Přejít na obsah

Kontrolky a jejich význam


FRANK

Doporučené příspěvky

Snad to aspoň trochu pomůže - alespoň těm, co nemají k dispozici manuál.

 

Význam kontrolek

 

 

Jen tak mimochodem, zrovna včera večer se mi po nastartování rozblikala kontrolka brzd a současně rozsvítila kontrolka ABS. Vyjel jsem, vyzkoušel ručku, párkrát zabrzdil (i prudčeji), nic se nedělo. Zastavil jsem, zhasnul a znovu nastartoval motor a klid. Až dneska dojedu z práce, tak ještě mrknu pro jistotu na kapalinu - viz článek.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Měl bych k těm kontrolkám takovej dotaz, koupil jsem si OI RS klasika 1.8T 132kW a pozoruju, že mi po otočení klíčku do druhý polohy několikrát auto zapípá a problikne mi právě žlutá kontrolka oleje, může to být ten snímač hladiny oleje? Z toho popisu co tu je na to odkaz jsem nepochopil, zda to musí blikat za jízdy, nebo právě jako v mém případě už po otočení klíčku? :(

Odkaz ke komentáři

Prosím o radu.

Včera se mi opět rozsvítila oranžová kontrolka brzd (viz. fotka). Stalo se mi to cca. třikrát už asi před měsícem, to ale stačilo vypnout motor a chvíli počkat a zase zhasla. Teď už svítí pořád.

Hned jak se mi to stalo prvně, nechal jsem brzdy zkontrolovat, a až na to že na pravý straně jsou destičky poloviční oproti levý straně byli v pohodě a daleko od smrti.

Kde je problém?

post-4225-0-55034700-1342641943_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Treba skontrolovat olej!!!!! Popripade doliat olej!!!! zlta kontrolka!!!

 

Olej je tam plný, kontrolka nesvítí a ani za jízdy nic nesignalizuje, pouze po otočení klíčku to několikrát zapípá a kontrolka několikrát blikne ;) Podle informací co jsem tak různě našel na netu to je vadný snímač stavu(hladiny) oleje, který je na olejované vaně zespodu, takže na to kouknu, jestli třeba bývalý majitel třeba někde něco netrefil spodkem a nepoškodil ho nebo tak :)

Odkaz ke komentáři

Prosím o radu.

Včera se mi opět rozsvítila oranžová kontrolka brzd (viz. fotka). Stalo se mi to cca. třikrát už asi před měsícem, to ale stačilo vypnout motor a chvíli počkat a zase zhasla. Teď už svítí pořád.

Hned jak se mi to stalo prvně, nechal jsem brzdy zkontrolovat, a až na to že na pravý straně jsou destičky poloviční oproti levý straně byli v pohodě a daleko od smrti.

Kde je problém?

Koukni na kabely k destičkám jestli jsou ok.Hlavně na konektor,pořádně očistit a měl bys mít klid.

Odkaz ke komentáři

tato kontrolka signalizuje potrebu vymeny brzdnych dostičiek, snimač je v jednom z tych dosticiek pravdepodobne v tej ktora je najviac opotrebovana

 

:palec::lool:

 

Snimac mas len v JEDNEJ DOSTICKE na Lavom prednom kolese!!!!:prcprc::prcprc:

 

Olej je tam plný, kontrolka nesvítí a ani za jízdy nic nesignalizuje, pouze po otočení klíčku to několikrát zapípá a kontrolka několikrát blikne ;) Podle informací co jsem tak různě našel na netu to je vadný snímač stavu(hladiny) oleje, který je na olejované vaně zespodu, takže na to kouknu, jestli třeba bývalý majitel třeba někde něco netrefil spodkem a nepoškodil ho nebo tak :)

 

:palec::prcprc:

 

Tak to nabuduce NAPIS ze OLEJ je tam plny!!! ODKIAL to mame vediet!!!!:lool:

 

Ked trafis snimac na vani tak vana bude prasknuta. Snimac je zapusteny do vane!!!!

Odkaz ke komentáři

:palec::lool:

 

Snimac mas len v JEDNEJ DOSTICKE na Lavom prednom kolese!!!!:prcprc::prcprc:

 

 

 

:palec::prcprc:

 

Tak to nabuduce NAPIS ze OLEJ je tam plny!!! ODKIAL to mame vediet!!!!:lool:

 

Ked trafis snimac na vani tak vana bude prasknuta. Snimac je zapusteny do vane!!!!

 

Prepáč no, jsem nějak zapoměl, už jsem byl asi přepracovanej :wub: :D

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...