Přejít na obsah

Mapy


Doporučené příspěvky

Myslím si, že jednu sadu můžeš mít na hardu a druhou používat z vypáleného DVD.

Kvalita map mne taky překvapila, není to žádná sláva. Když si představím, že bych za to měl dávat 6 litrů, tak mi cuká koutek. To bych se vrátil ke starému (tedy novému, neustále aktualizovanému) IGo na Androidu. I když stejně to tak při letních autotoulkách po Balkáně (Makedonie, Kosovo, Albánie, Černá Hora, ...) budu dělat :-)

Odkaz ke komentáři

To samozřejmě jde, že bych používal jednu na hdd a druhou z DVD, jen jsem si říkal, jestli není nějakej fígl, jak tam dostat obojí.

 

Když porovnám navteq a mapy na seznamu, který taky jede na navtequ, tak je tam rozdíl v ulicích, což z laického hlediska asi nepochopím :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

@goospery: budu se cigovat z jiného vlakna (pokec o Columbusu).

 

Co se tyce aktualizace FW a map. Tak napriklad u map si musis sehnat ISO (nebudu psat kde kvuli piratstvi, ale myslim, ze najdes;) a potom pomoci imgburn vypalit ISO obraz 2,4x rychlosti na DVD+R DL (protoze west europe se ti je jednovrstve DVD nevejde). Doporucuji jedine Verbatim. Vloz DVD do mechaniky a pokud mas jiz stare mapy v Columbu, tak by se Te mel columbus zeptat po chvilce nacitani, zdali chces podklady ulozit na HDD a smazat stare, nebo je jen pouzit docasne z DVD a stare nechat na HDD. Tak pokud je chces na HDD tak tuto moznodt zvol a nech Columba ukladat. Stav ukladani zjistis pomoci tlacitka "eject". Neboj se ho zmacknout. DVD se nevysune, ale vyskoci Ti obrazovka upozornujici, jestli opravu chces DVD vysunout a bude tam stavovy radek. Proces trva zhruba hodinu, takze bych to bud delal za jizdy a nebo dal baterku na nabijecku v prubehu ukladani. Nenechaval bych motor bezet na volnobeh hodinu... A upozoruji, ze Columbus je schopen baterii vyslehnout v relativne kratkem case. Jinak pokud to budes delat pri vyplem motoru, tak doporucuji v intervalech cca 20 minut pootocit klickem do prvni pozice (zapalovani) a zpet, protoze Columbus se Ti jinak po cca pul hodine, kdy nebezi motor vypne... Dalsi vec, pokud jsi uzivatel Macu, jako ja, tak opravdu vypal DVD pomoci imgburn na Windows... Ale to jen rada pro uzivatele Macu, at to pres disk utility nezkousi. Obraz se sice vypali ok, podklady v Navi funguji, ale ukladani na HDD skonci v nekonecne smycce (podezrivam prilis vysokou rychlost vypalovani DVD).
Upraveno uživatelem iphonik4
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Guest RangerSK

Čaute mohol by mi niekto poslať najnovšiu stable verziu fw aby mi na tom šli mapy V10 ? A potreboval by som aj návod ako tam ten fw dostať. Ďakujem. A ak by niekomu tie mapy z megaconz nešli tak mi napíšte ss pošlem vám mirror link s neobmedzenou rýchlosťou.

Odkaz ke komentáři

Čaute, chcel som na svojom columbovi aktivovat servisne menu (pri podrzani tlacidla setup by malo naskocit, mne naskocilo iba AM,FM) tak som sa rozhodol ze to spravim cez VCDS-ko ale ak som vybral kanal 50 nechcelo mi to zobrat ziadnu novu hodnotu (vypisalo mi to no response from controller) ked som dal najst chyby vypisalo mi toto:

 

Address 37: Navigation Labels: 1T0-035-680.clb
Control Module Part Number: 3T0 035 680 A
Component and/or Version: RNS-MID H04 266
Software Coding: 000002020201002000
Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
VCID: 2E53E83A79B7486E36F-807B
1 Fault Found:
01042 - Control Module; Not Coded

000 - -

 

Columbus dorabal dodatocne predchadzajúci majitel. Podla toho co mi vypisalo VCDS-ko nie je dobre nakodovaný ale vsetko mi na nom funguje. Viete mi poradit čo s tym je alebo ake najnovsie mapy mozem do toho dostat?? Som v tom zaciatocnik, mozte kludne poslat SS.

Odkaz ke komentáři

Áno, len ich stiahni, vypáľ čo najmenšou rýchlosťou aby nebol problém pri čítaní. Keď vložíš DVD do Columba tak sa ťa opýta či chceš mapy uložiť alebo ich len použiť z DVD. Dáš uložiť a on ich bude asi hodinu kopírovať.

Maj kľúčik v zapaľovaní v polohe 1 inak sa ti Columbus po čase vypne a hlavne si daj pozor aby ti nevymlátilo baterku - má to slušný odber. Kopíruje sa na pozadí, ale ak chceš vidieť stav tak stlač tlačítko na vysunutie DVD a ono vyhodí hlášku či ho chceš naozaj vysunúť a na tom okne vidíš aj stav kopírovania.

No to by malo byť asi všetko čo sa dá ku kopírovaniu máp povedať :-)

Odkaz ke komentáři

čaute môj columbus nechce tie mapy nahrať na hdd už som napálil 3 dvdčka dva zastali hneď nazačiatku a jedno nahralo do polovice a potom ho vysunulo a napísalo vložte navigačné dvd, skúšal som verbatim dvd-r mám skúsiť dvd+r alebo poprípade iní značku ?(akú ?) Skúšal som aj nahrať mapy cez sd kartu všetko som spravil podľa návodu po nahratí to napísalo succesfull ale po reštartovaní columba tam žiadné mapy neboli.

Ešte nakoniec sa chcem spýtať cez aký program napaľujete ? skúšal som tieto(ashampoo studio a img brun, dvd z ashampoo studio zašlo do polovice to z img brun skončilo hňed nazačiatku)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím zde na fóru.

Ve čt vyrážíme do Chorvatska, takže došlo na navigaci v naší Octávce 2. Stáhnul jsem si: RNS-510-East-Europe-V.10-8049, vypálil a DVD se v pohodě načetlo.

Jen bych potřeboval upřesnit pár věcí. To: RNS-510 znamená? Cislo firmware? Druh Navigace? Přikládám fotky servisniho menu a pokud by mi nekdo vysvetlil co a jak, byl bych vdecen. Zajima me asi jaky mam presne typ navigace Columbus, asi tedy firmware atd. Ten kdo mi to prodával, mi říkal, že bych měl mít nejnovější verzi FW a odblokováno dívání se na filmy za jízdy. Filmy neřeším, ale zajímá mě, jestli je to opravdu odblokované.

Díky za ochotu a trpělivost...

 

post-39222-0-99656400-1405769289_thumb.jpg

post-39222-0-84779500-1405769314_thumb.jpg

post-39222-0-00121200-1405769344_thumb.jpg

post-39222-0-57095100-1405769363_thumb.jpg

post-39222-0-92733900-1405769382_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mas sw 2764,nejsem si jisty zda uz tento sw obsahoval odblok,ci tam mas samotny fix na odblok obrazu,taky muzes mit hardwerovy odblok,jako jsem mel puvodne ja,proc to nezkusis za jizdy?Dej tam dvd a jed,tusim ze nad 10km/h naskakuje bez odbloku cerna obrazovka...Jinak jak pise Honza nejnovejsi sw tam urcite nemas,je otazka jaky sw je pro tvou navi optimalni,nejnovejsi mapy jsou zatim V10,ktere pises ze jsi stahl a jedou,coz mne udivuje protoze na starem sw byl s V10 problem...ja pracuju na V11,u tebe musis podrzet dlouze setup a naskoci ti map info...

Upraveno uživatelem magnum67
Odkaz ke komentáři

DVD musí být v jakém formátu? Klasické DVD nebo nejaka .avi atd.? Mapy se normalne z DVD načetly a v servisnim menu u infa o mapach, byly nacteny ty z DVD, tedy East. Na disku mam west. Dal jsem jen navigovat z DVD. Nebude problem pri navigaci z DVD? Nebo je mam radeji nahrat na disk?

 

A jaky je rozdil mezi FW, napr. tim co mam ja a temi novejsimi? Pocitam asi moznost nahravat POI body z karty, ktere jsem zkousel a neslo mi to nejak. Ale pritom mp3 normalne z karty na disk nahraju...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...