Přejít na obsah

LPG montáž v Brně


TomasData

Doporučené příspěvky

LPG mám už dva roky. Montované od pana Čadka a bez problémů. Je to Italský systém (čehož jsem se trochu bál) ale maká perfektně (ověřeno i loňskou zimu kdy provoz i v -25°C nebyl problém). Se servisem zkušenosti nemám, protože se ještě nic nevydrbalo. Jen jednou za 15000km se s p. Čadkem vidím na garančce plynu. Pro klid duše jsem si nechal dát i FlushLube kvůli ventilům a Octavěnka si jen přede. (mám motor 2.0 85kw)

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

mám opačnou zkušenost, pan Čadek naslibuje hory doly a potom až nastanou problémy dává ruce od auta pryč. Bráchovi montoval LPG do auta p. Barták v Moravských Budějovicích a to je úplně jiná liga. Přístup, kvalita práce, servis neslibuje montáž za 1 den, podle typu auta 2-3 dny. Montuje BRC a na skodahome v sekci fabia-motor-lpg vystupuje pod logem karel.lpg, toto je můj příští montážník LPG, p. Čadek už NIKDY.

Odkaz ke komentáři

Co tam zdendo máš za systém? Já myslel, že tam máš Elpigaz a to je polák -

http://www.lpg-autogascentrum.cz/zeme-puvodu-lpg-zarizeni/

http://www.elpigaz.com/index.dhtml

Zajímavé ale je to logo Elpigaz u pana Čadka http://www.autolpg.cz/ a na ofiko stránkách, logo stejné, jen název trochu jiný - Elpigaz X Elpigas. Ale v ceníku už se zase mluví o Elpigazu.

Odkaz ke komentáři

Já si právě pamatoval ten tvůj příspěvek v sekci moror 2.0, kde jsme mluvili o spotřebě -

 

"Mám 4. generaci systému LPG od elpigas + jsem si nechal pro klid duše namontovat přimázávání ventilů (i když se tvrdí, že škodovky to nepotřebují). A zatím naprostá spokojenost..."

 

jinak zde - http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=7786

 

Tak jsem žil v tom, že máš Elpigaz. Jsem teď drobet zmatenej.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • I když je toto vlákno již několik let mrtvé, rád bych popsal pro ty, kteří před tímto problémem stojí poprvé, jak se dveře štelují správně. Dveře se štelují šrouby na pantech vždy v horizontální rovině. Přítlak spodního nebo horního rohu dveří se šteluje šrouby na dveřích. Výška dveří na straně zámku (většinou dveře stářím spadnou a jdou špatně zavřít) se šteluje šroubama na spodním pantu na karoserii. Na předních dveřích je jeden šroub z interiéru a druhý z venku (na předních dveřích se k tomu šroubu dá dostat po oddělání zástěrky a částečně podběhu předního kola). Na horní pant, pokud není poškozený, většinou není nutno sahat. Pokud je auto na heveru, je nutno počítat s tím, že až se auto sundá, tak se karoserie prohne a dveře si trochu sednou. Tudíž je nutno dveře v autě na heveru utáhnout tak, aby byly mírně nad ideální polohou zámku. Postup výškového seštelování předních dveří: povolit šrouby na přením kole a dát auto na hever sundat přední kolo a zástěrku (na třech šroubech a dvou plastových západkách, které by se měly před sundáním vyvlíknout) vyšroubovat 2 šrouby na podběhu na straně ke dveřím (není nutno sundavat celý podběh) a povolit šroub na spodním pantu dveří, který je za podběhem dobře dosažitelný. Nyní dveře visí na spodním pantu pouze na jednom šroubu. sundat obložení interiéru z duhé strany spodního pantu (na dvou šroubech) a povolit druhý šroub pantu. Šroub je poměrně hluboko v díře u držáku konektoru kabelů dveří. Je nutná ráčna s nástavcem, nebo torx zástrčný klíč s nějakou trubkovou násadkou. V tomto okamžiku se dveře vlastní vahou propadnou a jdou zavřít jen, když se nadzvednou. dveře přivřít a podložit tak, aby byly mírně nad ideální polohou (používat dřevo a hadry, aby se nepoškrábala barva). Pokud člověk nemá k dispozici dříví příslušné velikosti, dá se použít druhý hever. Utáhnout vnější šroub pantu od kola. Musí se to párkrát vyzkoušet a dostat do ruky sílu utažení šroubu i výšku nadsazení dveří. Nakonec utáhnout vnitřní šroub. Je to docela milimetrová práce, protože při odhadování nadsazení dveří je nutno vzít v úvahu, že dveře si sednou dvakrát: jednou, když se sundá podložení dveří po utáhnutí šroubu pantu a podruhé, když se auto sundá z heveru. Takže se to musí párkrát zopakovat. Nicméně, kdo si dá záležet, má dveře seštelovány lépe než ze servisu, kde se s tím nikdo nepáře.  
    • Tak dnes jsem překonal 1500 km, píšu si to tady do deníčku 😄. Přes víkend to kašlu, to vedro je hrozné, dnes jsem jel 40 km a tachometr mi ukazoval 35,9°C - hruzinec. Jet nějaký delší kopec, tak mě jebne.🙈
    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
×
×
  • Vytvořit...