Přejít na obsah

Chip na spotřebu, kde?


Doporučené příspěvky

1.9 TDI 66KW a papá? Zvláštní, spíš bych řešil příčinu spotřeby a ne důsledek ;)

 

 

Jak to myslíš?

 

Mechanicky by všechno mělo bejt v pohodě, motor běží dobře, žádný zvuky nevydává, táhne dobře, nehulí, jen prostě papá.

 

Divný je, že PP ukazuje pod pět litrů, ale reálnej výpočet je kolem 6.5L

 

http://www.chiptuning.cz/kontakt tady ta si myslim je nejlepší

 

Vím o nich, máš osobní zkušenost?

Odkaz ke komentáři

Vstriky v haji. Vymena trysek a odladit.

 

Podle rozdílu ve spotřebě poznáš, že jsou v háji trysky?

 

to bude teda něco buď špatně nebo blbej styl jízdy nebo moc jezdíš po městě ...

 

před i po chipu mi žrala stejně. A chip na spotřebu - jak se to dělá? :-O

 

Myslel jsem tím úpravu hlavně na spotřebu, ne na výkon.

Upraveno uživatelem RedDevilCZ
Odkaz ke komentáři

Kde s tím jezdíš? Pokud hlavně město, tak je ta spotřeba OK.. Ono je to dost mezi sedačkou, pedály a volantem :) A 6,5 není zas tak hrozná spotřeba.. Já mám sice 81kW, ale jezdím za to, co mám v podpise a palubák mi stále ukazuje 5,1- 5,2.. Jinak dálky není problém jet za 4,5, respektive to je cesta na Slovensko a zpátky, nějakejch 380km..

Odkaz ke komentáři

Taky záleží jak točíš/podtáčíš, jak máš nafouknuté pneu, filtry si kontroloval? :)

 

Filtry jsem koukal při tom když jsem to kupoval.

Všechno nový.

 

Kolik bych měl mít nafouknutý gumy?

Já dal předek 2.2, zadek 2

 

Mám 15"

 

Řekl bych, že s tím ještě neumím, zbytečně točím jedničku, mačkám spojku dřív než pouštím plyn...

 

Snažím se řadit kolem 2000-2200ot.

Odkaz ke komentáři

Podle rozdílu ve spotřebě poznáš, že jsou v háji trysky?

 

 

 

Myslel jsem tím úpravu hlavně na spotřebu, ne na výkon.

 

Ano, vetsinou to tak bylo, to jsou zkusenosti ne kecy na netu co jsem si nekde precetl a tady prezentoval, to jsem zazil a resil zakaznikum :-) vytahnuti a otestovani na testeru na tesnost a rozpach pripadne vycistit v chemii to neni zas taka financni palba..

Upraveno uživatelem TDIfun
Odkaz ke komentáři

To by sem byl teda pěkně nas.....

 

Koupit auto za 100K a řeším spojku, že je asi načatá a ještě trysky, na kolik to vůbec vyjde?

zalezi kde a co se tam namontuje, napriklad sprint764 co je necastejsi tryska co montuji stoji i s vymenou ted neco kolem 7300,- komplet material i s praci, jako bonus je tam pak lepsi vykon.

Upraveno uživatelem TDIfun
Odkaz ke komentáři

Jak to myslíš?

 

Mechanicky by všechno mělo bejt v pohodě, motor běží dobře, žádný zvuky nevydává, táhne dobře, nehulí, jen prostě papá.

 

Divný je, že PP ukazuje pod pět litrů, ale reálnej výpočet je kolem 6.5L

 

 

 

Vím o nich, máš osobní zkušenost?

 

Bohužel nemam zkušenost

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Takže ikdyž jsem dal na chvíly originál SW a nyní mám na čipováno od motorpower nebyl jsem se spotřebou ani jednou spokojen.

Stále se mi velmi lyší to co ukazuje PP a reál.

 

PP ukazuje dlouhodobou 5l, spíše pod, ale reál je přez 6l, spíše přez 6.5l....

 

Je pravda, že nejezdím žádnou dálku a na pátou rychlost jedu v kuse max 10km, ale na druhou stranu na to nehamtám jak protrženej..

 

Za kolik po pravdě jezdíte vy?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Já když jedu do školy, cca 20km, dostanu se tak na 4,3.
Když jedu dálku...třeba 160km (jezdím každý víkend 2x), dostanu se i na 3,4, ale nesmím na to myslet, prostě si v pohodě jedu. Myslím si, že ta čísla nejsou úplně rovná realitě, ale nějaký obraz o jízdě to ukazuje.

Mám O1, prosinec 99, 66KW v základu a po čiptuningu 83KW.

Nemůžu si stěžovat. :palec:

Odkaz ke komentáři

Ja mel spotrebu vypoctem cca 6,2 a to teda brzdy provozu nejsem... 10km do práce a občas 30 do Budějek a asi jednou bo dvakrát v tom byla praha... Dálnice většinou do 150ti mimo tak 110-120 a když můžu tak předjíždím...

Podobne asi jezdim i ja ale minimalne dva znami me rikajibze jezdi podobne a vejdou se do 5l
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...