Přejít na obsah

1.8T nestartuje na prvykrat + pri vyssich otackach dusi vykon


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

je tu sice vela podobnych tem, ale mam taky pocit, ze nikdy nie su tie symptomy uplne totzne, ako v mojom pripade...a vyriesenie tu tiez byva rozne. Tak som si povedal, ze sa podelim so svojim pribehom a mozno tym niekomu pomozem - ved na to je tu tato sekcia.

 

Aby som isiel po poriadku:

 

Kupil som si v marci 2012 jazdenu Octavku I, hatchback, r.2003, 1.8T, 4x4, v celkom fajn vybave. Samozrejme, mala par much, ktore som postupne odstranil. Okrem toho sa mi zdalo, ze na tych 110 kW / 150 koni (krutak 210 Nm) by to mohlo mat aj lepsi tah, ked bol tento motor vsade tak velmi vychvaleny, ale to uz moze byt moj subjektivny pocit ovplyvneny nejakou mojou predstavou a ocakavanim...

 

No ale, podstatne zavaznejsie bolo, ked mi prestala startovat na prvykrat. Ono to sice nastartovalo, no v priebehu jednej sekundy aj zdochlo. Toto sa zopakovalo zakazdym niekolkokrat, a potom uz nastartovala a krasne vytiahla otacky, ako normalne zdrave auto. Tento problem sa prejavoval iba pri studenom motore. Ak som isiel nastartovat kratko po jazde (do 2-3 hodin), tak startovalo este stale pekne. Ale ak medzitym motor vychladol (napr.8-9 hodin), opat sa opakoval tento problem. Prva vec, ktora kazdeho napadne, je asi skrtiaca klapka. Dal som ju vycistit a naozaj - startovalo opat ako nove.

 

Tymto sa to cele zdaleka neskoncilo. Onedlho som sa rozhodol pre chip (ziadny prehnany, skor bezpecny - na 180 koni (krutak 280 Nm). Ako kvalita mi bol doporuceny pan Soltys z Profi-Tuning. Prisiel, poriadne za jazdy pomeral, co bolo treba, a zhodnotil, ze motoricky je v dobrom stave a ideme do toho. No hned po chipe sa prejavil pri potiahnuti plynu do vyssich otacok ubytok vykonu vo forme akehosi cuknutia, ako keby sa motor pridusil. Vtedy treba iba dat dolu nohu z plynu. To bolo dost neprijemne, najma pri predbiehani. Niekedy sa udajne moze auto po chipe docasne takto spravat, kym sa "nevyuci" na upraveny program (dostalo novu palivovu mapu). Tzn., ze treba nieco najazdit, poriadne ho povytacat a malo by sa to do niekolkych tyzdnov zlepsit aj samo. Toto sa ale nestalo. Kedze som chip povazoval za kvalitny a pana Soltysa za dobreho odbornika (mnohi s nim maju velmi dobre skusenosti), tak v chipe som problem nevidel...

 

Tak ci tak som chcel vymenit sviecky Bosch za NGK (dal som NGK Laser Platinum) a ostatne drobnosti (palivovy filter, vzduchovy filter, ...), tak som to aj urobil. Nic nepomohlo. Dokonca sa opat zhorsilo aj to startovanie. Opat presne ten isty problem - auto nastartuje a hned zdochne. Na tretikrat, niekedy trebars na piatykrat, uz nastartuje vzdy spolahlivo. Takze som dal opat pozriet, precistit a nastavit skrtiac klapku. Nepomohlo.

 

Tak som isiel od mechanika k mechanikovi (su to skor mladi chalani, kamarati, aj s jednoduchsou diagnostikou) a pocuval som rozne nazory - zla palivova mapa v chipe, zla skrtiaca klapka, zla vaha vzduchu, zle palivove cerpadlo, plus rozne dalsie nazory (snimac polohy hriadela, cidlo teploty chladiacej kvapaliny, atd.) Najhorsie bolo, ze diagnostika nikomu z nich neukazala ziadnu chybu. Motoricky je v perfektnom stave. Dokonca som skusil pouzit aj aditivum - cistic palivovej sustavy, nakolko jeden z nich mi povedal, ze to bude nastopro vodou v benzine a nech netankujem na OMV, ale na Shell, lebo tieto motory su na kvalitny benzin extra citlive.

 

No lenze - bol tu problem, ze som nechcel menit nic len tak, keby mi to nemalo pomoct, kedze pocitam, ze tieto diely sa casto pohybuju medzi 200-300 EUR za kazdy (myslim v originale, nie nahrada).

 

Po nejakom case som skusil jedneho skusenejsieho mechanika s drahou licencovanou diagnostickou vybavou a ten mi hned podla mojho popisu do telefonu pri prvom telefonate povedal, ze to vypada na slaby tlak z palivoveho cerpadla. Tak fajn, hovorim si - bodaj by to tak bolo (aj ked to nie je prave lacna suciastka, ale ak sa to tym vyriesi, tak pohoda). Auto som mu priviezol, on cerpadlo pomeral. Potom si ho ale este chcel nechat do druheho dna, aby to znova pomeral (najma ten tlak, co cerpadlo dava) - a to za studena po vychladnuti motora - ze ako sa to bude spravat. A na druhy den mi volal, ze auto je opravene - vymenil cerpadlo, a to pomohlo - nie len so startovanim, ale aj s tym cukanim vo vyssich otackach pri dlhsie zoslapnutom plyne. Az teraz citim, co to je za motor - tento chip vrele odporucam:) Auto maximalne ozilo a pri pripadnom predbiehani sofera naozaj podrzi. Akcelaracia do kopca mu tiez nerobi ziadny problem...jazdi ako blaznive:) Samozrejme, ked sa clovek blazni, odzrkadli sa to na spotrebe...takze to netreba prehanat. A ked uz vytacat, tak vytacat naozaj az po zahriati motora - jednak je vtedy efekt vykonu lepsie citit a jednak sa zbytocne nenici motor a samotne turbo.

 

Takze tolko moja skusenost. Ak ma niekto rovnaky problem, bude to s velkou pravdepodobnostou cerpadlo. Dobry mechanik vam tlak vie zmerat a porovnat s pozadovanym. Predide tak slepej vylucovacej metode s postupnym vymienanim inych drahych suciastok... Snad tato moja skusenost pomoze aspon jednemu z vas:)

Odkaz ke komentáři

Dobře že se taky najde někdo kdo nechce poradit, ale podělí se o zkušenost. Ještě by jsi mohl napsat jméno a kontakt na toho šikulu co to nakonec opravil, třeba by za ním taky někdo chtěl zajet, ale obávám se že podlé tvého jazyka ten šikula bydlí na Slovensku, což je např. pro mě trochy z ruky :)

Odkaz ke komentáři

Gratuluji k výborné volbě auta a hlavně vyřešení problému. Podle mne, po čipu naprosto nejlepší kombinace pohonu a motoru co do svezení, průchodnosti i užitných vlastností (pokud tedy nutně nepotřebuješ kombíka :palec: ).

 

A zase jsi názorně na svém konkrétním případě ukázal, že pokud motor není úplně OK, tak po úpravě se tento problém objeví mnohem výrazněji. Protože sice výkonové parametry narostou o pár desítek procent, ale nároky na některé součástky klidně o 100% (např. o tolik se běžně zvedne tlak turba).

 

Co je smutné, tak je několik nepravd, které se ti zřejmě tzv. fundovaní odborníci snažili vnutit.

 

1) Po úpravě se auto chová vždy a hned po prvním rozjezdu úplně jinak. A pokud je motor v pořádku, tak v plném rozsahu otáček. Žádné týdny, až si něco sedne. To je absolutní kravina.

 

To se může trošku týkat toho, že třeba chvilku trvá, než se auto "naučí" jezdit v jiném jízdním režimu (pak poznáš mírně rozdílnou reakci na plyn a ochotu k vytáčení). Tzn. než se vůle v motoru přizpůsobí novým běžným provozním otáčkám, tlakům a teplotám. To je naprosto normální a i já občas musím auto prohnat, protože při normálním každodenním ježdění na přeplněných okreskách leniví. A u Okty to bylo naprosto stejné. Ale stačilo třeba 200 km v plné obsadě a 160 km/h na tempomat na dálnici kopec nekopec a motor hned táhnul o něco lépe při spotřebě o 0,5l menší. Ale to, o čem píši, je něco okrajového, čeho si všimneš, až když s autem jezdíš denně a znáš ho jak své boty.

 

2) Benzín. Tenhle motor je právě na kvalitu benzínu vůči jiným vcelku necitlivý a opakovaně jsem si to ověřil tankováním "tam i zpět". Na jedné straně jsem do něj párkrát zkusil Shell V-P 95, na druhé (rakouský) N91 a vůbec žádný rozdíl. Např. u Feldy 1.6 byl rozdíl i mezi V-P 95 a běžnou N95 okamžitě rozeznatelný. Takže ve finále jsem dlouhé roky tankoval u nejlevnější místní no name pumpy. A podobnou zkušenost mám i teď s Fordem, kde jde něco málo poznat pod 2.000 ot. ve chvíli, kdy tam prdnu 100 oktanů.

 

TAkže ať to jezdí ... :)

Odkaz ke komentáři

Jen takovou technickou ty jsi do 1.8 t 132kw takovál 91 octanu ? To nemyslís vážně ! Je jasný že rozdíl není skoro žádný ale nevím co ná to motor je jasný že ty to skoro nepoznas jelikož jednotka se to snaží všemožně vyrovnat ale trpí komplet mechanika auta ! A to že jsi takovál v shellu tak se nedivím že jsi nepoznal rozdíl nejhorší pumpa co může být

Odkaz ke komentáři

Dobře že se taky najde někdo kdo nechce poradit, ale podělí se o zkušenost. Ještě by jsi mohl napsat jméno a kontakt na toho šikulu co to nakonec opravil, třeba by za ním taky někdo chtěl zajet, ale obávám se že podlé tvého jazyka ten šikula bydlí na Slovensku, což je např. pro mě trochy z ruky :)

 

Dik - naozaj dufam, ze to moze pomoct - aspon niekomu...

Ten sikula je pan Mihalik z Teplicky nad Vahom (pri Ziline). Kotakt uz sa da potom jednoducho vygooglit, vyhodit ti napr.tento link:

http://www.zoznam.sk/firma/2792247/Autooprava-Patrik-Mihalik-Teplicka-nad-Vahom

Len dufam, ze to nebude brane ako neplatena reklama:) (ak by, tak to radsej zmazte...:))

Odkaz ke komentáři

Gratuluji k výborné volbě auta a hlavně vyřešení problému. Podle mne, po čipu naprosto nejlepší kombinace pohonu a motoru co do svezení, průchodnosti i užitných vlastností (pokud tedy nutně nepotřebuješ kombíka :palec: ).

 

A zase jsi názorně na svém konkrétním případě ukázal, že pokud motor není úplně OK, tak po úpravě se tento problém objeví mnohem výrazněji. Protože sice výkonové parametry narostou o pár desítek procent, ale nároky na některé součástky klidně o 100% (např. o tolik se běžně zvedne tlak turba).

 

Co je smutné, tak je několik nepravd, které se ti zřejmě tzv. fundovaní odborníci snažili vnutit.

 

1) Po úpravě se auto chová vždy a hned po prvním rozjezdu úplně jinak. A pokud je motor v pořádku, tak v plném rozsahu otáček. Žádné týdny, až si něco sedne. To je absolutní kravina.

 

To se může trošku týkat toho, že třeba chvilku trvá, než se auto "naučí" jezdit v jiném jízdním režimu (pak poznáš mírně rozdílnou reakci na plyn a ochotu k vytáčení). Tzn. než se vůle v motoru přizpůsobí novým běžným provozním otáčkám, tlakům a teplotám. To je naprosto normální a i já občas musím auto prohnat, protože při normálním každodenním ježdění na přeplněných okreskách leniví. A u Okty to bylo naprosto stejné. Ale stačilo třeba 200 km v plné obsadě a 160 km/h na tempomat na dálnici kopec nekopec a motor hned táhnul o něco lépe při spotřebě o 0,5l menší. Ale to, o čem píši, je něco okrajového, čeho si všimneš, až když s autem jezdíš denně a znáš ho jak své boty.

 

2) Benzín. Tenhle motor je právě na kvalitu benzínu vůči jiným vcelku necitlivý a opakovaně jsem si to ověřil tankováním "tam i zpět". Na jedné straně jsem do něj párkrát zkusil Shell V-P 95, na druhé (rakouský) N91 a vůbec žádný rozdíl. Např. u Feldy 1.6 byl rozdíl i mezi V-P 95 a běžnou N95 okamžitě rozeznatelný. Takže ve finále jsem dlouhé roky tankoval u nejlevnější místní no name pumpy. A podobnou zkušenost mám i teď s Fordem, kde jde něco málo poznat pod 2.000 ot. ve chvíli, kdy tam prdnu 100 oktanů.

 

TAkže ať to jezdí ... :)

 

 

Dakujem:)

 

Tiez beriem chiptnuning skor ako optimalizaciu priebehu chodu motora, teda ak ide o kvalitny chip.

Veru, zrejme sa motor stava po chipe ovela citlivvejsi na niektore nedostatky (v mojom pripade to palivove cerpadlo), ktore sa pred chipom vobec takymto vyraznym sposobom neprejavili. Az chip odhalil, ze uz nepracuje na sto percent.

 

Ved prave - uvedomujem si, ze existuje kopec roznych nazorov, z ktorych nie vsetky su spravne, hoci aj tieto rady su mienene iba v dobrom. Ale pokial clovek natrafi prave na tie nespravne rady a zacne sa nimi riadit, tak ho moze vyjst taka oprava relativne draho a co je horsie, ani po tej investicii sa nemusi dopracovat k odstraneniu poruchy... Prave preto som napisal svoju skusenost, ktora nie je iba dohadom, ale je z mojej vlastnej skusenosti (pred vymenou cerpadla je vhodne odmerat jeho tlak, aby sa predislo zbytocnej investicii - a to aj "za studena").

 

Nech to jazdi:)

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

klon999: dííííky !!!!!!!!!!!!

 

cca 2 roky jsem řešil cukání při zrychlení a špatné studené starty. Skoro vše jsem vyměnil a nic....a poslední věc - palivové čerpadlo :)

 

Mám stejné auto 1.8T ARX, 4x4, liftback - konečně to jezdí jak má

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ak som sa pekne postupne rozbiehal alebo som jazdil konstantnou rychlostou, tak som cukanie nepocitoval. Ale ak som sa chcel rozbehnut rychlo (tzn.chvilku som neradil na vyssi prevodovy stupen, ale zostal som na dvojke, prip.trojke dlhsie a isiel som do vyssich otacok kvoli akceleracii), tak auto zacalo zrazu neprijemne prerusovane dusit motor (cukat). Cukanie prestalo az vo chvili, ked som ubral plyn. Ale ak som prave niekoho obiehal a potreboval som sa rychlo a bezpecne zaradit, tak v tej chvili ani cukanie, ani uberanie plynu nepride velmi vhod...

 

Pokial mas v poriadku skrtiacu klapku (cistu a nastavenu), vzduchovy a palivovy filter, zapalovacie sviecky a cievky, prip.ak nemas podozrenie na popraskane hadice, tak by som navrhoval najskor diagnostiku - ci neukaze nejake nespravne hodnoty. Ako som uz spominal - v mojom pripade boli vsetky hodnoty OK, preto menej skuseni (aj ked tiez velmi dobri) mechanici iba hadali, cim vsetkym by to mohlo byt a mali podozrenie na nekvalitny chip, vodu v benzine, apod...ale v tvojom pripade mozno diganostika ukaze viac.

 

Ak nakoniec bude aj diagnostika OK a auto sa ti prejavuje podobne ako sa spravalo to moje, tak daj zmerat palivove cerpadlo - ci dava dostatocny tlak. Prave v tom bola ta obrovska vyhoda - ze skuseny mechanik dokazal tuto suciastku zmerat predtym, ako by ju vymenil - a tym sa predislo pripadnej zbytocnej investicii. Ale aj tak som na nom videl, ze ide na istotu. Raz darmo - skusenosti su skusenosti.

 

Dufam, ze dobre poriesis.

Odkaz ke komentáři

Dnes som skusal zrychlenie pri zaradenej 5-ke rychlost 80 na 120 za 17,94 ....zaradena 3, 60-80 za 3,53.... zaradena 2, 40 na 100 za 8,78 .........

Podla tych cisel auto ide tak na polovicu podla toho ako by malo ist v keby bolo ok, trha, dusi ho, nechce sa mu do otacok

Ked som skusal akceleraciu, bol som sam v aute(80KG), Klima vypnuta, teplota vzduchu 35C,rovinka, na aute 15 palcove kola.

Pri kludnej jazde sa trhanie motora neprejavuje, len pri prudkej.Spotreba je OK.

 

 

V zimnych mesiacoch, ked som startoval nezahriaty motor na prvy krat dlhsie startoval a potom ked chytil tak aj hned zdochol, druhy krat uz chytil normalne. Potom ked sa oteplilo chytal uz v pohode.Ale vtedy malo lepsi tah, a pri akceleracii trhalo slabsie a zriedka.

 

 

Este je normalne ze ked motor vytocim na neutrale na otackomeri sa rucika priblizi len k 6000 a dalej nic ...A vyfuk dost dymy biely dym ked to vytocim do tych 6...... :?:

 

Nevie mi niekto poradit co s tym? Kde moze byt chyba? Viem ze ma na to vplyv viac veci ale aspo nieco aby som vedel pripadne vylucit zopar veci a zamerat sa na tie co maju na to vplyv...

 

Ako tak citam, asi aj moj problem bude sposobeny cerpadlom

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

podla toho, co pises, sa to prejavuje velmi podobne, ako to bolo u mojho auta = kludna jazda OK, ale pri prudsom zrachleni dusenie a trhanie. A este aj tie problemy so startovanim = chyti sice aj na prvykrat, ale hned zdochne (na druhy, treti, alebo dalsikrat uz chyti a drzi).

Takto - ja nie som mechanik, takze mozem iba povedat, ze ja by som na zaklade tychto indicii tipol to cerpadlo (opat ak mas vycistenu a nastavenu skrtiacu klapku, lebo ta moze byt tiez jednym z uplne beznych dovodov zleho startovania).

Ja som si naozaj vypocul tolko teorii od roznych mechanikov: "na 99 percent je to vodou v benzine", "na 100 percent je to nekvalitnym chiptuningom", atd., takze ti nechcem takymto sposobom vnucovat ani to cerpadlo - ze je to nastopro nim. Ale dobry mechanik vie, aky ma cerpadlo davat tlak a vie ten tlak zmerat, a tym tuto teoriu potvrdit alebo vyvratit. Neviem, odkial si. Ale ak nikoho takeho schopneho vo svojom okoli nemas, tak tohto mechanika z Teplicky nad Vahom mozem s kludnym svedomim odporucit - verim, ze by ti pomohol.

Co sa tyka toho vytacania na neutrale, to radsej moc nerobievaj - skodi to vraj motoru - motor potrebuje zataz - na taketo vytacanie naprazdno nie je stavany.

Daj vediet, ak poriesis. Drzim palce.

Martin

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak mám asi stejný problém, už nějakou dobu mi občas auto ráno nenastartuje napoprvé. Auto chytne pak chvilku škytá jakoby na 3 válce a s otáčkami pod 500 a pak zdechne. Občas pomůže když mu hned po nastartování přidám plyn tak se rozběhne. Poslední dobou se to děje pořád častěji ale jak jsi psal vždy po delší době stání nikdy ne když jedu třeba po 2 hodinách. Já sice jezdím na LPG takže problém s úbytkem výkonu ve vyšších otáčkách nepozoruju, zkoušel jsem to přepnout na beznín a vytočit ho do 6 tis ale žádný úbýtek výkonu nepozruju, jede to jak z praku. Bohužel to startování začíná zlobit čím dál častěji, už to není občas ale skoro pokaždě. A dříve to nechytlo jen napoprvé, napodruhé to chytalo vždy, teď už to dost často nechytne ani napodruhé ..

 

Jestli se můžu zeptat kdo ti měřil to palivové čerpadlo ?

 

K.

Odkaz ke komentáři

S plynom nemam ziadne skusenosti a ani do buducna prerabku na plyn nezvazujem, nakolko pri mojom malom nabehanom rocnom pocte kilometrov by to asi ani nebola velmi rozumna investicia (a okrem toho si myslim, ze na taky zasah musi byt naozaj dobry odbornik, aby to neprinieslo zbytocne komplikacie). Ale pokial to tebe sluzi, tak to je super:)

Predpokladam ale teda, ze aj u plynu je startovanie vzdy na benzine a az po chvili sa palivo "prepne" na plyn. Z tejto logiky a z rovnakeho spravania pri starte mi potom vyplyva, ze by mohlo ist naozaj o rovnaky problem, akemu som celil ja, tzn.pokazene palivove cerpadlo (napriek tomu, ze ty mas narozdiel odo mna plynulu akceleraciu vo vyssich otackach - co by mohlo byt tiez logicke, kedze vtedy uz prakticky ides na plyn, zatial co v mojom pripade pracovalo aj pri akceleracii stale to iste pokazene cerpadlo).

A presne rovnako to startovanie hnevalo aj mna - aj ked som nenastartoval na prvykrat, ale na druhykrat som nastartoval spolahlivo. No postupom casu sa to zhorsovalo a nastartoval som az napr.na tretikrat, atd. Vyhodou bolo, ze nakoniec som nastartoval vzdy - nikdy ma auto nenechalo vyslovene "v stychu". A nevyhodou bolo zasa, ze som tym trapil bateriu a zrejme aj niektore ine komponenty. A taktiez v tom sa zhodujeme, ako si poznamenal, ze islo iba o studene starty. Ostatne boli na prvy sup.

To cerpadlo mi odmeral (a samozrejme aj vymenil) pan Mihalik z Teplicky nad Vahom - v jednej z mojich odpovedi som dokonca uz poskytol na neho aj tento link: http://www.zoznam.sk/firma/2792247/Autooprava-Patrik-Mihalik-Teplicka-nad-Vahom

Snad sa ale takyto link neberie ako neplatena reklama alebo nieco take...

 

No este ma napadlo - co tvoja skrtiaca klapka?? Ked som mal podobny problem (tzn.problem bol iba so startovanim, ale vobec nie s trhanim pri prudkej akceleracii), tak stacilo dat vycistit a nastavit skrtiaciu klapku a startovalo opat ako hodinky. Urcite by som vyskusal najskor tuto moznost:) Daj potom vediet, ako si dopadol...

Odkaz ke komentáři

Díky za info,

s tím plynulým tahem jsem to zkoušen na benzín. Vypnul jsem LPG a přepnul na benzín vytočil ho až na 6tis a jede to jak z praku. Ještě kouknu do VAGu jestli tam nebudou nějaké chyby. Měl jsi na diagnostice nějaké chyby ? Asi zkusím nejdříve tu škrtící klapku, stejně to potřebuji rozebrat a asi vyměnit hadice od turba páč se mi tam jednou za čas objevuje chyba poklesu tlaku mezi turbem a klapkou.

Dík za tu adresu, mě to nedošlo hned že jsi na Slovensku, to tam kvůli tomu nepojedu zkusím najít někoho tady v ČR nejlépe Vysočina :)

 

Kbdyby jste někdo o někom věděl dejte info.

 

K.

Odkaz ke komentáři

Ved prave - to, ze si ten plynuly zatah skusal aj na benzin a bolo to bez problemov, mi vrtalo v hlave. Preto som pripomenul este tu sktiacu klapku - ta je zaklad. Pokial sa tak matne pamatam, tak to startovanie sa so spinavou klapkou spravalo velmi podobne - za pokus to vycistenie jednoznacne stoji. Ale moze byt dolezite potom vykonat aj to jej zakladne nastavenie - mne to vtedy vycistil aj nastavil jeden mlady mechanik notebookom cez diagnosticky kabel - auto vtedy opat zacalo bezchybne startovat:) To bolo ale este pred chipom, a teda aj pred problemom s cerpadlom...

Mimochodom, mam taky pocit, ze som niekde cital, ze skrtiaca klapka sa dokaze nastavovit automaticky aj sama - zrejme, ked zapnes zapalovanie bez toho, ze by si nastartoval motor a chvilku vydrzis, tak riadiaca jednotka spusti takuto "kalibraciu" - malo by byt z klapky pocut take bzucanie vtedy. Ale nikdy som to neskusal - mozno ty mas s tym viac skusenosti:)

Inak, co sa tyka tvojej otazky ohladne chyb na diagnostike - nie, nemal som tam ziadne chyby - podla pocitaca bolo vsetko v najlepsom poriadku - prave preto si s tym mechanici (s vynimkou pana Mihalika) nedokazali poradit.

Tak zlom vaz, aby to bolo naozaj len tou klapkou:)

 

 

 

Díky za info,

s tím plynulým tahem jsem to zkoušen na benzín. Vypnul jsem LPG a přepnul na benzín vytočil ho až na 6tis a jede to jak z praku. Ještě kouknu do VAGu jestli tam nebudou nějaké chyby. Měl jsi na diagnostice nějaké chyby ? Asi zkusím nejdříve tu škrtící klapku, stejně to potřebuji rozebrat a asi vyměnit hadice od turba páč se mi tam jednou za čas objevuje chyba poklesu tlaku mezi turbem a klapkou.

Dík za tu adresu, mě to nedošlo hned že jsi na Slovensku, to tam kvůli tomu nepojedu zkusím najít někoho tady v ČR nejlépe Vysočina :)

 

Kbdyby jste někdo o někom věděl dejte info.

 

K.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak jsem kouknul na diagnostiku a žádná chyba tam není, ale zjistil jsem že jakmile motor chytne a začal by hned škytat stačí malinko přidat plyn a motor se ihned srovná vytáhne otáčky a běží úplně normálně, takže bych neřekl že to bude benzínové čerpadlo, spíš to vypadá na tu špinavou klapku ..

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zdravim,

riesim podobny problem na 1,8t 4x4. Problem so studenim rannym startok na 2-3 pokus, potom je to v poriadku, ziadna zavada na diagnostike. Na 99perc som presvedceni o palivovom cerpadle, chcem sa spytat kto uz menil ci sa da zohnat nejaka nahrada alebo kde najlepsie kupit kedze sa mi moc nechce davat za nove 300e.

Dik za kazdu odpoved !

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

tak mozem potvrdit ze po vymene palivoveho cerpadla prestalo autom trhat pri zrychlovani a ranne problemy so startovanim na 2-3 krat prestali ! Upravila sa aj spotreba. Cez vikend som najazdil okolo 350km Zilina - Jasna (priemer 5,6 l/100km) a Jasna - Zuberec - Zilina (5.8l/100km) co je u mna rekord, nikdy som sa pod 6.4l/100km nedostal !

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

tesi ma, ze ti aj tato diskusia dopomohla k uspesnemu vyrieseniu problemu:)

Ak sa mozem spytat, kolko teba nakoniec vyslo to cerpadlo a kolko robota? (aby mali aj ostatni pribliznu predstavu, ak narazia na podobny problem...a pre mna zo zvedavosti:))

A ako na to tvoj mechanik isiel - vyskusal iba "naslepo" vymenit cerpadlo (tak, ako ostatne komponenty predtym "vylucovacim sposobom"), alebo najskor pomeral, aky tlak cerpadlo dava, a az ked mal takto potvrdene vadne cerpadlo, tak ho vymenil? Vies aj, ake cerpadlo pouzil - ci Siemens, Bosch alebo nieco ine?

Co sa tyka mojej ceny - presne si to nepamatam, ale na internete som si predtym pre moj motor (1.8T ARX) pozeral original cerpadlo od Siemensu a nasiel som vtedy iba ponuku za nieco medzi 200-300 EUR (a bol som aj rozhodnuty za to tolko zaplatit, hlavne aby to pomohlo). Ale mechanik mi tam namontoval original od Boschu, a vyslo ma to aj s robotou snad okolo 150 EUR (ale naozaj si to uz presne nepamatam), takze ma to milo prekvapilo...(ked som sa ho na to spytal, odpoved bola, ze nepotreboval menit uplne cele cerpadlo ako komplet...preto ta cena).

A s tou spotrebou to mas naozaj super...tak nech to aj nadalej jazdi, ako ma:)


klon999: dííííky !!!!!!!!!!!!

cca 2 roky jsem řešil cukání při zrychlení a špatné studené starty. Skoro vše jsem vyměnil a nic....a poslední věc - palivové čerpadlo smile.gif

Mám stejné auto 1.8T ARX, 4x4, liftback - konečně to jezdí jak má

Ahoj,

medzitym sa tu objavila aj otazka na cenu cerpadla. Kolko to vyslo teba - teda kolko cerpadlo a kolko robota? A vies, aky typ cerpadla ti tam mechanik dal? Bol to Siemens, Bosch alebo nieco ine?

Vopred vdaka aj za ostatnych, co riesia podobny problem:)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj,

měl jsem prakticky stejné příznaky, čistil jsem klapku, nový palivový filtr atd... a pomohlo až nové palivové čerpadlo...

Výměnu zvládne prakticky každý sám. Doporučuji co nejméně benzínu v nádrži. Cena 2800 včetně těsnění na škoda-díly.

 

měněno v 270tis, motor AUQ.

 

Díky za reakce, nebýt tohodle vlákna, taky bych se k tomu asi neodhodlal :)

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

měl jsem prakticky stejné příznaky, čistil jsem klapku, nový palivový filtr atd... a pomohlo až nové palivové čerpadlo...

Výměnu zvládne prakticky každý sám. Doporučuji co nejméně benzínu v nádrži. Cena 2800 včetně těsnění na škoda-díly.

 

měněno v 270tis, motor AUQ.

 

Díky za reakce, nebýt tohodle vlákna, taky bych se k tomu asi neodhodlal :)

 

Ahoj,

rad som tymto vlaknom prispel k vyrieseniu tvojho problemu :)

Vdaka za spatnu vazbu a za cenne informacie pre ostatnych (ohladne ceny a vymeny samotnej).

Nech to jazdi, ako ma! :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim,



predne hned moc diky za tip a za sdileni problemu ...



Mel jsem absolutne stejne problemy - auto (octavia I RS combi, 200 000km) za studena nechtelo nastartovat napoprve (nekdy se muselo pomoct i seslapnutim plynu), prvnich 100-200m strasne skubani a cukani pri akceleraci a nakonec opet skubani pri cca 2100-2400 otackach znovu pri akceleraci (toto uz i se zahratym motorem).



V servise mi:



- nejprve vycistili a nastavili skrtici klapku -> nepomohlo


- dale vymenili palivovy filtr -> nepomohlo


- tak jsem jim po precteni teto a dalsich diskuzi rovnou rekl at mi vymeni palivove cerpadlo -> a HURAAAAAA problemy jsou pryc!!!



Nez to cerpadlo vymenili tak zmerili i to stare a davalo cca 1,8-2,0b po nastartovani v klidu, pak neco kolem 2,2-2,4b pro 1000ot a kolem 2,5-3b pri akceleraci. Hledal jsem jsem vsude mozne kolik maji byt spravne hodnoty ale nic jsem nenasel, pouze u noveho cerpadla bylo uvedeno ze ma davat 3b, takze pocitam ze je videt ze to stare uz pomalu umiralo ...



Jeste jednou diky za sdileni zkusenosti, bez teto diskuze bych jeste ted startoval a poskakoval smile.png.


Odkaz ke komentáři

Už dlouho mě taky trápí startování. Jakmile mám v autě méně než 1/3 až 1/4 nádrže, tak mám občas problém se startem. Auto hrozně dlouho startuje a pokud chytne, tak sotva běží. Motor chcípnu a nastartuju podruhé a vše už je v pořádku. Jinak se problém neprojevuje.

 

Napadá vás, co by to mohlo být? Kdysi jsem četl něco o čidlu chladící kapaliny, ale to mi přijde blbost. Napadá mě akorát tak čerpadlo :(

Odkaz ke komentáři

Už dlouho mě taky trápí startování. Jakmile mám v autě méně než 1/3 až 1/4 nádrže, tak mám občas problém se startem. Auto hrozně dlouho startuje a pokud chytne, tak sotva běží. Motor chcípnu a nastartuju podruhé a vše už je v pořádku. Jinak se problém neprojevuje.

 

Napadá vás, co by to mohlo být? Kdysi jsem četl něco o čidlu chladící kapaliny, ale to mi přijde blbost. Napadá mě akorát tak čerpadlo :(

 

Ahoj,

 

muj problem nebyl zavisly na naplneni nadrze takze tezko rict. Ale minimalne za premereni tlaku co cerpadlo dava by to mozna stalo ...

Odkaz ke komentáři

Ahojte,

 

je tu sice vela podobnych tem, ale mam taky pocit, ze nikdy nie su tie symptomy uplne totzne, ako v mojom pripade...a vyriesenie tu tiez byva rozne. Tak som si povedal, ze sa podelim so svojim pribehom a mozno tym niekomu pomozem - ved na to je tu tato sekcia.

 

Aby som isiel po poriadku:

 

Kupil som si v marci 2012 jazdenu Octavku I, hatchback, r.2003, 1.8T, 4x4, v celkom fajn vybave. Samozrejme, mala par much, ktore som postupne odstranil. Okrem toho sa mi zdalo, ze na tych 110 kW / 150 koni (krutak 210 Nm) by to mohlo mat aj lepsi tah, ked bol tento motor vsade tak velmi vychvaleny, ale to uz moze byt moj subjektivny pocit ovplyvneny nejakou mojou predstavou a ocakavanim...

 

No ale, podstatne zavaznejsie bolo, ked mi prestala startovat na prvykrat. Ono to sice nastartovalo, no v priebehu jednej sekundy aj zdochlo. Toto sa zopakovalo zakazdym niekolkokrat, a potom uz nastartovala a krasne vytiahla otacky, ako normalne zdrave auto. Tento problem sa prejavoval iba pri studenom motore. Ak som isiel nastartovat kratko po jazde (do 2-3 hodin), tak startovalo este stale pekne. Ale ak medzitym motor vychladol (napr.8-9 hodin), opat sa opakoval tento problem. Prva vec, ktora kazdeho napadne, je asi skrtiaca klapka. Dal som ju vycistit a naozaj - startovalo opat ako nove.

 

Tymto sa to cele zdaleka neskoncilo. Onedlho som sa rozhodol pre chip (ziadny prehnany, skor bezpecny - na 180 koni (krutak 280 Nm). Ako kvalita mi bol doporuceny pan Soltys z Profi-Tuning. Prisiel, poriadne za jazdy pomeral, co bolo treba, a zhodnotil, ze motoricky je v dobrom stave a ideme do toho. No hned po chipe sa prejavil pri potiahnuti plynu do vyssich otacok ubytok vykonu vo forme akehosi cuknutia, ako keby sa motor pridusil. Vtedy treba iba dat dolu nohu z plynu. To bolo dost neprijemne, najma pri predbiehani. Niekedy sa udajne moze auto po chipe docasne takto spravat, kym sa "nevyuci" na upraveny program (dostalo novu palivovu mapu). Tzn., ze treba nieco najazdit, poriadne ho povytacat a malo by sa to do niekolkych tyzdnov zlepsit aj samo. Toto sa ale nestalo. Kedze som chip povazoval za kvalitny a pana Soltysa za dobreho odbornika (mnohi s nim maju velmi dobre skusenosti), tak v chipe som problem nevidel...

 

Tak ci tak som chcel vymenit sviecky Bosch za NGK (dal som NGK Laser Platinum) a ostatne drobnosti (palivovy filter, vzduchovy filter, ...), tak som to aj urobil. Nic nepomohlo. Dokonca sa opat zhorsilo aj to startovanie. Opat presne ten isty problem - auto nastartuje a hned zdochne. Na tretikrat, niekedy trebars na piatykrat, uz nastartuje vzdy spolahlivo. Takze som dal opat pozriet, precistit a nastavit skrtiac klapku. Nepomohlo.

 

Tak som isiel od mechanika k mechanikovi (su to skor mladi chalani, kamarati, aj s jednoduchsou diagnostikou) a pocuval som rozne nazory - zla palivova mapa v chipe, zla skrtiaca klapka, zla vaha vzduchu, zle palivove cerpadlo, plus rozne dalsie nazory (snimac polohy hriadela, cidlo teploty chladiacej kvapaliny, atd.) Najhorsie bolo, ze diagnostika nikomu z nich neukazala ziadnu chybu. Motoricky je v perfektnom stave. Dokonca som skusil pouzit aj aditivum - cistic palivovej sustavy, nakolko jeden z nich mi povedal, ze to bude nastopro vodou v benzine a nech netankujem na OMV, ale na Shell, lebo tieto motory su na kvalitny benzin extra citlive.

 

No lenze - bol tu problem, ze som nechcel menit nic len tak, keby mi to nemalo pomoct, kedze pocitam, ze tieto diely sa casto pohybuju medzi 200-300 EUR za kazdy (myslim v originale, nie nahrada).

 

Po nejakom case som skusil jedneho skusenejsieho mechanika s drahou licencovanou diagnostickou vybavou a ten mi hned podla mojho popisu do telefonu pri prvom telefonate povedal, ze to vypada na slaby tlak z palivoveho cerpadla. Tak fajn, hovorim si - bodaj by to tak bolo (aj ked to nie je prave lacna suciastka, ale ak sa to tym vyriesi, tak pohoda). Auto som mu priviezol, on cerpadlo pomeral. Potom si ho ale este chcel nechat do druheho dna, aby to znova pomeral (najma ten tlak, co cerpadlo dava) - a to za studena po vychladnuti motora - ze ako sa to bude spravat. A na druhy den mi volal, ze auto je opravene - vymenil cerpadlo, a to pomohlo - nie len so startovanim, ale aj s tym cukanim vo vyssich otackach pri dlhsie zoslapnutom plyne. Az teraz citim, co to je za motor - tento chip vrele odporucam:) Auto maximalne ozilo a pri pripadnom predbiehani sofera naozaj podrzi. Akcelaracia do kopca mu tiez nerobi ziadny problem...jazdi ako blaznive:) Samozrejme, ked sa clovek blazni, odzrkadli sa to na spotrebe...takze to netreba prehanat. A ked uz vytacat, tak vytacat naozaj az po zahriati motora - jednak je vtedy efekt vykonu lepsie citit a jednak sa zbytocne nenici motor a samotne turbo.

 

Takze tolko moja skusenost. Ak ma niekto rovnaky problem, bude to s velkou pravdepodobnostou cerpadlo. Dobry mechanik vam tlak vie zmerat a porovnat s pozadovanym. Predide tak slepej vylucovacej metode s postupnym vymienanim inych drahych suciastok... Snad tato moja skusenost pomoze aspon jednemu z vas:)

 

Zdar, mám asi podobný problém, když jsem byl u kamaráda v servisu, měřil tlak čerpadla, a prý tlačí dobře 3 bary, prošel všechny hadice, vše ok, vyčistil škrtící klapku, vyměnil čidlo teploty. Bylo to ok, po pár dnech ty samé problémy s prvním startem a cukání ve vyšších otáčkách. Tak nevím co dál, svíčky mám taky nové. Nějaký nápad?

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...