Přejít na obsah

stropne svetlo, citacie lampicky


olisoft

Doporučené příspěvky

Chystam sa nahodit zadne citacie lampicky a zistil som, ze "sklo" na nich je "smerove" (spodna cast by mala nasmerovat svetlo smerom na sedacku).

Ako mate nahodene tieto lampicky. Obe tou smerovou castou dodola? V tom pripade totiz konektory smeruju jeden dopredu a druhy dozadu.

 

Ked ste ich dorabali, vyrez do stropnice ste robili z vnutornej strany (papier), alebo zo strany potahu?

 

Pouzivate v nich originalne ziarovky, alebo nejake LED? Ak led (alebo iny zdroj svetla), mozte dat foto pls?

 

 

Dakujem. :)

Odkaz ke komentáři

Vdaka za fotky, take cosi som potreboval :)

 

Ako pozeram, tak mas take iste plexi ako na mojich. A v Etke som nasiel len jeden kod lampicky.

 

Tie LED boli s akou svietivostou? Ja mam teraz poruke so svietivostou 20Cd, uvazoval som dat ich tam 4ks.

Predky tych led si zbrusoval a lestil? Lebo toto nie je klasika, co tam mas.

Odkaz ke komentáři

LEDky klasika 5mm 20 tis. mcd , původně mají tak 22 st. úhel., nákup přes Aukro cca 2,5 Kč/ks. Zbroušené nahrubo pilníkem, slepené k sobě obyč. vteřinovým lepidlem, pak zase pilníkem celý "modul" zbrousit do roviny, pak šmirgl pod vodu 800, 2000 a nakonec Tempo.

Ale to Tempo je zbytečné, leštit úplně dohladka, teď už to nedělám, a na funkci to nemá vliv.

Odkaz ke komentáři

20cd za 2.5Kc? Dobra kupa... :lool:

Tie co mam teraz su trochu zvlastne, maju 20cd 12V 20mA (nadirekt bez odporu), len chip je vyoseny. Mrkni sa na obrazky lediek. Obe nozicky v puzdre su symetricke a chip je na jednej z nich.

Skusim asi urobit rovnaky blok, povodne som uvazoval o 4 kusoch na jedno svetielko. Porovnam svietivost a uvidim.

 

To prebrusenie pomohlo, alebo je to za tym krycim sklom nebadatelne? Viem, ze teoreticky to rozsiri pokrytie a zrovnomerni svetelny tok na plochu, ale prakticky neviem, ci to ma az taky podstatny vplyv.

Odkaz ke komentáři

"výkon" by měly mít stejný tvoje i moje, pokud mají i stejný vyzařovací úhel. Jinak na Aukru bývají celkem běžně, beru je vždycky po 100 ks.

Zbroušením VELMI PODSTATNĚ zvýšíš rozptyl světla. Tím, že LEDku nevyleštíš a necháš "matnou" (např. po pilníku jenom zarovnat šmirglem 800) dosáhneš toho, že světlo se odráží od těch mini vrypů a vypadá to, jako by svítila celá čelní plocha LEDky, a ne jenom ohnisko. Prostě, když se na takovou LEDku podíváš, nerve to tak oči.

Jinak radím - nacpi jich tam co nejvíc, já bych se příště nezastavil na 7 ale snažil bych se jich tam narvat ještě víc.

Heslo "všeho moc škodí" v tomto případě určitě neplatí...

taky ale záleží, kolik stály ty tvoje 12 voltové LEDky, aby ta lampička nestála majlant

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Chlapi, chci si dávat čtecí lampičky dozadu, nemám je tam (OC1 GLX verze).

Už je mám objednané.

 

Má otázka zní: je k těmto lampičkám přivedeno pouze napájecí napětí 12V a fungují pouze zap/vyp

nebo

také mají stejnou funkci jako přední lampička, při otevření dveří se ty zadní taky rozsvítí (takže jsou k nim přivedeny asi 4 dráty)?

 

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Chlapi, chci si dávat čtecí lampičky dozadu, nemám je tam (OC1 GLX verze).

Už je mám objednané.

 

Má otázka zní: je k těmto lampičkám přivedeno pouze napájecí napětí 12V a fungují pouze zap/vyp

nebo

také mají stejnou funkci jako přední lampička, při otevření dveří se ty zadní taky rozsvítí (takže jsou k nim přivedeny asi 4 dráty)?

 

Díky za odpověď

Zapojení na vnitřní osvětlení je zde: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=74211&st=0

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak přidám pár fotek z dodělání na spínání společně s vnitřním osvětlením.

Drát na spínání sem napojil v A sloupku (hnědomodrý) je to asi nejlepší místo, lehký přístup, nemusíte rozdělávat lampičku uprostřed a ještě ušetříte kus drátu.

U zadních lampiček se mi nepodařilo vyndat piny z konektoru abych je mohl prohodit, tak sem zvoli druhou nejjednoduší cestu a to přestřižení drátu a jejich prohození zapojení.

Foto: zapilovaní diod do roviny s lehkým zabroušením

konektor zadní lampičky

rozdělaný A sloupek a zapojení

úprava lampiček na diody a zapojení na spínaný drát z komfortky přes usměrňovací diodu, odpory mi byly doporučeny 2W(kdyby se někdo divil proč jso tak velké) aby se to moc nehřálo, sice trochu také

hřejí ale to je v pohodě.

post-621-1258132482_thumb.jpg

post-621-1258132495_thumb.jpg

post-621-1258132515_thumb.jpg

post-621-1258132527_thumb.jpg

post-621-1258132539_thumb.jpg

post-621-1258132551_thumb.jpg

post-621-1258132565_thumb.jpg

post-621-1258132579_thumb.jpg

post-621-1258132591_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
Guest Martin Čuri

JJ to máš pravdu (bystré oko :) ) - na té fotce je první "prototyp" toho slepence, v dalších verzích jstem ten límec obrousil, aby LEDky přiléhaly jedna k druhé.

Více např tady, ja tam i nafocený i ten "přípravek" na broušení:

LED_modul_O2_kufr.pdf

 

 

Prosim ťa kde zoženem ten predradný odpor, alebo pod akým názvom? to je zenerova dioda ? ako je to s hodnotami ?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Omlouvám se,že to píšu sem,ale nechci zakládat nové téma kvůli jednomu malému dotazu. Můžete to pak smazat,teda pokud mi někdo odpoví :). Mám problém s vnitřním osvětlením,popraskal mi plast. Nyní nemůžu sehnat. Mám Octavii I,výbavu L&K. Potřebuji béžové provedení. Našel jsem pouze toto http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3b0947105c4k1-svitilna-vnitrni-bezova-oe-25024.html. Psal jsem dotaz jestli by to šlo i na můj model,posílal jsem VIN,aby se podívali v katalogu. Odpovědí mi přišlo,že ne a odkaz na béžové provedení které stojí 1400...když se ale podívám na obrázek kde je ze zadní strany,tak nevidím žádný rozdíl mezi tím co mám a tím na který jsem se ptal. Nevíte proč by to nemělo jít,kde bude ten rozdíl.

Děkuji za odpověď a ještě jednou se omlouvám ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...