Přejít na obsah

Tažné zařízení


VendaVesely

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi,tak dnes se podelim o svuj zazitek.Jeste ted je my ztoho zle.Jelikoz davam dohromady barak,a porad clovek potrebuje neco odvezt a privezt,tak jsem se rozhodl,ze si necham na svoji Octu namontovat tazny.Nechtel jsem zadnyho Polaka atd.,tak jsem zavolal do autorizovaneho servisu a domluvil montaz.Dnes rano jsem tam auto odvezl,a technik my povida,ze my zavola az to bude hotovy.Zavolal a ja si jel pro auto.Kdyz uz jsem stal od auta nekolik metru,tak uz my behala po tele husi kuze.Tak jsem sel s hruzou k memu mazlickovy,a to me dorazilo.Byt pobliz lekarna bezim hned pro prasek.Vse co se z auta sundavalo,naraznik,ty plastiky pod svetlama,atd.,neskutecne poskrabane,to same na zadnich blatnikach nad naraznikem.A to jste jeste nevideli jak tam byl zadni naraznik usazeny!!Myslim,ze by tohle nedokazal ani ucen v prvnim rocniku.A to nemluvim otom jak je naraznik dole vyrizli!Tak jsem vybouchl a spustil.Bylo my odpovezeno,ze chybicka se vloudi a ze se zas tak moc nestalo.A kdyz se neco rozebere,tak uz to nikdy nebude tak jak to bylo predtim.Tak po dlouhem dohadovani,jsem tam auto nechal,stim,ze to daji do poradku.Asi za hodinu my volali,ze se mam pro auto zastavit.Tak jsem sel manzelka me podpirala :-),no tak zadni naraznik spasovali,asi tak na 85%,skrabance asi rozlestili,ale neni to videt,tak budiz.No a ty koberce v kufru na bocich a na podlaze,jsem ladil do tetka doma!!!!Tak co si o tom mam myslet!!Clovek jede do autorizovanyho servisu,aby vse probehlo v poradku,no a podivejte jak jsem dopad!Takze jeste mirne opravy a kdyz privru oko,tak snad to casem prejde!!JESTE bych prosil o radu,kdyz tu kouli vyndam,kam ji mam dat?Zkousel jsem ji dat do rezervi do toho polystyrenu,ale jsem ztoho dneska nejak vedle,tak ji tam nemuzu nejak dostat.Dikes

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Včera namontované tažné (včetně kabeláže za 1870,- Kč - nové origo s papírama, doprava zdarma) a zítra mě čeká STK - úřad - STK. :wallbash:

 

Jen se chci zeptat. Mám parkovacího asistenta a jaký je důvod jeho překódování? Při zařazení zpátečky a připojeném vleku (větší odběr žárovek) se vypne???

Nebo proč by se měl kódovat?

 

Teď mi samotné tažné problém nedělá, senzory jej neberou.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Špatně namontované tažné zařízení...

Co jsem se pídil, tak každý mi říkal, že správně namontované tažné nemá vliv na parkovacího asistenta. Co se týče kódování, mi nikdo nedokázal odpovědět proč kódovat jako asistent s tažným.

 

 

Ještě se podívej, jestli nejsou špatně uloženy čidla v nárazníku (sklopené, nedomáčklé, popř. vypadlé při montáži tažného ...)

 

Máš foto zadku auta???

Odkaz ke komentáři

A proč VAG pro 1U má kódování parkovacího pomocníka???

 

Xxxxx - 0 bez tažného zařízení, 1 s tažným zařízením

xXxxx - 0 mechanická, 1 automatická převodovka

xxXxx - 0 signalizace zpátečky VYP, 1 signalizace zpátečky ZAP

xxxXx - 0 Octavia, 1 Octavia combi

xxxxX - 3 automobily Škoda

 

např.:

10103

s tažným zařízením

mechanická převodovka

signalizace zpátečky

Octavia

Automobil Škoda

Odkaz ke komentáři

Já mám neorigo. parkovacího asistenta a když mám nasezený tažný, tak mi čidla nic nehlásí (jen při připojeném vozíku nebo když je za mnou překážka), takže u tebe asi bude problém ve špatně namontovaným tažným a nebo čidla nejsou tam, kde mají být :)

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak to jsem z toho norek chlapi, ale cumel jsem na to, cidla jsou tam spravne, je totiz jedina spravna moznost, jak je tam nacvaknout. Zda se, ze je to proste tak strasne citlivy, ze to proste vidi :( Tak to holt budu muset sundavat, coz me uplne netesi, ale na druhou stranu se s tim stejne nesmi jezdit, ne? :)

Odkaz ke komentáři
... Zda se, ze je to proste tak strasne citlivy, ze to proste vidi :( Tak to holt budu muset sundavat, coz me uplne netesi, ale na druhou stranu se s tim stejne nesmi jezdit, ne? :)

Záleží jaké přesně tažné máš - originál???

Podle mne je příliš vysoko "koule" a ty senzory ji registrují... Já s tažným pro vozy Škoda Octavia nemám problém, "koule" tam je i s krytem a v pohodě mi senzory reagují jen na skutečnou překážku.

 

Sundávat??? To musíš pouze pokud to je bajonet, tedy k odstranění "koule" není zapotřebí žádný nástroj! Pokud je pevně přidělané na šrouby, nemusíš nic sundávat.

 

Možná by to chtělo nějaké foto zadku s umístěním "koule"...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...