Přejít na obsah

Aký rozmer pneu?


michalko

Doporučené příspěvky

Myslím, že je to prašť jako uhoď. Ten rozdíl není zas tak zásadní. Záleží asi na tom, v jakém prostředí převážně jezdíš. Užší pneumatika by měla být lepší na měkkých površích (břečka, čerstvý sníh ale i voda), širří zase na tvrdších (namrzlý/uježděný sníh, led).

Jsou dva tábory - vyznavačů užších vs širších zimáků. Každý tvrdí opak, oba mají částečně pravdu.... :huh:

Odkaz ke komentáři

Presne, na zimu dej 195/65R15. Ja je mam a jeste jsem se nedokazal nekam zahrabat. A slisel od hodne ridicu ze 205 zimni neni zas tak tobra volba ale 100 lidi (ridicu) 100 ruznyh nazoru - ono to chce otestovat co se Tobe nejvic hod./

 

A pokud leto tak tam bych mozna dal 205/60 na ty 15-ky, mnelo by to urcite mit vliv na stabilitu. Ja dal 205/55R16 misto 195/65R15 a jako bych tam dal sportovni pruziny a namontoval ESP. Proste sedi jak sportak. 205/60R15 pokud da pulku tech vlasnosti jak ty moje 16-ky tak to stoji za to.

Odkaz ke komentáři
Presne, na zimu dej 195/65R15. Ja je mam a jeste jsem se nedokazal nekam zahrabat. A slisel od hodne ridicu ze 205 zimni neni zas tak tobra volba ale 100 lidi (ridicu) 100 ruznyh nazoru - ono to chce otestovat co se Tobe nejvic hod./

 

A pokud leto tak tam bych mozna dal 205/60 na ty 15-ky, mnelo by to urcite mit vliv na stabilitu. Ja dal 205/55R16 misto 195/65R15 a jako bych tam dal sportovni pruziny a namontoval ESP. Proste sedi jak sportak. 205/60R15 pokud da pulku tech vlasnosti jak ty moje 16-ky tak to stoji za to.

 

Letné mám 205/55 R16 :angry:

Odkaz ke komentáři

Tak to jo. Na zimu dej 195 a budes myt klid. Pokud jezdis hodne na snehu a ledu tak pokud je mozno (kvuli motorizaci) tak bych uvazoval aj o "classic" verze (175/8014) aspon na pohanene naprave. Ja o tom take uvazoval ale po zjisteni ze 14-ky tam nenarvu tak jsem to vzdal a ani ne lituju protoze s tema mojima 195/65R15 Tigar jsem jeste ne zazil zahrabat se nima a to dokonce klasicke jeep-i nemohly vijit na ten kopec :angry:

 

jeden malej off: jak se citis na tema 16-kama. Ja mam pocit ze my to az moc "nici" plasty v interieru. Je citet jak kazdej plast ted "pracuje". Dik.

Odkaz ke komentáři
Tak to jo. Na zimu dej 195 a budes myt klid. Pokud jezdis hodne na snehu a ledu tak pokud je mozno (kvuli motorizaci) tak bych uvazoval aj o "classic" verze (175/8014) aspon na pohanene naprave. Ja o tom take uvazoval ale po zjisteni ze 14-ky tam nenarvu tak jsem to vzdal a ani ne lituju protoze s tema mojima 195/65R15 Tigar jsem jeste ne zazil zahrabat se nima a to dokonce klasicke jeep-i nemohly vijit na ten kopec :D

 

jeden malej off: jak se citis na tema 16-kama. Ja mam pocit ze my to az moc "nici" plasty v interieru. Je citet jak kazdej plast ted "pracuje". Dik.

 

Tie 16-ky su dobre, nieje tam velky rozdiel oproti 15-kam. Napríklad kamarat ma na passate B5 19-ky+športový podvozok a to už je extrem tvrdé.

Odkaz ke komentáři
To je snad jasný, ne? Tak jak roste šířka pneu, tak s tím roste i šířka diku!!!!

Copak na galuskový ráfek bys nasadil gumu z horáka??? To je zrovna taková hovadina...

 

Kup si tedy disky 7x15 a na ně si dej pneu 205.

tak někdo píše v pohodě a někdo že ne. tak se ptám, myslím že ten rozdíl moc neni jestli je to 6J nebo 6,5J někdo mi i řikal že na ty litáky škodovacky 15tky mají být správně 205tky.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o měsíc později...

225 na 8" sice doporučují, ale je to taky trochu A, lepší by byla širší, ale záleží co máš za ET aby se Ti to tam vešlo a neškrtalo, jelikož já mám 225/40/18 a musím ubrat kus podbehu, jelikoz když jsem naložený, tak škrtám a to ještě nemám namontovaný snížení, to až bude tak to bude asi hustý :lool:

Odkaz ke komentáři
jak bude vypadat 215 guma na 8" disku? to by mělo být akorát ne?

Ono v prvni rade zalezi taky na velikosti profilu pneu a i znacce pneu. Treba Continentaly jsou obecne o malicko sirsi,nez ostatni pneu ve svych rozmerech,co vim..

ja mel na 8x18" pneu 215/40 a bylo to uplne jak prdel na hrnec. Kdyz tu na foru postracham foto,dam ho sem..

Odkaz ke komentáři
mám tam 215/45 není to tak hrozný akorát náš garážmistr v práci si neodpustil poznámku že tam není žádná ochrana ráfku :smich: zejtra taky nahodím foto

To já taky nemám, kdybych o něco škrtnul, tak to jde hned na ráfek...

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

vie mi niekto poradiť, či sú na leto dobré Goodride H550A 195/65 R15 H91 (ešte uvažujem prípadne nad rozmerom 205)?

 

a čo sa týka diskov sú značky RONAL a AUTEC dobré? Alebo potom radšej akú značku?

uvažujem nad týmito:

 

RONAL R51 Trend 6,5x15'' ET38 5x100

post-4689-1307902895_thumb.jpg

 

AUTEC Typ R5 Race 5 6,5x15'' ET38 5x100

post-4689-1307903006_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...