Jump to content

Parkovací asistent


Recommended Posts

Tak sme dnes dorábali do mojej OIIFL parkasistent. A narazili sme na nasledovný problém:

RJ parkasitenta (ďalej len PA) je určená pre FL, číslo je 1Z0 919 475 B s dátumom výroby 10.6.2009, teda najnovšia. Je zapojená podľa zapojenia platného pre OIIFL.

Nakódovali sme gateway na prítomnosť "Asistenta pro parkování" (č. 10), RJ PA je nakódovaná na 010001 (obyčajná OII, liftback, bez opti paketu, s originálnym ťažným).

RJ PA ide pekne diagnostikovať, ide aj rozšírená identifikácia, ide otestovať repráčik, ktorý píska keď má - ale RJ nevidí zaradenú spiatočku, takisto všetky senzory ukazujú stav 255 a nedetekujú prekážku. V RJ PA je zalogovaná nasledovná chyba, ktorá sa objaví hneď znova po jej zmazaní:

01312 - datovy BUS pohon   
		004 - zadny signal / komunikace
		 info o závadě:
				Stav závad: 01100100
				Priorita závad: 6
				Frekvence závad: 1
				Počítadlo resetů: 0

Takisto v GW sa objaví podobná závada:

03075 - Neznámý chybový kód 
		004 - zadny signal / komunikace
		 info o závadě:
				Stav závad: 01100100
				Priorita závad: 2
				Frekvence závad: 1
				Počítadlo resetů: 23
				Indikace času: 0

Ak RJ PA odpojím, a zmažem závadu z gateway, tak je to ok. Závada sa však objaví hneď, ako sa zapojí konektor do RJ PA.

 

Kde môže byť chyba?? RJ PA zapojená podľa schémy, gateway aj RJ kódovaná tak, ako má byť (spravené aj cez VAS, s rovnakým výsledkom). Káble vedúce z RJ PA sú ok, boli prepískané, na svorke 15 je dostatočné napätie (cez 13V), RJ je správne ukostrená...

 

Vzdávam sa, po piatich hodinách kontrolovania kabeláže, hrania sa s VAGom aj VASom už vážne neviem :D

Link to comment

Mě to přijde jako kdyby byly špatně zapojené nebo přehozené CAN vodiče.

Je možné je připojit třeba na Gateway PIN 6 CANL(oranžovo-hnědý) a pin 16 CANH(oranžovo-černý).

Na jednotce PA je to T16g/15 CANL a T16g/6 CANH. (16-ti pólová svorkovnice)

Link to comment

Áno, oba CANy sú zapojené na správne miesto, spoje sú pájkované. Kabeláž podľa čísla a dátumu výroby je tiež určená pre FL, komplet všetko dodával Jašter... Podľa mňa zapojenie CANu bude OK, pretože ak by nebolo, nešla by diagnostika ani kódovanie. Problém asi bude v samotnej RJ, asi je vadná :D A bohužiaľ nemám po ruke žiadnu inú OIIFL s PA, že by som skúsil prehodiť jednotky.

Link to comment

Zabudol som napísať - áno, dodaná kabeláž na zapojenie RJ PA bola nesprávna, nesedeli ani farby, ani piny, ani dĺžky. Kabeláž sme správne nadpojili, prepinovali, je premeraná a v poriadku, takisto by mala byť aj správne zapojená. Už pracujem na tom, aby som skúsil prehodiť RJ PA do iného auta, hádam sa do konca týždňa podarí - tým pádom by som vedel vylúčiť alebo potvrdiť, že je tá RJ vadná :D

V každom prípade, ďakujem vám všetkým za nápady a rady!

Link to comment

Zajtra by som mal vedieť výsledok odskúšania mojej RJ v inom aute s PA z výroby. Sám som zvedavý, či to pôjde, alebo nie!

 

Kabeláž od RJ PA na senzory má správne číslo dielu. Kabeláž z RJ PA na pripojenie do vozidla bola opravená ešte pred montážou (prehodené piny a farby káblov), je určite v poriadku, bola premeraná, takisto viackrát bolo skontrolované správne zapojenie a je v poriadku. Ak by nebolo v poriadku, tak by jednotka vôbec nekomunikovala... Takisto keby bola vadná kabeláž od RJ k senzorom, bola by v RJ zapísaná iná chyba, a nie chyba "datovy bus pohon - zadny signal".

 

V každom prípade, rád by som to konečne doriešil a mal tie senzory konečne spojazdnené. Bral som už niekoľko sád do OII pred FL, nikdy nebol problém, a zrovna keď potrebujem niečo pre seba, tak sa niečo potento :palec: V najhoršom objednám celú novú sadu, tentoraz od niekoho iného :)

Link to comment

1. Dokódovat Gateway pro tuto jednotku

2. Správně nakódovat jednotku: 1Z0 919 475 B - 110001(přpípadně nakódovat jako bez tažného: 100001), automat nemáš???

 

Zkontrolovat Piny:

Velký hnědý konektor:

1 + 12 V od klíčku svorka 15a(pojistka 6 v pojistkové skříňce v palubce)

2 repráček(na polaritě nazáleží)

6 CAN H

8 svorka 30 - kostra

10 repráček(na polaritě nazáleží)

15 CAN L

 

Malý černý konektor:

2 - snímač pomoci při parkování, pravý zadní - střední(signál)

3 - snímač pomoci při parkování, levý zadní - střední(signál)

4 - snímač pomoci při parkování, pravý zadní - krajní(signál)

5 - snímač pomoci při parkování, levý zadní - krajní(signál)

8 - kostra napájení čidel

11 - + napájení čidel

Link to comment

joska: Bohužiaľ nové zatiaľ nemám nič, cez víkend som sa venoval iným veciam :) RJ mala byť v piatok otestovaná, zajtra zistím výsledok. Tiež som desne zvedavý, ale hlavne chcem, aby to už konečne fungovalo!

 

Jeřáb: A ako má byť správne kódovanie? Kódovali sme podľa VASu (OII MR2010, obyčajná, manuál, s originál ťažným, bez opti paketu) a výsledné kódovanie je 010001. Sakra, ale teraz to skúšam vo VAS simulátore a tam to vychádza na 210001. Kódovanie 010001 je platí pre danú konfiguráciu, ale s opti paketom... Aj keď by teoreticky malo byť jedno, či tam spojlery sú alebo nie...

 

V každom prípade, zajtra večer napíšem, aký je záver!

Link to comment

Takže rozuzlenie situácie - RJ je naozaj vadná! Po vložení do auta vybaveného PA z výroby, sa v RJ objavuje rovnaká chyba, takisto sa hneď objaví aj chyba v GW. V piatok by som mal mať novú funkčnú RJ, už sa neviem dočkať :angry:

Link to comment
  • 2 weeks later...

mám podobný problém

PDC fungují jen na Boleru nechtějí zobrazovat

sestava:

gateway ...............Q

radio ..............Bolero

ř.j. PDC ....1Z0 919 475

 

parkovák píše taktéž chybu datového BUS pohonu

zapojení zkontrolováno - OK

po zapojení mojí jednotky 1Z0 919 475 B vše bez porblémů funguje i s zobrazováním na Boleru

jednotky jsou stejně kódované

 

kdo poradí kde je chyba ?

Link to comment

Vaša: Q-čková gateway by mala byť ešte predfacelift, trebalo by ju vymeniť za S alebo AA, potom by to malo byť OK. RJ PA bez indexu sa dávala do FL do konca mája 2009, potom začali dávať index B.

 

Ja už pár dní pobehujem s fungujúcim PA, výmena RJ pomohla, stará RJ bola vadná! Čidlá merajú, repráčik píska, ale Bolero ukazuje velké nič :lol: Mám facelift, auto vyrobené koncom leta 2009, gateway mám AA (verzia HW 016, SW 222), RJ PA je faceliftová s indexom B (verzia HW 006, SW 006), Bolero priamo z výroby (verzia HW 007, SW 040). Po zaradení spiatočky sa rádio stíši, ale na displeji sa vzdialenosť od prekážky nezobrazuje. Všetko nakódované tak, ako má byť, v žiadnej RJ žiadna chyba...

Aké sú voľby pri kódovaní Bolera? Ja mám z výroby 050002000001, ale vôbec netuším, čo je čo.

 

Začínam mať tohto chaosu okolo faceliftových parkasistentov plné zuby, je v tom dokonalý bordel :palec:

Link to comment

Ferda, máš u mňa pivo :) Fakt to bolo v kódovaní toho PA!

Mal som rýchlu možnosť preskenovať auto vybavené Bolerom aj PA z výroby, a PA bol kódovaný 100001 a Bolero tak isto, ako to moje, teda 050002000001.

 

Takže RJ PA označená číslom 1Z0 979 475 B by sa teda mala kódovať nasledovne:

ab0c0d, kde

a = 1 pre zapnutie OPS (optický parkovací systém, zobrazovanie na rádiu), 0 pre vypnutie OPS

b = 1 pre originál ťažné, 0 bez originálneho ťažného

c = 1 pre automat, 0 pre manuálnu prevodovku

d = 1 pre Octaviu, 2 pre Octaviu RS, 3 pre Scout

 

110001 teda znamená zapnutý OPS, originál ťažné, manuálna prevodovka a obyčajná Octavia ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Pokud je u octavia 1 špatná geometrie na zadní nápravě, tak pomůže jen výměna za novou.  Štelovat se dá tuším jen u 4x4 😉 
    • Sice práce kopec, ale ten výsledek bude stát za to 😉👍 
    • Kedže maju elektriku tak treba dotiahnúť káble a aby sa dobre robilo tak som rozobral čo šlo 😄 že si rovno konečne vytepujem koberec podľa mojich predstáv. a keď som to videl ako som to oholil tak som si rovno skomplikoval život a navštivil ahifi stránku a objednal odhlučnenie na podlahu 😄 tiež som objednal čierny sprej na koberce a nastriekam koberec aby vyzeral opäť jednofarebne. Po tých rokoch aj po vytepovaní je na miestach stále flakatý. 
×
×
  • Create New...