Přejít na obsah

Stříbrný povoz


Doporučené příspěvky

Když je někdo nepozornej, tak budiž. Každýmu se stalo, že myslel na spoustu jinejch věcí a prostě otevřel dveře a bouchnul do cizího auta. Ale nepochopim mentalitu lidí, kteří někomu i když neúmyslně oparkujou / víc odřou auto a pak zmizej i kdyby to pro ně mělo znamenat pár stovek navíc na povinným. Další kapitola jsou blbečci, kteří úmyslně poškodí cizí věc. Na těch si stejně není co vzít. Bohužel přes držku jim dát taky není možný, protože ho pak budu do konce života živit. Prostě počkat až toho bude na autě víc a pak to nechat přes havarijko opravit.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Celkem po dvou letech, pěti měsících a třech dnech od první registrace má auto najeto více jak 120000km!

 

119999.jpg 120000.jpg

 

Za tu dobu jsem řešil pár drobností, ale jinak je to velice spolehlivé auto na komfortní zdolávání dlouhých tras. Perfektní je vedle motoru adaptivní tempomat, dodělávaná parkovací kamera (zejména ve spojení s Park Assistem) a Columbus. To, že v autě sem tam něco zavrže, mě zas až tolik netankuje. Existují auta, která vržou s méně kilometry daleko víc!

 

Co mě trošku netěší, tak jsou kunám chutnající hadice v motorovém prostoru (vždy na jaře) a vrzající přední náprava při přejezdu retardérů. :D

 

Jak to tak vypadá, tak auto tento rok zůstane doma a co bude v roce příštím, se uvidí... ;)

20160327_142936211_iOS.jpg

 

 

Octa je v tuto chvíli už týden přezutá na letních pneumatikách, a tak se patří malá rekapitulace zimního provozu.

Na zimních pneu najeto celkem 21222km s průměrem 5,139l/100km. (Na letních pneumatikách v předchozím období najeto cca 308xxkm se spotřebou 5,127l/100km; viz příspěvek z 2.11.2015). Takže velice zajímavý zjištění ohledně velikosti pneumatik a spotřeby... ;) Je fakt, že v zimě jsem jel max 210km/h, kdežto v létě se sem tam jede i nadoraz. B)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Opět se leje jen nafta a dolévá se kapalina do ostřikovačů... najeto skoro 123tkm. ;)

 

Tenhle měsíc jsem k zastižení jen v Německu, kde školím prodejce na téma asistenčních systémů.

20160415_060103268_iOS.jpg

 

Auto si střihlo i dvě rychlá kola na DEKRA Testoval Klettwitz (Lausitzring) v klopených zatáčkách. Pokusím se vytáhnout záběr z palubní kamery. Na to se hodilo vypínatelný ESC, protože je fakt boží nedržet v zatáčce volant a stejně projet zatáčkou. Odstředivá síla a rychlost nad 180km/h dokáže divy. :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Muzu se zeptat proc nejaky sup ma celni sklo do cervena a ostatni ne? Diky za info

Bezdrátové vyhřívání čelního skla pomocí speciální fólie pohlcující i infračervené záření. Proto můžu doporučit objednat i phone box, tj. propojení odkládacího kastlíku pro mobil s vnější anténou v případě objednání vyhřívaného čelního okna. Žere to i signál z mobilu. ;)

Odkaz ke komentáři

Bezdrátové vyhřívání čelního skla pomocí speciální fólie pohlcující i infračervené záření. Proto můžu doporučit objednat i phone box, tj. propojení odkládacího kastlíku pro mobil s vnější anténou v případě objednání vyhřívaného čelního okna. Žere to i signál z mobilu. ;)

 

to žere i klasické drátkové vyhřívání skla ....

ztrácí se signál, asi jako když máš v baráku 3 vrstvý skla...

 

a když k tomu máš barák s černým grafitovým polyšem, tak ještě víc

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Najeto přes 1288xxkm. Servisní prohlídka je na spadnutí (pá-so) a navíc se bude dezinfikovat klimatizace, protože začíná pomalu a jistě smrdět. :(

 

Do auta se fakt leje jen nafta a kapalina do ostřikovačů, jinak jezdíme stále bez poruch. :palec:

20160528_202508696_iOS.jpg

 

A jedna informační pro Dakieho; ACC v kombinaci s manuálem je možné využít až do rychlosti 20km/h, takže i do jedoucích kolon na dálnici. :) Jakmile se objeví malý červený symbol sešlápnutí brzdy v levém budíku, je zle a musíš převzít absolutní kontrolu nad autem... :D

 

20160603_122859773_iOS.jpg 20160603_122900107_iOS.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři

Tak nakonec servis proveden při 129238km. Kompletní servisní prohlídka s výměnou prachového a pylového filtru, promazání panoramatické střechy, dezinfekcí klimatizace a výměnou oleje. To vše, vč. oleje a 5l kapaliny do ostřikovačů (obojí od jELDY) za 2751 peněz. ;)

 

Na dalších 15tkm je klid a frčíme dál. :palec:

Odkaz ke komentáři

jo, na cenu si nestěžuju ;)

 

Jinak dneska překódováno ovládání panoramatické střechy tak, aby se z vyklopeného stavu dala rovnou otevírat celá. Standartní nastavení je takové, že se musí nejprve ručně stáhnout dolů a až poté je možné ji otočným ovladačem zcela otevřít. ;)

A ještě jsem zvýšil počet blikání v komfortním cyklu ze 3 na 4 bliknutí. :)

Odkaz ke komentáři

Dneska padlo 130.000 a dnešní cesta dle předpisů s plným kufrem. V duchu jsem se musel smát, když se za mě pověsili za Strakonicemi příslušníci v civilu a zkoušeli mne tlačit přes okresky až do Volar... Tam se zklamaně otočili. A v zatáčkách za Vimperkem jedna ve válečných barvách to samé. I ti měli smůlu, i když ta slečna policistka na spolujezdci nevypadala zle. Ale asi by mě na kafe nepozvala. :D

 

bb2376c04b22f80d2a57bda42203268d.jpg0fefae7ea9cf7bee5c86180a40d70c62.jpg

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...