Přejít na obsah

jiri001

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    70
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele jiri001

  1. Věčné téma chip a ceny. Jen si to pánové nechte někde za 5 kolíků pořádně zbastlit a pak Vám nebude líto jet kamkoli, aby Vám to opravili. Jenže to budete muset cálovat ještě něco navíc..... Já to mám do Bohumína 400 km a rozhodně nelituju, že jsem tam dojel. Nespekulujte a raději šetřete o měsíc dva více a nechte si to udělat tdi funem, výsledek stojí za to. Jen pro srovnání, měl jsem tam ecobox, který i zde na fóru někteří chválí a spotřeba stejným stylem jízdy je po chipu tdi fun až o 1 litr na 100 km nižší!!!!!!
  2. Budíky bych dal hranaté, na ten rok prostě patří, ale mám trošku pochybnosti, neměly tam být žluté ručičky? Jako kluk jsem se vozil ve fungl novém rapidu 136, byl původně dělaný na export do kanady, ale kámošův táta ho dostal z bolky jako tzv náhradu za vrácenou poruchovou 130l - samozřejmě s doplatkem. A tam snad byly žluté ručičky, ale je to 20 let, tak mé vzpomínky nemusí být relevantní. Bylo to první auto, které jsem řídil na silnici!!!!!!
  3. Já si na nexus, vyjma mapového pokrytí, nemůžu stěžovat. Za ty peníze, co se dneska prodává, je to asi nejlepší věc, co tam lze dostat. Vypadá dobře, do O II prostě sedí. Jasně pokrytí nic moc, ale přenosné navi se dnes dají sehnat za pár kč, tudíž se to podle mne vyplatí i za cenu toho, že mimo mapové pokrytí navi budeš používat jen jako rádio. Vím, že spoustě škarohlídů se můj názor líbit nemusí, ale když se porovná cena tak by se měla porovnávat i cena ostatních věcí, které jsou nutné při zástavbě columba do O II před face. Nejde jen o ceny přístrojů. Pokud porovnáš cenu přístroje se zaručeným původem a připočteš cenu komponentů, tak ti rozdíl vyjde kolem 100%. Když vezmeš čorku, tak se to samozřejmě snižuje. Tolik asi můj názor.
  4. Matine dík. Precizní provedení a tatktéž u manželky náramná spokojenost. :-))
  5. Ta sbírka, to je Super nápad! Zajímavé by bylo vydražit právo pokořit kranici 1 mega. :( Pak ale ještě mít to kde parkovat.....
  6. Pánové, mám O II 2005 s origo nexusem, MF volantem a BT HF, chci tam dát columba. Musím pro korektní ovládání navi přes MF volant měnit i podvolantovou jednotku, nebo tu současnou lze nějak překódovat?
  7. rozleptané světla? Tak o tom jsem ještě neslyšel. To je docela brutální. Ví se už z jaké kapaliny to bylo? Já tam dávám jak značkové (coyota, sheron..) tak taky no name z lidl, ale zkušenosti docela dobré. Kdysi jsem tam dával od shellu, ale rozdíl jsem nepozoroval, snad jen ve smradu, které některé vůně vydávají. Myslím, že pokud to člověk koupí v normální prodejně, potažmo v supermarketu a má to atest, tak nic nehrozí. Škodovka si to taky nemíchá sama, ale bere to od dodavatele. Cena 41 kč za 1l je super. Já jsem koupil 1 l sheron do -30 a stálo to v kauflandu 60 kč........
  8. psal jsem to v jiném vlákně - spotřeba 1.9 tdi 77 kw. Bylo to kolem 1 l/100 km oproti sérii, a to není málo. Důvod proč jsem to dal pryč byla hlavně ta vyšší spotřeba. Výkonový průběh a s tím související průběh toč. momentu byl oproti sérii lepší. Ale mne to prostě sralo, zvlášť když mi Ulip říkal, že jsem jediný, kdo si stěžuje, že všichni jsou s tím spokojený a teď s tím jezdí i na Jarově. Nechci nikoho zrazovat ani se přít že někomu to žere tak a jinému jinak. já jsem s tím měl tyto zkušenosti a v jejich důsledku jsem to dal pryč :)
  9. Já tam měl ten box od URtuning a s hodnotama, které mi deklaroval před instalací p. Ulip problém nebyl (tdi fun mi to změřil a hodnoty byly v reálu dokonce vyšší než udávané). Problém byl v praktické realizaci, oblbnutý PC, spotřeba v reálu o dost nahoře a kouřilo to. Takže hodnoty z brzdy určitě pro srovnání ano, ale pak to chce ještě odladit v reálu. Chápu ale, že když někdo vysolí takový prachy a výkon tam nemá, tak je to k vzteku.
  10. Není nic jednoduššího než dotankovat do plné, párkrát zajet ke stejnýmu stojanu, pak vzít kalkulačku a hned víš, na čem jsi. Já jsem se taky divil, jak jsem psal výše, PC mi ukazoval úplně jiné hodnoty, než byla realita. Teď mám seřízeno, tak až ujedu nějaké km, hodím cifru. Jinak další možnost je spotreby.cz nebo spritmonitor.de, což je dobré nejen pro sledování reálné vlastní spotřeby, ale také pro porovnání s ostaními, co mají stejná auta.
  11. V pohodě, ono už to téma opravdu potřebovalo rozvířit. Já tu spotřebu docela řeším, ptám se lidí, sleduju různá fóra a některé příspěvky jsou prostě úsměvné. Spíš mne zajímá, jakou máš dlouhodobou spotřebu reálnou a na jakém proběhu km. Jinak já HR s O II dsg prům rychlost 102km/h za 6.12l/100km před tím kouzelným ecoboxem, zpátky cca tou samou rychlostí 6,3l/100 km, asi víc do kopce :-)), ale před třema rokama OI 1.8T prům rychlost 95km/h 6,1l100 km!!! Ale letos na bohemia eco run vyhrál borec s OII TDI 77 kw a ten jel s průměrem přepočítaným i s ohledem na spaliny CO2 za 2.56l/100km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  12. Já jsem reagoval hlavně na tu druhou část tvého příspěvku, a to, že jsi to zpátky rval co to šlo za spotřebu 5.5 l Jinak i tvé video odpovídá tomu co jsem psal. Takže hlavně klid a než budeš příště reagovat, tak se nejprve podívej, co píšeš. Jestli jsi měl pod pojmem "rval co to dá"na mysli jízdu rychlostí 130 km/hod, což je max co jde podle předpisů na cestě z HR, tak jsem tě špatně pochopil a omlouvám se.
  13. HM, další z těch borců, co jezdí 200km/h a víc za 5 l na 100 km........ Věřím, že když pojedeš kolem 110 km/h, tak pojedeš kolem 4,5 l/100 km, ale když pojedeš rychleji, tak spotřeba jde zákonitě nahoru.
  14. jiri001

    Převodovka DSG

    Kolik jsi dal za ten setrvačník a za výměnu? To rachtání za studena mi dělá taky, ale zatím to neřeším, olej vyměněn. Zkoušel jsi max. rychlost? Máš kombi nebo liftback?
  15. No na SH je jeden uživatel, co má osobní autodopravu a nalítá mraky km, ten to dával na všechny svoje tdi a psal, že po instalaci ecoboxu má spotřebu min o 1 l dolů na všech autech. napsal mi, že spešl dsg auta mu jezdí od 5,3 do 5.7 l/100 km. Proto jsem byl tak rozladěnej, že u mne tomu tak nebylo já i 7.5 a více. S tím nastavením si moc nehraj, nebo to rozhodíš. Já měl jedno auto čiplé u CIMBU a tam šla taky spotřeba dolů a i při rychlejším průměru. Když za to ale pořád bereš, tak je jasné, že spotřeba leze nahoru.
  16. to lubinob: bylo to mimo město, volná cesta a skoro pořád z kopce max 75 km/hod a bez klimy, jen šíbr až dozadu Jednou, když jsem byl v Tatrách, tak jsem jel se svojí OI 1.8T z LM nahoru cca 10 km serpentíny k Vrbickému Plesu za 12 l/100 km a dolů jsem jel za 2.1 l/100 km :D
  17. Tak jsem včera byl v UR tuningu v Praze ohledně zvýšené spotřeby po instalaci ecoboxu. Před instalací jsem jezdil za 6.6 l/100 km, po instalaci 7.2-7,7 l/100 km. To už mě fakt štvalo, protože ecobox je od toho, aby šetřil, ne? Alespoň podle názvu, ale i zkušeností uživatelů SH, kde jsem se o přednostech tohoto typu zvýšení výkonu dočetl. Zaručeně měla spadnout spotřeba, což ale nebyl můj případ. No dorazil jsem tam a jako při instalaci super přístup, proměřil vše, projel paměť závad a zjistil, že byl box hooodně nastavený. Bez připomínek mi jej vyměnil za nový, udělali jsme zkušební jízdu i s měřením pružného zrychlení a nabídl mi vrácení peněz v případě, že nebudu opět spokojený. Přístup na 1*. Takže uvidím, co na to moje autí. Ještě jeden dotaz, kolik máte okamžitou spotřebu při volnoběhu? Všiml jsem si, že já mám paradoxně nižší 0,5-0,6 l/hod za studena než 0,7-,08 l/hod při teplém motoru. Jak jste na tom vy? Hlavně kolegové s dsg.
  18. To byla i reálná spotřeba? Podle palubáku je spotřeba kolikrát i o 1l/100 km nižší než ve skutečnosti. Taky jsem měl kolikrát na pc 3,9 l/100 km po 40 km jízdě, v reálu to bylo ale jinak. Viz můj příspěvek výše.
  19. jiri001

    Převodovka DSG

    Tak co se týká spotřeby, jen zírám, já s lehkou nohou jezdím za 6,5 l/100 km, při takovém tempu, jak píšeš není problém 8 l/100 km i více, a navíc to na 17 " kolech skoro víc než 190 km/h ani nejede. Max. rychlost jsem dal 202 km dle tacho a to bylo trochu z kopce - dojezd D 11 směrem k HK. 2,0 TDI má vyšší maximálku a zdálo se mi, že je kultivovanější. Protože jde ale skutečně o problémový motor, zvolil jsem 1.9 TDI a občas brblám.
  20. jiri001

    Převodovka DSG

    Koukám, že máš taxík, tudíž mraky km po městě. Jakou máš spotřebu? a Tomu odpovídající dojezd? To rachtání mi dělá taky, já myslel, že je to setrvačník.
  21. Zajímají mne vaše zkušenosti s OII a převodovkou dsg, zejména ve spojení s dieselovým motorem, a to jek 1.9 tdi, tak 2.0 tdi. Samozřejmě, že nechci diskriminovat kolegy, co jezdí s benzínovými motory, proto prosím o postřehy i je. popište závady, poznatky o spotřebě a pod.
  22. Tak mi na PC klesla spotřeba na 5.9 (cca 3 tis km), realita podle tankování 7.0!!!!! Nějaké doporučení?
  23. Čau, mám 1.9 tdi combi s dsg. Na PC dlouhodobá v zimě na 15" kolech 6.2/100km, podle tankování 6.6l/100 km. Na letních 17" kolech podle PC 6.6l/100km. Dal jsem ecobox, podle PC na 17" kolech 6.0l/100 km, podle tankování 6,2-7,3. Nejdříve jsem si liboval, jak krásně šla spotřeba dolů, ale při třetím tankování mi zmrzl úsměv na rtech. Máte někdo taky zkušenost, že by tak moc proměřoval PC po aplikaci ecoboxu?
×
×
  • Vytvořit...