme riešili už prípad kedy si zákazník s týmto motorom zaplatil za chip ale vrátili mu to tak ako to tam priniesol akože už to má načipované, dokonca to jednému členovi zachránilo peniaze, keďze si chcel dávať chip od tej istej firmy.

Na druhú stranu našli sa aj ľudia ktorí si chip pochvaľujú, takže neviem! Asi by sa opatilo dohodnúť s niekým čo chip má a odskúšať si to

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Viz vedle.... co se spotreby tyka, to jsem tam nepsal - sla fakt o cca pul litru dolu pri stejnym stylu jizdy. Kdyz tomu slapes HODNE na krk, je naopak vyssi tak o litranek. Muj kousek zral ale vzdycky rozumne, ted v lete mam pri soucasny konfiguraci prumer 7,1-7,4l/100km, mesto je v tom tak ze 30%, v zime se to otoci a mam tak 70% mesto, ale zase se vetsinou neda jezdit tak zhurta. Kdyz mi rupne v kouli a jezdim po meste, ehm, rychleji, tak jsem lehce po deviti... premyslim, kdo ze zdejsich clenu s mym autem jel a muze potvrdit ty poznatky, ted me napada Davon, Kocht, ViktorMPI ;)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

opravdu by me to docela zajimalo. brzda pred tim a po tom... ale myslim si, ze pokud by to slo o tech 7 - 8 kW nahoru, ze by to mohlo jit znat. jenomze ten vykon je zase uz ve strasne vysokych otackach. a vzhledem k tomu, ze to auto clovek vetsinou drzi cca pod 4 tis, tak nejaky narust 1 - 2 kW v techno nizsich otackach uz asi nema smysl...

Odkaz ke komentáři
U me Sportmotor pri 165.000km a pred tim jsem to bohuzel odbrzdit nenechal, ale pote tam tech 82kW vazne bylo, a snad i je :rolleyes:

 

ze vraj + - 10ps to nebudem citit aspon mi tak povedali mozno to citis len pocit ze mam chip a ted to ide lip? ja neviem len sa pytam :-) ja mam nabehane len 50000km :-) a che to chipnut tady http://www.maxtuning.sk/ ked budem mat na graf 82kw tak budem spokojeny :-)

Odkaz ke komentáři
ze vraj + - 10ps to nebudem citit aspon mi tak povedali mozno to citis len pocit ze mam chip a ted to ide lip? ja neviem len sa pytam :-) ja mam nabehane len 50000km :-) a che to chipnut tady http://www.maxtuning.sk/ ked budem mat na graf 82kw tak budem spokojeny :-)

 

To mi ver, ze to citit budes :huh: Dnes kdyz sednu ze sluzebni 75kW do soukromy 74kW po cipu, tak mi to prijde jako lina mrcha, co netahne :) Samozrejme obrazne, neni to rozdil jak u mnohem silnejsiho motoru, ale znat to rozhodne je! :)

Odkaz ke komentáři

krysarr : Já si taky myslim že to poznáš přece jenom je to tvoje auto a znáš ho tak si všimneš jakýkoliv změny na výkonu :huh: nojo přece jenom nemáme ty šnekovitý garety :) proto vždycky miluju ty řeči já mám 1.9TDI a 1.6 mám za sebou :).....kamarád ji má a zkusili jsme to spolu na dálnici a drželi jsme se na 50metrů :) serie 81kw ale musim přiznat že přišel kopec a ujížděl :) ale jinak jsou výkonově dost podobně..... mít 1.6T tak se za náma taky práší :)

 

mysterx888: no právě toho se bojim

Upraveno uživatelem Sentinel
Odkaz ke komentáři
Jojo já jsem spokojenej jezdim většinou sám nebo ve 2 a to jede dobře v zimě chytne taky na první cvrnknutí a topí po 500metrech :) jen mi vrže strop a to mě štve :)

 

TAK SUNDEJ STROPNICI A NACPI POD TY STŘEŠNÍ VÝSTUHY PROUŽKY MIRELONU, TO JE TA IZOLACE CO SE POUŽÍVÁ POD PLOVOUCÍ PODLAHY A BUDEŠ MÍT V AUTĚ KLID :huh:

Odkaz ke komentáři

Jsem stavař vim co to je :) to mám už i ve dveřích :huh: taková levnější varianty odtlumení :) ono to dělá ale jen v létě asi jak je vedro :)

 

Jen by mě zajímalo tušim že to byl motorexel na něj mě odkázal Cimbu dělá sportovní úpravy na tenhle motor, že by to fakt ale nikdo neměl?

Upraveno uživatelem Sentinel
Odkaz ke komentáři

JEDNOU JSEM SE BAVIL SE ZDEŇKEM.....TDI FUN.....MOŽNÁ TI TO JMÉNO NĚCO ŘÍKÁ, ČIPUJE MOTORY JAK NAFTOVÉ, TAK BENZÍNOVÉ A JE V TOM FAKT DOST DOBRÝ :huh: ŘÍKAL ABYCH SE STAVIL A ŽE TO PRUBNEME HODIT NA BRZDU A UVIDÍME CO TAM JE A PAK BY TO POLADIL V ŘÍDÍCÍ JEDNOTCE A ZNOVU NA BRZDU, PRÝ OD TOHO NEMÁM OČEKÁVAT NĚJAKÝ ŠÍLENÝ NÁRUST KOBYLEK :) ALE NĚCO S TÍM URČITĚ DOKÁŽE UDĚLAT :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...