Přejít na obsah

SVOLÁVACÍ AKCE: 15D7 Přestavovač vačkového hřídele


p2p

Doporučené příspěvky

Je rozesilana svolavaci akce na oba motory na vymenu predstavovace vackove hridele. Zatim jsem nezjistil podrobnosti o te SA, ale zitra budu moudrejsi. Svolavaci akce ma cislo 15D7. Ma se menit nejaka loziskova stena Ale nemuzu to nikde najit o co go...

 

Ps: to je mozna duvod nekdy preskocenemu retezu , hold to nemazalo... motoru BZB se to ale netyka... zatim jenom CDAA ATD...

 

Technicke pozadi: u vozu s motory 1,8 a 2,0 TFSI, z urciteho vyrobniho obdobi, muze dojit k ulomeni spetneho ventilu u prestavovace vackove hridele (loziskova stena). Nasledkem toho mohou casti zpetneho ventilu proniknout do obehu oleje.

Datum 25.5.2011

Odkaz ke komentáři

Kebo to bol len ten prestavovač, je toho požehnane - začínajú sa množiť reklamácie TSIčok, je jedno či 1,8, 1,4 alebo 1,2... Preč sú ale časy, kedy sa na motoroch v servise robila len bežná údržba. V minulosti sa pri reklamáciách motora riešilo, či vôbec vymeniť a čo, teraz sa bez problémov menia shortmotory ako na bežiacom páse, nie je výnimka, keď sa v tom istom čase zídu naraz aj 2 autá s rovnakým problémom...

Všetci čo máte staré poctivé TDIčka alebo obyčajné 1.6 MPI, buďte radi a tlieskajte rukami aj nohami :o

Odkaz ke komentáři

Poučený z minulosti, kedy som na ŠH zverejnil text jednej zvolávacej akcie a ešte v ten deň to niekto vyniesol na všetky možné weby ako bombastickú informáciu, už nezverejňujem a nezverejním žiadne konkrétne a presné info. Overiť VIN a pomôcť s problémom, to rád spravím, ale kompletný text zvolávačiek, TPI či AS nedám k dispozícii.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj mám 1,8 tsi 118kw BZB. 180tkm

Za studena beží uplně krásně ale jen co se pomalu ohřejvá na 90stupnů zacne mi to cvakat jakoby nahoře u rozvodu a nejvíc je to slyšet když si poslechnu u kola je to takové dost pronikavé cvakání už nevím co s tím olej měněn a nic se nezměnilo.. .

Dekuji za jakoukoliv radu.. .

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...