Přejít na obsah

Hvízdání turba


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, Pročet jsem si téma o problémech s tímto motorem a samozřejmě, že jsem asi našel odpověď. Turbo.

Mám podobný problém jak dal někdo na youtube...http://www.youtube.com/watch?v=-h8v8CnFQAw

Už od 1000 otáček hvízdá takto turbo, ale auto jede normálně. Hvízdá až do 3500 pak už to nejde slyšet přes hluk motoru. Bohužel nevím jak dlouho takto hlučné to turbo je.. auto jsem dostal teď.....

Chtěl bych znát názor:

Je toto už moc?! a mám se raději podívat po novém turbu?

 

info jsem čerpal i na

i zde v sekci s 2.0tdi s PDF, ale ten bych neměl mít motor BKD... (proto jsem to dal sem)

 

Tak mě prosím hned neukamenujte.

Najeto 270.000km Turbo podle firemních záznamů měněné nebylo. Rozvody před 30.000, olej 20.000.

 

Odkaz ke komentáři

tak z odkazu mám toto:

Model name: 1Z Skoda Octavia 2 (Tour 2) Equipment level and body type: G Elegance, Combi Engine: E 2.0 PD-TDI 16V (8V*) turbo, (DPF*) diesel 103 (100*) kW (140 PS, 136*) @ 4000 rev., 320 Nm @ 1750..2500 rev., DOHC (SOHC*), EU4 Engine codes possible: AZV, BKD, BMM Model Year: 7 2007 Airbag configuration: 2 2 front, 2 side (in seats) Producing factory: 2 Mladá Boleslav (Czech Republic) Country of manufacturer: TM Europe, Czech Republic Name of manufacturer: B Skoda Auto a. s. Validity code: 9 9 Body serial number: 057191 057191

 

To cvakání tam nemám, ale včera se mě podařilo dopátrat, že uplně první řidič :-D si to nechal načipovat, skoro hned jak to sjelo z pásu :-D

Takže na tomto turbu je najeto 250.000,- s čipem na cca 130kw (žeprý) na brzdu nepujdu.

Vřera jsem přesněji sledoval otáčky a toto hvízdání je největší u 1100-1500 otáček pak se tento hluk snižuje...

Tak díky za info. Budu hledat nějaké turbo a pročtu si toto fórum o turbech.

 

Chlapi a mám filtr pevných částic nebo ne?! Mějte se

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Omlouvám se za znov otevření...

 

Turbo mi také takto "píská" spíš jak meluzína to zní :D ale po zahřátí to je ok, auto neztrácí výkon, nepadá do nouzáku nic. Chtěl jsem měni turbo ale stále vše funguje jak má i s pískáním 2 roky. Na autě bylo měněno olej. čidlo, tak mě napadlo jestli tam není olej. Netušíte někdo co by to mohlo být ? Když tak natočím video se zvukem. děkujuuu :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zdravim Vas, taktiez sa potrebujem poradit ohladom piskania od motora.Na Youtube ma niekto ten isty problem https://youtu.be/HF_pUPmhtOo

Piskanie je to iste.Kod motora BMM,103KW,240xxxkm,turbo po repase, kontrola turba , lapatky sa pekne točia, odchilka je max 1mm do stran .Smer von a dnu 0mm.Podotknem ze tlakove hadice skontrolovane...jedine co som sa docital je ze by to mohlo byt niektore tesnenie, ale neviem ktore.Bykon má dobrý, len mi vadi ten zvuk.

Turbo ide roztočiť ľahko, prikladam video

https://youtu.be/GfwJxXff1PA

Len neviem či po roztočeni sa má dalej točiť.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Před pár lety mi začalo taky houkat turbo a stačilo, abych s autem jel na dálnici a vytáhl to nad 120km/h a auto spadlo do nouzáku. V rámci reklamace jsem dostal turbo nové. Tehdy 25 tisíc. Začalo mi to houkat ze dne na den. Furt jsem hledal sanitku.....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...