-
Počet příspěvků
307 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele Avanti
-
Zase sem si udělal malou radost. Potřeboval sem novou krytku do prahu kufru, no ale když celý práh stojí jen 660Kč, tak sem ho vzal celý :D (krytka cca 60Kč). Jinak nějaké fotky konečně zase umytého vozu. Potřebuje celolak jako sůl...
-
Proč plasty? Pokud se podaří upravit plato (moc tomu nevěřím, ale vyzkouším), tak zbytek upravovat nebude potřeba. Pokud upravit nepůjde, nic bastlit nebudu a dám černý plasty a plato, i když to bude hnusný k šedýmu interiéru...
-
Zapojení bude pohoda, mám schéma takže OK, že musí vyměnit relé, to taky vím, ale s tím plastem si mě nepotěšil. Nejde o to že by to stálo peníze navíc, ale chtěl bych zanechat interiér tak jak je, tj originál světle šedé. Mám ještě jeden tapec tmavě šedé navíc, tak ho popřípadě zkusím upravit, pokud by se podařilo, tak aby to vypadalo dobře. Pokud ne, tak budu zklamaně muset kufr předělat :(
-
Těžko říct, každopádně to v létě předělám, všechno nafotím, popíšu a hodím to sem ;)
-
Právě že sem tady někde četl, že po faceliftu je "tlustší" tapec kufru a kratší plato a ty "trojúhelníčky" co je v nich repro a drží plato. Na staré dveře údalně nejde dat černý tapec ale na novější šedý tapec jde, všem na můj dotaz, jestli se tam vleze i motorek stěrače zatím žádná reakce... Já to budu určitě řešit v létě, do té doby chci sehnat dveře, páčku, motorek ostřikovače a spotřebák no a pak si udělat některé víkend čas a montovat :D
-
Tos byl ty? Taky nestíhám fotit, naštěstí SPZ se dobře pamatovala :D :D
-
I pracant může vypadat pěkně, ale vzhledem ke složitému a hlavně drahému dennímu svícení sem se rozhodl, že nárazník prodám (vyměním za pátý vrata na jedničku liftback se stěračem ;) ), cenově to vychází na stejno ;) :D Ty jezdíš přes Bučovice?
-
Chcu to na sedana z 97ho, ale nechce se mě předělávat interér v kufru, protože stěrač měli pouze facelift a ten má jiné tapec a kvůli tomu i plato v kufru a ty vrchní trojúhelníky co je v nich repro Na internetu jsem koukal a jasně že koupím celý dveře, vyjde to tak nejlevněji a nejjednodušeji. Barvu sice stejnou asi nenajdu, ale to mě nevadí, stejně byc musel ty moje dveře lakovat PS: kombík měl stěrač vždycky pokud vím, tam není potřeba dodělávat
-
Etku máme v práci, takže v případě potřeby není problém nahlédnou, jednalo se mě spíš o dráty, každopádně jsem zjistil že tam není vůbec nic nachystanýho, takže akce na celé letní víkend :D :D Každopádně děkuji za reakci ;) Ještě by mě zajímalo, jestli se motorek stěrače "vleze" pod starý šedý tapec kufru. Nechce se mě předělávat celé interiér v kufru, rád bych ho nechal origo
-
Pokud je tam kabeláž origo přichystaná, je nesmysl tahat dráty znova, proto se ptám jestli se musí natáhnout nebo tam jsou...
-
Chtěl bych dát na předfacelift (2005) zpětný zrcátka z faceliftu. Jsou větší a je v nich líp vidět. Mám i osvětlení nástupního prostoru, což problém není, ale díval sem se v inzerátech že FL má jiný konektor. Jde to přepinovat nebo co s tím?
-
Vidím, že to tu nějak zanedbávám. Tož zase něco málo. Na podzim proveden větší servis: kromě oleje a filtrů rozvody vč. vodní pumpy, spojka LUK (dvouhmota OK) + spojkový váleček, silentblok převodovky + ten v nápravnici, spínač na zpátečku, přetěsněn motor (vana, víko ventilů, všechny 3 gufera a hromada drobnějších kroužků a těsnění), žhavící svíčky a olej v převodovce. Ten jsem sice koupil podle specifikace správně, ale jak se převodovka zahřeje, de špatně řadit 4 a 5. Už jsem koupil originální olej, ale ještě nebyl čas ho vyměnit. Jinak jsem si i trochu "hrál" a pořídil ofuky na přední okna, plynovou vzpěry na kapotu a v mrazech na začátku ledna jsem se rozhodl koupit zimní clonu na masku. Z té su ovšem zklamané, protože kýžený a všecmi chválený rozdíl se nedostavil a auto se zahřívá stejně jak kdyby tam clona nebyla. Poslední maličkost, kterou jsem pořídil, jsou budíky s MAXIdotem, které snad v blízké době dostanu do auta. Jinak mám doma přední nárazník z OII RS face, tak přemýšlím co s ním. Nemá někdo zkušenosti s pravou na předface? o je pro to všechno potřeba udělat?
-
A jak je to s elektrikou na motorek ostřikovačů? Předpokládám, že ta se musí taky natáhnout nová? Jak je to s tím relé? Který do auta potřebuju? Víš nějaký číslo toho relé?
-
Jak to tak čtu tak mám jednu otázku. Mám model 96/97, origo předface a nechci předělávat. Ovšem manželka je zvyklá na zadní stěrač a ten bych tam chtěl tedy dát. Tady ale píšete, že je problém s tapecem dveří. Když dám faceliftové dveře se stěračem, bude na ně pasovat šedý plast dveří? Nebo je v tomto případě lepší přelepit jen okno (kvůli díře na stěrač)? Bude ve dveřích bez stěrače k čemu přišroubovat motorek?
-
Tak jak jste pochodily? Já mám v plánu dodělat zadní stěrač na ročník 97. Kompletní dveře včetně stěrače a kabeláže není problém sehnat (ty moje bych stejně lakoval, takže barvu neřeším). Ovšem kabeláž co vede ze dveří nepovede asi moc daleko. Ceny cca 2 až 3 tisíce Páčka je jasná - cca 300 až 500, 700 nová neorigo... Co by mě zajímalo je, jestli mezi páčkou a kufrovýma dvěma bude příprava, jak je to s pojistkou na stěrač a celkovou kabeláží v autě? Vzhledem k roku výroby asi nic takového v autě podle mě nebude Další věc je ostřikovač. Motorek a hadičku přes celý auto nebude problém sehnat za rozumnou cenu, ale jak s elektrikou? Příprava tam asi taky nebude nebo jo? Dodělat kompletní kabeláž není problém, schémata jsou všude. Čas co ad tím člověk stráví se nesmí počítat (na svým autě, dodělávat to někom by bylo asi drahý). Jedná se mě víceméně o to, jestli musím koupit všechny piny, konektory atd. nebo jen něco. Pokud někdo dodělal a má fotky, ať se pochlubí ;)
-
Dnes cca v 15:00 až 15:30 v Bučovicích u stavebnin černá OII kombi, spz xxx6999
-
Možná to tu bylo a jen jsem to přehlídl. Mám palubák a chtěl bych maxidot. Je pro maxidot nutný multifunkční volant nebo pro jeho ovládání stačí páčka pro palubák?
-
nejde tachometr, padá palivoměr, cuká auto a praská pojistka č.7
Avanti odpověděl Milhauzz-zichmiovi v tématu Elektrika
Dneska jsem rozdělal auto a šel po drátech a přece. Závada odstraněna: přerušený drát ve svazku nad startérem -
Zajímalo by mě číslo orig. dílu + zapojení Dík za info
-
Tak v tom co mám doma asi teda není
-
nejde tachometr, padá palivoměr, cuká auto a praská pojistka č.7
Avanti odpověděl Milhauzz-zichmiovi v tématu Elektrika
Mám podobnou závadu. Jak bylo na začátku ledna těch -20°C tak jsem asi po týdnu sednul do auta a najednou nešel tachometr, nejde denní počítadlo, palivoměr si dělá co chce a v nízkých otáčkách auto cuká. Zkontroloval jsem kabeláž u snímače tachometru - OK Diagnostika až po nějaké době napsala jednorázově 00625 - signál rychlosti - nevěrohodný signál. Po vymazání již chyba nenaskočila. Koupil jsem nový originální snímač (čidlo) ale stále nefunguje. Po přečtení tohoto příspěvku jsem zkontroloval pojistky - OK Zkoušel jsem diagnostikou v přístrojích měřené hodnoty a ani tam se km nezobrazují -
V etce nic z tohoto není a u prodejce škoda se tváří, že jedničková octavia už je veterán a nic na ní nejde obědnat (i když ve výsledku jde). Každopádně mi jde o to, jaké originální příslušenství se vůbec nabízelo. Pokud p2p tento seznam máš budu jedině rád
-
Tak zatím se mě podařilo z příslušenství zjistit tyto položky: BEA 054 007 - palubní hodiny BEA 300 002 - tempomat DCC 309 001 - gumové koberce DMA 071008 A - vak pod zadní plato KDA 072 009 - prahové lišty Určitě se toho dělalo víc, co k máte nebo o čem víte?
-
Omlouvám se za dlouhou neaktivitu. Čas je zákeřná potvora :D Začátkem měsíce jsem po asi týdenním stání vyrazil v mrazech (nějakých -17°C) a ejhle přestal fungovat tachometr (včetně počítání km). Podle elektrikáře odešel (zamrzl) snímač na převodovce. Měl jsem ji danou v garáži aby rozmrzla (zatopil jsem tam) ale změna žádná. Zítra by mě měl dorazit nový náhon, tak snad co nejdříve vyměním a bude vše OK. Setkal se s tím už někdo? Jinak i stařenka dostala dárek pod stromeček: nové originální koberečky ;)
