Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Mam dotaz, s jakymi uskalimi jste se jiz setkali pri dodelavani tempomatu u OII facelift? Je mi jasne, ze packy jsou jako modul obe a musi se doathovat drat do r.j. motoru..

Predpokladam, ze pokud auto nemelo pal PC, musi se vymenit i "podvolantovka jako jeden kus s krouzkem airbagu" . Uz nekdo vi, ktere podvolantovky co podporuji? Jaka jsou uskali po jeji vymene s dorazama volantu a nakalibrovanim ESP?

Kudy vedete nejlepe drat do motorovky? Aktivace je pak myslim dlouhym kodovanim v motorovce a podvolantovce..

Prosim o jakekoliv zpravy.

Odkaz ke komentáři
Mam dotaz, s jakymi uskalimi jste se jiz setkali pri dodelavani tempomatu u OII facelift? Je mi jasne, ze packy jsou jako modul obe a musi se doathovat drat do r.j. motoru..

Predpokladam, ze pokud auto nemelo pal PC, musi se vymenit i "podvolantovka jako jeden kus s krouzkem airbagu" . Uz nekdo vi, ktere podvolantovky co podporuji? Jaka jsou uskali po jeji vymene s dorazama volantu a nakalibrovanim ESP?

Kudy vedete nejlepe drat do motorovky? Aktivace je pak myslim dlouhym kodovanim v motorovce a podvolantovce..

Prosim o jakekoliv zpravy.

Proč nabízíš montáž tempomatů, když o tom víš úplný ..... ?

Odkaz ke komentáři
Mam dotaz, s jakymi uskalimi jste se jiz setkali pri dodelavani tempomatu u OII facelift? Je mi jasne, ze packy jsou jako modul obe a musi se doathovat drat do r.j. motoru..

Predpokladam, ze pokud auto nemelo pal PC, musi se vymenit i "podvolantovka jako jeden kus s krouzkem airbagu" . Uz nekdo vi, ktere podvolantovky co podporuji? Jaka jsou uskali po jeji vymene s dorazama volantu a nakalibrovanim ESP?

Kudy vedete nejlepe drat do motorovky? Aktivace je pak myslim dlouhym kodovanim v motorovce a podvolantovce..

Prosim o jakekoliv zpravy.

 

Pri dorábke tempomatu do OIIFL MR2009 a MR2010 nie je žiaden problém - stačí vymeniť ľavú páčku (prípadne podvolantovku, ak nepodporuje tempomat), správne podvolantovku nakódovať a povoliť tempomat v RJ motora. Káblik ťahať nebolo treba, takisto ani nanovo kalibrovať ESP a dorazy serva - snímač uhla natočenia volantu je od MR2010 už súčasťou prevodky riadenia.

U MR2011 nastala zmena v tom, že obe páčky sú jeden celistvý diel - takže treba ho celý vymeniť. Mali by existovať 4 typy:

-bez tempomatu, bez PP = 5K0 953 502 K

-bez tempomatu, s PP = 5K0 953 502 L

-s tempomatom, bez PP resp s MF volantom = 5K0 953 502 M

-s tempomatom, s PP bez MF volantu = 5K0 953 502 N

Tým to ale nekončí, treba meniť aj ďalšie diely, keďže komplety páčky + krúžok tak, ako boli montované vo výrobe, podľa všetkého už nie sú a znova je to rozbité na jednotlivé diely, viď príloha... Toľko moje teoretické znalosti, bohužiaľ konkrétne info z praxe nemám, keďže do MR2011 som tempomat ešte nedorábal :smich:

etka.jpg

Odkaz ke komentáři
Hm niekto je tu múdry ako rádio - keď nemáš čo povedať k téme, tak radšej nič nepíš.

Možná kdyby jsi si sehnal tlumočníka, tak by jsi moje slove pochouil :) . Jestliže on má někde inzerát, že montuje tempomaty, tak jako zákazník tomu borci svěřím svoje auto, aby mi ten tempomat namontoval. Ale jestli potom on hledá vědomosti na netu, ... tak asi nic neví. Když ho budu dodělávat sobě, tak je to v pořádku, že o tom nic nevím a profíku se zeptám jak na to a oni mě snad odpoví. Ale když tuto práci nabízím jiným a ptám se na netu, tak o tom asi opravdu vím hovno. A s chytrostí vašeho rádia to asi nemá nic společného.Neznám vaše rádia.

Odkaz ke komentáři
Možná kdyby jsi si sehnal tlumočníka, tak by jsi moje slove pochouil :) . Jestliže on má někde inzerát, že montuje tempomaty, tak jako zákazník tomu borci svěřím svoje auto, aby mi ten tempomat namontoval. Ale jestli potom on hledá vědomosti na netu, ... tak asi nic neví. Když ho budu dodělávat sobě, tak je to v pořádku, že o tom nic nevím a profíku se zeptám jak na to a oni mě snad odpoví. Ale když tuto práci nabízím jiným a ptám se na netu, tak o tom asi opravdu vím hovno. A s chytrostí vašeho rádia to asi nemá nic společného.Neznám vaše rádia.

 

Vieš poradiť? Evidentne nie, zatiaľ si nič konštruktívne nenapísal... Chceš povedať, že ty si z maternice vyliezol s tým, že vieš čítať, písať, montovať tempomaty a robiť kopec ďalších vecí? To asi ťažko.

Ak by si bol v obraze (čo si zatiaľ svojimi 8-imi príspevkami s nulovou informačnou hodnotou dokázal, že nie si), tak by si vedel, čo to znamená dorobiť tempomat. Líši sa to typ od typu, v rámci typu od modelového roka a dátumu výroby auta. Keď nastane zmena, treba sa o tom nejak dozvedieť. Určite by si nebol rád, keby ti niekto rozobral zrovna tvoje auto a v polovici montáže zistil, že je to iné, než doteraz a nebude to fungovať... Je logické, že keď niekto niečo nevie, tak sa spýta. Od toho je tu fórum, aby sme tu komunikovali a pomáhali jeden druhému, nie?

Rádiá by si veru mohol poznať, slovné spojenie "chytrý jak rádio" sa predsa používa aj v CZ. Hovorí sa tomu "rčení". Ja pridám jedno echt české, čo sa sem hodí - "líná huba, holé neštěstí" :lol:

 

A poprosím, vráťme sa k téme.

Odkaz ke komentáři
Proč nabízíš montáž tempomatů, když o tom víš úplný ..... ?

Vím že jen přileju ale na obhajobu autora vlákna. Nedělal mi sice Tempomat ale MaxiDot, kterej i dodal, a můžu říct že to opravdu umí, za výbornou cenu a velmi! krátký čas (jako všichni chmatáci odtud). Ve škodovce by to stálo třikrát tolik a spoustu keců kolem jak moc je to náročný. Sem rád že takovýto lidé existují a pomůžou. Bylo to na před FL a holt si rozšiřuje vědomosti i na FL což je dobře a to že se ptá na netu mu stačí protože ví co a jak takže mu stačí napovědět. Ryješ na špatným místě, až s ním budeš mít zkušenosti tak můžeš soudit.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Nebudu se tu na nic vymlouvat, ale myslim, ze Alibaba nevi, co pise....

Za profika jsem se nikdy nepovazoval a tempomatu jsem udelal myslim dost.... Rozepisovat se tu o tom, co se vse menilo s MR 2010 od KT 22/2010 jsem se nechtel.

Kazdopadne, abych upresnil dotaz...Zajima mne, jestli se uz nekdo setkal (jako bohuzel ja ano), ze mu podvolantovka na MR2011 nepodporovala tempomat.. Je-li to stejne jako predtim, ze pokud neni pal PC, nejde tempomat atd...

Ktere podvolantovky - cisla dilu (krouzky airbagu) podporuji pal PC a tempomat a ktere ne.

Jak to je s Octavii Tour a Octavii Prima... Mne problem nastal na Octavii II Prima..Po vymene podvolantovky zacalo vse fungovat jak ma..

Pokud se na foru nebudu moct na nic zeptat, pak je tu uplne nanic..

H.

 

 

A pro uklidneni, prvni tempomat OII Facelift MR 2011 jsem montoval v KT 24 roku 2010, coz je 2 tydny po nasazeni do vyroby...Obavam se, ze tu v tu chvili nikdo ani netusil, ze neco podobneho je..

 

Vsem ostatnim dekuji za rady a poznatky..Pokud by nekdo mel cisla "podvolantovek" i s tim, co umi, byl bych za ne rad...

Odkaz ke komentáři

zatím jsem se nesetkal s podvolantovkou-kroužkem, který měl PP a neuměl by tempomat a to už jsme jich na MR11 namontoval celkem dost, jak OII TOUR, tak PRIMA, AMBIENTE, u SII COMFORT, u Y yeti a ta druhá základní výbava. Jen u té yetiny mi chyběl drát do motorovky.

Bohužel v Etce není vůbec rozeznatelné, co jaká jednotka umí ani tam nejsou všechny jednotky vypsané

 

o té změně elektriky pro MR11 věděli vesměs jen ti, co se o to nějak zajímají a občas se něco zaslechnou z vývoje :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o měsíc později...

Dobrý den tady přidávam navod na montaž tempomatu a pal pc Oktavia II tour 1.6 mpi 2011 Případné dotazy na p.skvarek@hotmail.cz

Tak nevím, ale uvedená čísla dílů Etka nezná.Sestava páček pro tempomat na vozidlo Octavia Tour 1,6 Mpi FL 2012 s PP má číslo 3T0 035 623. V návodu není uvedeno ani slovo o tom, že je třeba měnit kroužek. A podle mých informací nejde nová sestava nakódovat bez připojení on-line pomocí VAS.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Ahoj, tady je ofi montazni navod od Skodovky k dodatecne montazi tempomatu.

- pouze pro vozy od KT 22/2010, určeno pro všechny motorizace

- 3T0 035 623 – pro vozy s palubním počítačem

- 3T0 035 623A – pro vozy bez palubního počítače

tempomat.pdf

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Dobrý večer páni. Chcem sa spítat ci sa dá domotovat tempomat do Octavie 2 pred faceliftom, ci je potreba original pácka, co k tomu ešte je potreba a aké su zádrhely. Mám oct 2 predfaceliftom bez maxidotu ale ukazuje mi spotrebu, priemerku, km dojazd,... verzia ambition. Dakujem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 7 měsíců později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahojte.

Rozhodol som sa do octavie 2 FL MR2012 sedan (bez zadneho stieraca) s PP domontovat tempomat a naviem kupit to spravne "supacie (cesky - soupaci)".

Objednal som jedno a to mi tam nejde namontovat (1K5 953 521 AG) dokonca aj keby som ho tam narval tak tam nedam ten kruzok co snima polohu volantu (ospravedlnujem sa za neodborne nazvy). Zistil som ze aktualne tam mam 1K5 953 507 N aky typ mi treba ak chcem aby tam bol aj tempomat a nemal som uz ziadny problem s namontovanim? Staci mi cislo dielu pripadne ak by niekto mal na predaj tak nech napise.

Dakujem za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři

Ahojte.

Rozhodol som sa do octavie 2 FL MR2012 sedan (bez zadneho stieraca) s PP domontovat tempomat a naviem kupit to spravne "supacie (cesky - soupaci)".

Objednal som jedno a to mi tam nejde namontovat (1K5 953 521 AG) dokonca aj keby som ho tam narval tak tam nedam ten kruzok co snima polohu volantu (ospravedlnujem sa za neodborne nazvy). Zistil som ze aktualne tam mam 1K5 953 507 N aky typ mi treba ak chcem aby tam bol aj tempomat a nemal som uz ziadny problem s namontovanim? Staci mi cislo dielu pripadne ak by niekto mal na predaj tak nech napise.

Dakujem za kazdu radu.

Napiš ss

 

Petr Škvarek

 

Vaša,

 

mne pomohli

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 5 měsíců později...

Čau lidi. Mam dotaz z jiného soudku, ale vzhledem k tomu, že Octa a Caddy  ( moje r.v.10/2009 MR2010) mají stejné či podobné díly. Řeším dodělání Tempomatu, ale má podvolantovka  od výroby je 1K0953549DA (lowline) nemá funkci Tempomatu. Potřeboval bych poradit od někoho, kdo se tomu věnuje. Jestli správně chápu, potřebuji podvolantovku s koncovými písmeny CN,CM či CD,CH. Děkuji moc za pomoc Marťas

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...