Přejít na obsah

stropne svetlo, citacie lampicky


olisoft

Doporučené příspěvky

Chystam sa nahodit zadne citacie lampicky a zistil som, ze "sklo" na nich je "smerove" (spodna cast by mala nasmerovat svetlo smerom na sedacku).

Ako mate nahodene tieto lampicky. Obe tou smerovou castou dodola? V tom pripade totiz konektory smeruju jeden dopredu a druhy dozadu.

 

Ked ste ich dorabali, vyrez do stropnice ste robili z vnutornej strany (papier), alebo zo strany potahu?

 

Pouzivate v nich originalne ziarovky, alebo nejake LED? Ak led (alebo iny zdroj svetla), mozte dat foto pls?

 

 

Dakujem. :)

Odkaz ke komentáři

Vdaka za fotky, take cosi som potreboval :)

 

Ako pozeram, tak mas take iste plexi ako na mojich. A v Etke som nasiel len jeden kod lampicky.

 

Tie LED boli s akou svietivostou? Ja mam teraz poruke so svietivostou 20Cd, uvazoval som dat ich tam 4ks.

Predky tych led si zbrusoval a lestil? Lebo toto nie je klasika, co tam mas.

Odkaz ke komentáři

LEDky klasika 5mm 20 tis. mcd , původně mají tak 22 st. úhel., nákup přes Aukro cca 2,5 Kč/ks. Zbroušené nahrubo pilníkem, slepené k sobě obyč. vteřinovým lepidlem, pak zase pilníkem celý "modul" zbrousit do roviny, pak šmirgl pod vodu 800, 2000 a nakonec Tempo.

Ale to Tempo je zbytečné, leštit úplně dohladka, teď už to nedělám, a na funkci to nemá vliv.

Odkaz ke komentáři

20cd za 2.5Kc? Dobra kupa... :lool:

Tie co mam teraz su trochu zvlastne, maju 20cd 12V 20mA (nadirekt bez odporu), len chip je vyoseny. Mrkni sa na obrazky lediek. Obe nozicky v puzdre su symetricke a chip je na jednej z nich.

Skusim asi urobit rovnaky blok, povodne som uvazoval o 4 kusoch na jedno svetielko. Porovnam svietivost a uvidim.

 

To prebrusenie pomohlo, alebo je to za tym krycim sklom nebadatelne? Viem, ze teoreticky to rozsiri pokrytie a zrovnomerni svetelny tok na plochu, ale prakticky neviem, ci to ma az taky podstatny vplyv.

Odkaz ke komentáři

"výkon" by měly mít stejný tvoje i moje, pokud mají i stejný vyzařovací úhel. Jinak na Aukru bývají celkem běžně, beru je vždycky po 100 ks.

Zbroušením VELMI PODSTATNĚ zvýšíš rozptyl světla. Tím, že LEDku nevyleštíš a necháš "matnou" (např. po pilníku jenom zarovnat šmirglem 800) dosáhneš toho, že světlo se odráží od těch mini vrypů a vypadá to, jako by svítila celá čelní plocha LEDky, a ne jenom ohnisko. Prostě, když se na takovou LEDku podíváš, nerve to tak oči.

Jinak radím - nacpi jich tam co nejvíc, já bych se příště nezastavil na 7 ale snažil bych se jich tam narvat ještě víc.

Heslo "všeho moc škodí" v tomto případě určitě neplatí...

taky ale záleží, kolik stály ty tvoje 12 voltové LEDky, aby ta lampička nestála majlant

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Chlapi, chci si dávat čtecí lampičky dozadu, nemám je tam (OC1 GLX verze).

Už je mám objednané.

 

Má otázka zní: je k těmto lampičkám přivedeno pouze napájecí napětí 12V a fungují pouze zap/vyp

nebo

také mají stejnou funkci jako přední lampička, při otevření dveří se ty zadní taky rozsvítí (takže jsou k nim přivedeny asi 4 dráty)?

 

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Chlapi, chci si dávat čtecí lampičky dozadu, nemám je tam (OC1 GLX verze).

Už je mám objednané.

 

Má otázka zní: je k těmto lampičkám přivedeno pouze napájecí napětí 12V a fungují pouze zap/vyp

nebo

také mají stejnou funkci jako přední lampička, při otevření dveří se ty zadní taky rozsvítí (takže jsou k nim přivedeny asi 4 dráty)?

 

Díky za odpověď

Zapojení na vnitřní osvětlení je zde: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=74211&st=0

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak přidám pár fotek z dodělání na spínání společně s vnitřním osvětlením.

Drát na spínání sem napojil v A sloupku (hnědomodrý) je to asi nejlepší místo, lehký přístup, nemusíte rozdělávat lampičku uprostřed a ještě ušetříte kus drátu.

U zadních lampiček se mi nepodařilo vyndat piny z konektoru abych je mohl prohodit, tak sem zvoli druhou nejjednoduší cestu a to přestřižení drátu a jejich prohození zapojení.

Foto: zapilovaní diod do roviny s lehkým zabroušením

konektor zadní lampičky

rozdělaný A sloupek a zapojení

úprava lampiček na diody a zapojení na spínaný drát z komfortky přes usměrňovací diodu, odpory mi byly doporučeny 2W(kdyby se někdo divil proč jso tak velké) aby se to moc nehřálo, sice trochu také

hřejí ale to je v pohodě.

post-621-1258132482_thumb.jpg

post-621-1258132495_thumb.jpg

post-621-1258132515_thumb.jpg

post-621-1258132527_thumb.jpg

post-621-1258132539_thumb.jpg

post-621-1258132551_thumb.jpg

post-621-1258132565_thumb.jpg

post-621-1258132579_thumb.jpg

post-621-1258132591_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
Guest Martin Čuri

JJ to máš pravdu (bystré oko :) ) - na té fotce je první "prototyp" toho slepence, v dalších verzích jstem ten límec obrousil, aby LEDky přiléhaly jedna k druhé.

Více např tady, ja tam i nafocený i ten "přípravek" na broušení:

LED_modul_O2_kufr.pdf

 

 

Prosim ťa kde zoženem ten predradný odpor, alebo pod akým názvom? to je zenerova dioda ? ako je to s hodnotami ?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Omlouvám se,že to píšu sem,ale nechci zakládat nové téma kvůli jednomu malému dotazu. Můžete to pak smazat,teda pokud mi někdo odpoví :). Mám problém s vnitřním osvětlením,popraskal mi plast. Nyní nemůžu sehnat. Mám Octavii I,výbavu L&K. Potřebuji béžové provedení. Našel jsem pouze toto http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3b0947105c4k1-svitilna-vnitrni-bezova-oe-25024.html. Psal jsem dotaz jestli by to šlo i na můj model,posílal jsem VIN,aby se podívali v katalogu. Odpovědí mi přišlo,že ne a odkaz na béžové provedení které stojí 1400...když se ale podívám na obrázek kde je ze zadní strany,tak nevidím žádný rozdíl mezi tím co mám a tím na který jsem se ptal. Nevíte proč by to nemělo jít,kde bude ten rozdíl.

Děkuji za odpověď a ještě jednou se omlouvám ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...