Přejít na obsah

Hučení pří zatáčení


Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím pánové!

Řeším obdobný problém s hučením v řízení. Mám Oct. 2 1,6 117000km (km by měly sedět) r.v. 2007. Při jízdě se objevuje zvuk při natočení volantu (hned ze středové polohy doleva - nedá se mluvit ani o 1 stupni.). tento zvuk to dělá jen pod plynem za jízdy. Při zatáčení doprava žádný zvuk slyšet není. Vůbec netuším čím to může být. Diagnostika nic neukazuje, posilovací účinek se zdá ok, základní nastavení by mělo být provedeno.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Hucelo mi to pri zataceni do cca 20km/h. Vymena oleje nepomohla. Pomohla vymena silentbloku prevodovky. Mam 6Q. Od ty doby klid.

 

Slo to poznat tak, ze jsem vzal za uchyty motoru a od blatniku k blatniku s nim zacloumal a cvakalo to pod baterkou.

Ahoj huci mi to kdyz zatocim doleva v zaberu a min doprava ale taky v zaberu a kolik stala prosim oprava diky za radu,

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové, prosím o radu. Řeším problém hučení u OII 1.6 MPi při jízdě a mírném natočení volantu a při tahu motoru. Tento problém tady popisoval prochy_m a Tickerow. Nemohu se s nimi spojit, neodpovídají mi na dotaz. Asi nechodí na stránky OC. Neřešil jste tuto závadu (hučení) s prochy_m nebo s Tickerowem tady na fóru? Můžu vás všechny poprosit o pomoc? Děkuji. Zbyněk.

Odkaz ke komentáři

Autorovi tématu to hučení dělal kabinový větrák.

U mě hučení pro zatáčení doleva, ale jen při jízdě pod plynem.

Nahodil sem u mechanika, že to asi bude ložisko kola...

Výsledek je, že mechanik ho prostě vyměnil, já sem mu dal 4500 Kč v domnění, že je po problému,ale hučí to pořád... Takže asi tak, jen skoro 5 tis v p.deli....

Odkaz ke komentáři

Některé Octavie hučí pod plynem při zatáčení do leva a některé do prava. Moje hučí do prava a co jsem měl dvě služební najeto okolo 120 tis., tak jedna vlevo a druhá vpravo. Ložisko kola je vyloučeno. Dělá mi to od nějakých 30 tis. a teď mám 60 tis. a myslím, že je to trochu více hlučnější než na začátku. No ale přijít na to. Myslel jsem,že mi tady někdo, kdo to již řešil poradí a zatím nic. Jen aby to nebyla ložiska v diferáku.

Odkaz ke komentáři

No kamarád má Seata, převodovka 6Q bez demontáže a montáže z vozidla a oleje, jen rozebrat převodovku opravit složit - okolo 10 tis. A to měl jen ty ložiska v diferáku - hučel stále, po sešlápnutí spojky přestal hučet. Na diferák bych to tehdy netypoval. Jen uvádím příklad, jak jsou ty auta šizený: Seat ročník 2011, převodovka montovaná v Boleslav, je stejná jako v octavii a jeťáku. V roce 2011 se škodovka rozhodla nakoupit levný (šitový) ložiska z Brazílie a takto to dopadá. Mimochodem mám oktu taky 2011, 1.6 MPi, 5Q, takže uvidím.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ano dělá to jen při tahu a již při mírném natočení volantu. Na všechny převod. stupně a je jedno jakou rychlostí jedu, hučí hodně do prava, méně do leva. Srovnám kola rovně a nehučí. Když není motor v tahu, tak se nezdá, že by při zatáčení něco hučelo. Hluk pochází od motorového prostou, jako z prostoru před řidičem.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...