Přejít na obsah

Teplota vody na budíku nestoupa


Doporučené příspěvky

Resim problem, ze mi telpota na budiku nestoupa, nebo jen nepatrne, nikdy nedojde na provozni teplotu do pulky ukazatele. Resim to uz tyden, ale jen jsem popojizdel par km, tak jsme myslel ze to v tech mrazech se neohreje, ale dnes jizda asi 70 km v kuse, teplota venku kolem nuly, ukazatel se pohnul z nulove polohy o trosku, pri jizde z kopce pres kvalt zase na nule.

Na diagnostice jsem nenasel zadny chyby, v bloku hodnot kdyz jsem dojel po 11 km jsem mel asi 54°C. Tak resim dilema kde hledat, jestli nekdo neresil neco podobneho.

Moje podezreni je cidlo teploty, ale zase na druhou stranu topeni taky min topilo, z toho usuzuji ze by mohl byt nekde pricpany okruh chlazeni a nejde to dal, hadice byly normalne telpy kdyz jsem na ne sahal.

Odkaz ke komentáři

Tak Panove, nove problemy, v nadobce ubyva voda, kdyz ji otevru, cast se tam jakoby vrati jak kdyby do bylo do bloku pricpane, dalsi problem ze z vyfuku byly dym za studena, dale zjistena neznama kapalina na svodech vyfuku ktera se odparuje a nejaky maly dym je patrny i ze sani.

 

Ja tipuju tesneni pod hlavou nebo praskla hlava, zitra me ceka cesta k mechanikovi 70 km, tak snad to nejak motor zvladne.

Odkaz ke komentáři

Tak Panove, nove problemy, v nadobce ubyva voda, kdyz ji otevru, cast se tam jakoby vrati jak kdyby do bylo do bloku pricpane, dalsi problem ze z vyfuku byly dym za studena, dale zjistena neznama kapalina na svodech vyfuku ktera se odparuje a nejaky maly dym je patrny i ze sani.

 

Ja tipuju tesneni pod hlavou nebo praskla hlava, zitra me ceka cesta k mechanikovi 70 km, tak snad to nejak motor zvladne.

Tak to mění podstatně situaci. v tom případě těsnění pod hlavou. O prasklé hlavě pochybuju-leda že bys to někdy někde uvařil...

Odkaz ke komentáři

Opraveno, zaseknuty termostat, vymena za novy, teplota je OK, emulze na vicku motoru, ale udajne normalni jev, voda se neztraci, po nastartovani za studena bílý kour z vyfuku, ale jen nez se trochu zahreje motor ale taky pak ok.

 

Takze vyreseno, kdyby byla praskla hlava, nebo tesneni, ubyvala by voda v chladicim systemu, teplota vody na budiku by stoupala.

Odkaz ke komentáři

Tak problem jeste prervava, teplota na budiku ok, vymenen termostat, byl seknuty, ted problem ze asi 10 s po nastartovani zacne pipat zvukova signalizace a kontrolka teploty vody.

Dalsi problem, ze se jakoby v nadobce na vodu ztrati obsah, po otevreni vicka nadrze se vrati vetsina obsahu kapaliny do nadobky, je to normalni?

Dalsi zjisteni, hadice od termostatu me pripadaji natlakovane, jako kdyby nekde byl okruh pricpany.

Odkaz ke komentáři

Zase me napada, kdyby bylo tesneni pod hlavou, tak by mi prece hodne kourilo vyfuku a porad kdyby se mi ztracela kapalina ne? Situace nasledujici:

 

Kdyz nastartuji za studena, po asi 15 vterinach me zacne upozornovat cervena kontrolka teploty vody na nejakou zavadu (po ujeti asi 15 km zhasne, nevim jestli automaticky nebo ze uz zavada neni). Zjistil jsem, ze se mi ztrati voda z nadobky, jakmile povolim vicko nadobky, zase se mi vrati zpet(vetsinou), pripada mi to, jako by byla ucpana cesta chlazeni, ta voda byla tlacena nekam, ale nemohla by projit.

Dale hadice od chladice, jak privod tak odvod, pripadaji mi po zahratem motoru natlakovane, pri pustenem motoru je to normalni?

 

Tak se divam ze jsem tady uz vetsinu napsal vise, jen jsem upresnil.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 7 let později...
On 3/22/2012 at 6:03 PM, johnxx said:

Konecna verze a problem je vyresen. Tesneni pod hladou KO, na 4 valci, takze rada problemu, hlava prebrousena, nove tesneni a auto jezdi jak hodinky.

Jen takový malý poznatek. Když kontrolka tepl. Vody bliká tak je nízká hladina chladiva, když jednolitě svítí tak je vysoká teplota. 😀

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...