-
Počet příspěvků
307 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele Avanti
-
špatně nakódováno to není. Byl tu sice návod popsaný špatně, ale díky členům octavia clubu vyřešeno, jen to nefunguje ta jak bych si představoval no
-
Ona nedobrzdila, takže tam by ten rozdíl byl poznat hodně, ale samozřejmě že i octavia je oproti liazce malá :D Superb 2.8 V6 je :palec: :palec: ale dvojkové 3,6 FSI je lepší pecka :D Jinak všechno je o držbě a tak trochu i o štěstí, ale dneska už bych si asi koupil (kdybych řešil fungláča) asi benzín. Když vidím jak to jede a přitom při normální jízdě je spotřeba SKORO jak u nafty (kór když už má DPFko). No a ty emisní pi... jsou zabijáci nafty. Ale souhlasím s tebou, že když LP, tak nový do auta, kde předtím nebyl :palec: S tím UNI katem to není špatné nápad :palec: Nebude to tak blízko, tak snad ventily nebudou tak trpět. Tím mým komentářem jsem rozhodně nechtěl odsuzovat LPG a vyzdvihovat naftu. Osobně mám nejradši čistokrevné benzin s obsahem 1,8/2.0, ale kvůli spotřebě mám TDI. Jen sem nikdy nepochopil, že si někdo koupí třílitr a víc a pak tam dává plyn. Montovali jsme tenkrát (naštěstí já ne, nebylo tam místo ani na změnu názoru) Pheaton W12, Land Rover Range Rover V8 s kompresorem, BMW 550i nebo Focus ST... Ale proti gustu...
-
Je divný že tobě jo a na jiných autech ne :(
-
No máš pravdu, většinou jo, ale taky ne vždy, když je to na rovině a auto se nehne tak naco zatahovat :D :D
-
Buď rád že ti funguje a máš v ní vše co si přeješ ;) Prodával bych jedině za předpokladu, že bys chtěl něco novějšího, většího nebo silnějšího, jinak bych neprodával, když už víš co máš. Já sem plyn několik let montoval. Zezačátku jsem v jedné firmě montoval jen nové plyny, tak to fungovalo dobře, ale pak sem se dostal do jiné firmy, kde se servisovaly i vozy s namontovaným LPG již delší dobu (i 15 let) a vozy dovezené z ciziny, na které se tu nedalo nic sehnat a kolikrát se i předělával jeden systém za druhý. Tam jsem zjistil, že nafta se co do držby oproti LPG (už nějaké pátek provozovanýmu) vyplatí. Ale všechno je o přístupu, údržbě a hlavně kvalitě tankovaného LPG. Manželce taky menší auto nevadilo do doby, kdy skončila s maličkým Suzuki Swift (2002) pod Liazkou, od té doby nechce nic menšího než Octavii. Buď rád že HTP funguje a doufej, že to bude ještě dlouho trvat :palec:
-
já osobně celkem často, když někde stojím, mj. i když čekám v noci na šraňkách
-
je na dvě věci, že s mlhovkama jako denní svítí i brysovky (zadek OK, ale předek už ne), ale po přepnutí na obrysovky by měli mlhy zhasnout i bez zatažené ručky...
-
Čoveče taky dobře jedeš, ještě rychleji jak já :D :D :palec: Vím proč jsi to udělal, ale za mě je škoda toho LPG... Jinak velice chválím poctivou údržbu i tříhrnku (já bych doma s fabii nepochodil - prý je to malý, tak má jedničku ;)), ale co chválím nejvíc, je to denní svícení. Montoval jsem to známému, je sice drahý ale výsledek stojí za to :palec: :palec: :palec:
-
Stařenka měla štěstí i u předchozích majitelů, manželka je 3tí majitel. První byl nějaký doktor (asi 5 let) a pak to měl 13 let další pán (oba ročníky cca 195x). Nikde nebylo nic bastleno a byla poctivě servisovaná (doloženo řádně vyplňovanou serviskou) a i to že k vozu byly pořád oba klíče i se štítkem a veškerá dokumentace (třeba později dokupované originální rádio i s původní kartičkou s kodem a vytahovákama). Podle všeho nebyla ani nikdy bouraná. Takový auto by bylo škoda "nechat umřít". Zatím nás stařenka vozí spolehlivě a doufám že ještě dlouho bude. Letos je v plánu zmiňovaný tempomat (dnes sem dorazil pozdě, tak snad zítra), nové letní gumy, vyměnit konečně zadní nárazník, přední blatníky a nalakovat přední nárazník a kapotu, dodělat zadní stěrač, křídlo a zadní repro no a pokud čas a finance dovolí, chtěl bych dodělat vyhřívané sedačky a palubní hodiny, možná ještě origo šedou loketku. Ještě bych měl takové malé dotaz. Na klikách byly chromované nálepky/kryty, které jsem sundal. Jsou však vidět klikách kolečka "vypálené" od slunka. Osobně bych asi kliky nalakoval v barvě auta. Máte stejný názor nebo by jste to udělali jinak?
-
Já sem tenkrát ručku tímto kodováním nezkoul, nenapadlo mě, že by to mohlo fungovat takto, ale nelíbilo se mě že svítí ty mlhovky i místo obrysovek tak jsem to zase odkodoval a nakodovola ze skandinavii. zkoušel sem to kvůli batrancovi, já si to před stk zase odkoduju a pak už na to asi ...
-
Hold už má něco za sebou, tak se musím starat aby ještě nějaké ten pátek fungovala :D :D Každopádně děkuji za chválu, potěší to :palec: Já tempomat nepoužívám, ale ve dvojce ho máme a žena si na něho zvykla, tak jí ho dám i do stařenky, ať má radost ;)
-
Dnes sem využil chvilku času a vyměnil levé světlo, ještě seřídit a snad už konečně bude stařenka zase normálně svítit. Jinak zase nějaký maličkosti pro radost :D Vytvořena kabeláž pro tempomat (podle originální, kterou má kamarád nachystanou pro sebe), zítra se snad dostanu k výměně páčky a zapojení samotného tempomatu a nová (použitá, ale jak nová) hlavice řadicí páky - kožená :)
-
Ale uživateli tomto to očividně funguje tak jak mě, když sem to měl nakodovaný s amerikou: místo obrysovek pořád svítili mlhovky
-
Tak teď doufám, že sem to pochopil dobře. Mám octavii 1997 AGR a chtěl bych dát budíky s MAXIdotem (faceliftové), tak by neměl být problém, pokud oželím kontrolku na otevřené dveře a signalizaci rozsvícených světel. Pokud bych chtěl sprovoznit i to, musel bych vyměnit komfortku, jednotku ve dveřích (to je ta u vypínačů na okna?), dálku nemám, ale s novou komfortkou by měla pravděpodobně fungovat, ale co je tam jinak zapojeno?
-
Přesně takhle mě to (ne)svítilo, když sem to nakodoval s amerikou (ručku sem nezkoušel), po nakodování na skandinavii + mlhovky funguje následovně: zapnuté zapalování - světla vypnuta: svítí přední mlhovky + parkovačky + kontrolka potkávaček, interiér nesvítí - zapnuty obrysovky: svítí pouze obrysovky + interiér - zapnuty potkávačky: svítí obrysovy + potkávačky + interiér
-
Co všechno obsahuje tato jednotka? Centrální elektriku (09), ale obsahuje i komfortku (46) nebo je zvlášť?
-
A před výměnou to psalo co? Zkus zkontrolovat kabeláž, jestli není někde prodřená nebo prokousaná od kun? Čidlo v zámku kapoty máš OK? Dej pak vědět, jak jsi dopadl, píše mě to stejný, jen ještě nebyl čas se na to podívat
-
Tam je to dáno, ale když se tady tyto věci řeší, tak jsem to zkusil ;)
-
:palec: Vím, že to sem nepatří a doufám, že mě admin za to neukamenuje, ale kdyby měl někdo zájem, tak mám na prodej nárazník na OII face RS, více ve zdejším bazaru
-
Díky
-
Doma dávám pouze INA, v práci dáváme Contitech. Ani s jedním nejsou problémy ;)
-
Vzhledem k tomu, že hadice má kovový konec zacvaknutý do plastového intercoleru, tak budeš muset vyřešit variantou 1. Šroubovací spona, nebo "napružená" spona, které koncern používá by se dala požít, pokud by byla hadice nasazena na trubce
-
Kde jsi sehnal sadu těsnění? Už několikrát jsem to řešil a vždycky sem musel dá druhou tandemovku, protože těsněn se nikde nedalo sehnat
-
Škoda Octavia (2) 1,9 TDi combi 77 kw.
Avanti odpověděl Bosmenovi v tématu 1.9 TDI (77 kW) s i bez DPF
Já mám OII Combi 1.9 BJB bez DPF, na tachometu 306 (+ cca 150 stočených). Osobně mám auto přes 5 let a cca 140 tisíc km a musím zaklepat, že jediné co sem dělal na motoru bylo turbo a nějaké gufera (olej a rozvody nepočítám). Je to sice o štěstí a přístupu minulého majitele, ale pokud budeš pravidelně měnit olej (zapomeň na interval 30 tis km...) a zacházet s ním tak, jak se s nafťákem má, tak je ten motor držák co toho ještě dost vydrží -
S ABS to nebude mět nic společnýho. Podle mě je to jen náhoda. Pokud ti to kouří černě a nejede, zkontroloval bych váhu vzduchu, popřípadě korekci vstřikovačů, jestli nějaké vstřik nedává moc nafty. Už jsem se setkal i s ucpaným katalyzátorem (u auta bez DPF) sazema, ale většinou byla příčina v bohatosti směsy (špatný vstřik, váha vzduchu, špatný CHIP) a nebo v nadměrné spotřebě oleje. Bohužel nevím zda a co píše diagnostika, tak ber odpověď s rezervou
