Přejít na obsah

Parkovací asistent


Guest Sothrax

Doporučené příspěvky

No tak to je pecka :angry: To by vysvětlovalo to, že když mi opravovali lak po kroupách, tak auto bylo v lakovně. Bylo odstrojené a samozřejmě nemělo zadní podběhy a kluk co mi to dělal tak říkal že mu ten parkasistent normálně šel. Takže tam s tim musel nějak asi při demontáži zahýbat a ono se to nachvíly nakoplo..... Super, zítra na to mrknu taky.

 

Díky Pava :smich:

Odkaz ke komentáři

Stačí rozpojit některou ze svorkovnic a už to zapíše chybu (vůbec nevadí, že je vypnutý klíček) a může to začít dělat neplechu. Takto mi to bylo vysvětleno. Znamená to, že pokud je nutně rozpojit některou za svorkovnic, tak jedině až po odpojení baterie.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Mám O2 r.v. 2005, která nemá nic společného s parkovacími senzory. Chtěl bych si neorigo namontovat včetně předních. Potřeboval bych poradit. Na schématech výše se říká, že J446 je řízena signály B383 a B390. Je pravdou, že tyto signály produkuje v mém autě centrální řídící jednotka J519 na svých pinech 11 a 12?

Děkuju

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o měsíc později...

 TAk se tedkom ještě zeptám, předělával jsem parkováky předfl zadní, na FL předozadní, vše napojeno OK (podle schámat, včetně canu pohonu 6 a 15, je zajímavé že v kabeláži to bylo původně 16 a při tomto to na zpátečku zacně blikat ten čudl) a jednotka se vůbec nehlásí a na zpátečku nereaguje, a když zmáčknu čudl tak bliká a chvíli píská (15),  vzhledem k tomu, že nejsem zrovna na tyto věci analfabet, už jsem přepojil před fl xena za fl, několik tažných, dodělal zhola předozadní parkováky před fl, denní svícení atd. všechno na poprvé a funguje, tak mě napadá může být jednotka KO??? Jaký jsou nejčastější projevy?? Zítra zkusím doufám jinou, tak se snad na to přijde čím to je, zase se to sere na mým autě. :)

Odkaz ke komentáři

NO tak kabeláž byla taková divoká, ale tak či tak je to uplně u zadele jaký jsou tam čidla, jen gateway, tam jsem nakodoval 10ku parkovací asistent, a odkodoval pomocníka 76 či co to bylo, a i kdyby byly čidla blbě, jako by něměly, tak stačí jen + a - a can pohonu L a H a musí se ta jednotka nahlásit (samozřejmě je to napojený přímo na Gateway 6 a 16 a v jednotce parkováků je to 6a 15)a pak už jen nakodovat, holt nehlásí se, na 99% jednotka KO :(. No nic uvidíme. Jinak předem velké díky Alessimu za helf, mám to rozkutaný a chodím pěšky :lool:

P.S. princi napsal jsem, že nejsem na tyto věci analfabet :lool: Takže to tam samozřejmě je ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...