Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic

Rouballik

Uživatelé
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

763 profile views
 1. Rouballik

  Podvozek ta technix

  Vždy když si přečtu takové kraviny, tak mě to nutí zareagovat tak jen věcně. Takový jako ty miluju. Nakydají kupu hnoje na všechno kolem sebe ale argument a znalost žádná. Ještě k tomu ani neotevřeš odkaz, aby jsi na to kouknul viz tvoje reakce o podvozku za 2000 Kč. Kdyby jsi nic nenapsal jistě bys prospěl více.. Nastuduj si co je to TUV a certifikace. Nastuduj si něco o podvozkách, aby jsi poznal tlumič od podvozku a pak kydej 🙂 Stavitelný podvozek ať koupíš jakýkoliv pouze výškově stavitelný, tak je tvrdý. To je základní vlastnost těchto podvozků jako je základní vlastnost vody že je mokrá. Je to dáno konstrukcí. Pokud chceš snižovat a nechceš zvýšit tvrdost, tak nesnižuj. To je dáno fyzikou. Optimální z hlediska vlastností jsou pevné sportovní podvozky jsou tvrdší ale ještě komfortní.. OEM Tlumiče seženeš za cenu stejnou jako tyto sportovní tlumiče. Opět doporučuju otevřít odkaz, který jsi očividně neotevřel. Zjistil bys, že tvůj podvozek jsou ve skutečnosti jen čtyři tlumiče. Jdi si dát facku za ten hnůj cos tady napsal.. Pro ty co jsou schopni alespoň otevřít odkaz a nechtěj si plnit hlavy očividnýma plkama lidí, co nejsou schopni ani otevřít odkazy: KW podvozky recenze od profíků: http://servisdecin.cz/kw-recenze-podvozky/ AP recenze: http://servisdecin.cz/ap-sportfahrwerke-recenze/ TA recenze: http://servisdecin.cz/tatechnix-recenze/
 2. Chystám se na řešení stavitelného vzduchového podvozku na svoji Octavii. Někdo říká postavit to na stavitelný sportový podvozok a někdo říká kup si kompletní sadu měchů a tlumičů. Rád bych funkční celek, protože nemám rád pachtírny, ale zase třeba west garage to staví na stavíkách a je s nima spokojenost. Zkuste mi někoho doporučit na montáž vzduchového podvozku. Dejte mi prosím zkušenosti se sadami.
 3. jj jak říká TP.. To dodržím. Takže myslíš ok?
 4. Mám na Octavii 1 klasická 15 alu kola z výroby na zimu. Na léto dávám 17ky ( mám vybrané ). Chtěl bych ty dědečky trošku umýt a uskladnit. Kdysi jsem něco měl a bylo to super. Už nevím.. Je na tom všechno za sajrajty. Dejte mi tip na takovou tu pěnu co se na to nastříká a pak to jen wapkou domyju co čista. Ideálně odkaz. Díky
 5. Mám v interiéru na středním sloupku potah. Byla na to použitá 3D karbonová fólie šedá.. Rád bych to nejdřív předmyl a pak tomu dal pořádný lesk.. Co doporučujete na wrap fólie?
 6. Montuju na Octu 1 sportovní podvozek od AP Sportfahrwerke, ale řeším dilema. Pořizuju na sezónu ALU kola 17 palců, mám je vybraná.. Zápis má na RSko z DE.. Mám ale otázečku - nebude to dřít?Samozřejmě jdu do širší gumy.. ET na kolech sedí podle TP. Do šířky to sedí podle TP. Jedná se o podvozek 35/35mm -> mále snížení.. Rád bych tam dal gumy šíře235mm. Co zkušenosti? Budu dřít? Uvnitř ? venku?
 7. Já musím říct že mám naprosto opačnou zkušenost. On se tady každý modlí k 3M a podobným brandům. Chce to opravdu kvalitní fólii. Polepovali jsme už dvakrát celý tećko WRAP fólií a to ze dvou důvodů. Za jedno to fakt zaujme a lakem to neuděláš. Za druhý jezdí s tím kluci co nemaj žádný vztah k čemukoliv. Ta wrap fólie ochrání lak. Stále někdo někde objede sloupek nebo omlátí dveře. Folie se po třech letech sundá a dá na dil nová. Lak je ok.. Na T5 jí máme 7 let bez změny barvy.. Fólie pořád TOP.. Na T6 jsem jí dali před rokem. Samozřejmě to hned odřeli.. Lak nic folie potrhaná.. Kupujem tyhle: https://tatechnix.cz/14221-samolepici-folie
 8. https://tatechnix.cz/32947-vyskove-stavitelny-podvozek-skoda-octavia-1-1u-ta-technix-4250570645057.html Pokud tím myslíš toto, tak ano. Jen vyměníš tlumič za tlumič respektive person za person. Nic dalšího neměníš.
 9. Už ti vytekli tlumiče?
 10. Tak to se omlouvám. Vůbec netuším že jsem to tak blbě pochopil. Daj se koupit jak sériové tak sportovní: https://tatechnix.cz/59277-silentblok-predniho-stabilizatoru-skoda-octavia-2-1z3-4251016787362.html
 11. Rouballik

  Podvozek

  Já bych to uzavřel jednoduše. Prostě na autě bylo něco zbastěno a logicky to odešlo.
 12. O trochu je slabé slovo. Stavík je svoji konstrukcí tvrdší. Je to pojízdná pružina po tlumiči a tlumič je nastaven na extrém. Pevný je naopak přesně spočítaný komplet na jízdní vlastnosti. Jsou pohodlnější řekněme o řád. Pevný myšleno jako tlumič a pružina s jasně daným snížením viz toto: https://vwshop.cz/69518-sportovni-podvozek-35-35mm-skoda-octavia-1-limuzina-1u2-ap-sportfahrwerke.html .. Ap a H&R jsou skvělí výrobci. Neuděláš chybu ani jednim.
 13. Nazdárek.. Máme problém. Přijel ke mě kamarád na dílnu, že by chtěl polepit střechu touhle fólií: https://tatechnix.cz/26519-seda .. Lepil jsem toho dost, ale mám problém se zapeklou špínou na střeše. Je tam asfalt a cosi dalšího neidentifikovatelného. Wapkou. Šamponem. Odmočením.. Nic.. Černé ďublíky nad lakem.. Jak to dostat dolu a nezamastit a nezničit lak? Pokusim se nafotit, ale nešlo mi to. Mám v garáží teď pološero..
 14. Jdem to montovat. Táhnem dráty z pojistkovky ať to má pojistku. Pochlubim se.
×
×
 • Create New...