Přejít na obsah

Krytka pylového filtru


Doporučené příspěvky

ahoj všichni..píšu sem poprvé a chtěl bych se na něco zeptat...týká se mě několikrát tu zmiňovaný problém se zatekáním do auta.Mám starší oktuli r.v. 97 a zatéká mi přes pylový filtr až dovnitř pod kastlíkem u spolujezdce.Jsem na auta trochu antitalent,ale snažil jsem se udělat to co tu pár znalých lidí radilo,vyčistil jsem odtokové kanálky,vode odtéká,taky jsem koukal jestli na pádle není urvaná okapnička,snad z mého laického pohledu není :)...ale chtěl jsem se hlavně zeptat povolanějších-je ještě mezi pádlem a pylovým filtrem nějaká krytka na ten filtr?Někde jsem tu v odpovědích zahlédl že muže být urvaná,ale nevím zda tam tedy nějaká má být nebo ne,takhle mi vše-ted tu totiž už třetí den leje jak z konve,valí voda přes filtr až na kobereček,a přes ten nacucaný filtr skoro topení ani netáhne vzduch a auto se hned zamlží,zkoušel jsem tu krytku vyhledat na netu jestli něco takového tam má být,ale nic mi to nenašlo,prosím tedy o radu,případně jestli někdo má foto jak to má vypadat pod tím pádlem,když ho oddělám,díky za jakoukoli pomoc laikovi :huh:

Odkaz ke komentáři

Ahoj, tak ti tu hadzem foto torpeda a aj tej casti,ktora zakryva filter.

 

cbpo5vrhfyx8nvocsi0z.jpg

 

Toto torpedo je novo kupene, stare torpedo malo odlamane tie zasuvacie pasiky, ktore sa maju vopchat do drazky na spodku predneho skla a neviem ani ,ako to tam drzalo vobec :). Plus ako vidno,inspiroval som sa tu na fore a tiez som si nalepil tavnou pistolou mriezky do otvorov,aby mi tam nepadal bordel.

 

EDIT: inak citam,ze mas r.v.1997,cize je tam trochu ine torpedo,inak ma otvory, ale ten kryt filtra by mal byt totozny. Skor povie niekto,kto ma presne tento rocnik. ja mam 1999.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Nepatří to asi úplně sem, nicméně s dílem, který tu zmiňujete to úzce souvisí.

 

Jak je sklo napojeno k "motorové části", tedy na plast u stěračů, o kterém tu je řeč, tak v tom místě mám otvor na každé straně, vždy zhruba pod středem stěrače. Navíc úplně na bocích jsou doslova zívající díry.

 

Tak to asi nemá být, to je mi jasné. Co jsem se díval takhle po městě tak mají vždy po celé délce gumové těsnění (uložení). Chtěl jsem se mrknout na ten pylový filtr ale ty plasty mi ani nešli oddělat. Mezi nimi a sklem je silikon či co..

 

Ukážete mi prosím jak to máte řešené vy?

post-20877-0-14604600-1337788801_thumb.jpg

post-20877-0-65684200-1337788805_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj ,tak to vyzera,ze mas na urcitych castiach odtrhnutu tu koncovu gumu, ale to by asi ani tak nevadilo. Na mieste to drzi preto, lebo tam,ako ukazujes tie miesta ,tak pod tym je v skle asi 5mm drazka po celej spodnej hrane skla ,do ktorej sa zasuva ten kryt. Na nom je tam po celej dlzke ten 5mm vyrastok, ktory sa zacvakava do skla. Staci to len od kraja silnejsie a opatrne tahat a musi to vyskocit. Niektory umelci co som pocul,tak aby to tesnilo,davali tam do tej medzery v skle silikon a potom zatlacili kryt, teda to potom pojde tahsie,ale malo by to ist von tiez. Takisto pozri,ci to v strede, kde sa prekryvaju tie polovice krytov, ci tam nie je srubka. Aj to som uz videl (kedze ten 5mm vycnelok nedrzal,tak to prichytili skrutkou :/ ).

Odkaz ke komentáři

Ahoj ,tak to vyzera..

 

Díky, zkusím to hrubší silou. Mám pod tím listí atd. chci to alespoň vyčistit a zjistit jestli ta voda škoda co tam zatíká.

 

 

Já bojuji s tímto, to je nad tím nebo je to jeden a ten samý díl jen v jiném provedení? Ten plast totiž nemám žebrovaný ale jinak se mi to jeví úplně stejně. Každopádně se v tom zítra povrtám a podám zprávu.

 

Chlapi díky za uvedení do problému, oba jste mi pomohli ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdar soudruzi, toto vlákno mi docela pomohlo. Mám r.v. 97 a taky mi tam teklo ventilací. To těsnění u torpáda jsem měl uplně na hadry.

 

Jen jedna doplňující informace, tu plastovou krytku, co se musí sundat jsem měl přidělanou asi 4 plastovýma šroubama - tvářily se jako křížové šrouby, ale musely se prostě vyrvat, protáčely se a držely v takové hmoždince, takže se nebojte zabrat, nic se jim nestane.

 

Jinak zítra jdu pořešit nové těsnění, kupovat se mi to celé nechce.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...