Přejít na obsah

Volkswagen Polo R WRC


Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, chtěl bych se Vámi podělit o nový přírůstek v naší rodince 🙂 Jak všichni asi víte, loni jsem docela "nadivoko" prodával svoji srdcovou záležitost Fabii RS "vosičku". Přemýšlel jsem, že jsi ji nechám jako druhé auto v rodině, i když tolik kilometrů nenajezdím. Ale nakonec vše dopadlo jinak ...

Osud asi tomu chtěl, že jsem dosáhl na nedosažitelné a v mé rodince přibylo auto, které bude velmi důstojným a výkonným zástupcem "žluťáska", který odjel do Domažlic, kde bude o něj stejně dobře postaráno tak jako u mě. Novým majitelem je je honz@, dlouholetý a vážený člen RS-klubu a bývalý majitel jedné individualní dovezené Fabie RS ze Švýcarska.

Tady je fotka již u nového majitele:

post-195-0-31800200-1391968198_thumb.jpg

 

A teď se vrátím k mému novému zástupci, tady jsou první fotky u prodejce Porsche Brno 😉 Nechám Vás trochu hádat a proto první fotky budou trochu tzv. "nicneříkající" ... 😄

 

post-195-0-89078600-1391968283_thumb.jpgpost-195-0-52777900-1391968295_thumb.jpgpost-195-0-16268000-1391968307_thumb.jpgpost-195-0-42225100-1391968320_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Pro ty co neví o tomto vozu nic bližšího. Jedná se o sérii 2500 ks vozů s FWD, s motorem CDLJ (2.0 TFSI) z Golfu VI GTI s výkonem 162 kW a 350 Nm s manuální 6-rychlostní převodovkou. Tato celá série vozů je vybavena jednotně maximální možnou výbavou. Pro český trh byly určeny pouze 3 vozy, neboť dle automobilky má ČR prodává pouze 0,8% z celkové produkce Volkswagenu. Např. na Slovensko nebyl bohužel dodán ani jeden vůz :(

 

Zde uvádím sériovou výbavu pro vůz Polo R WRC.

DOC184.PDF

 

Zde jsou první fotky od prodejce, nikterak kvalitní. Na poslední fotce je také vedené pořadové číslo edice, které jsem do poslední chvíle nevěděl. Prý kvůli spekulacím se tyto čísla určují až ve skladě importéra, což bylo v Lysé nad Labem.

 

post-195-0-43004400-1391971676_thumb.jpgpost-195-0-51402800-1391971695_thumb.jpgpost-195-0-95540100-1391972921_thumb.jpg

post-195-0-21511000-1391972944_thumb.jpgpost-195-0-09450200-1391972962_thumb.jpgpost-195-0-08662700-1391972976_thumb.jpgpost-195-0-09111200-1391971707_thumb.jpg

 

Také na facebooku prodejce se objevila fotka mého vozu.

 

post-195-0-64815000-1391972501_thumb.jpg

 

Ostatní dva vozy byly prodány v Praze přes autosalóny Auto Jarov a Auto Enge. Kolegovi z RS-klubu se podařilo také vyfotit jednoho bratříčka s registrační značkou 3AT 5289 v Praze v podzemních garážích :palec: Za což mu moc děkuji.

 

post-195-0-02866100-1391972613_thumb.jpgpost-195-0-41869200-1391972754_thumb.jpgpost-195-0-84186900-1391972623_thumb.jpg

 

Druhé Políčko se pohybuje někde na Moravě, podle očitých svědků je přihlášeno v ORP Boskovice a jezdí na registračních značkách 9B5 9006.


Máro: tak prodávaš Supa a nebo to je pro Romču? :prcprc: Myslím že to Polo natrhne prdel tomu tvému combikovi :lol:

P.S gratulace panáčku :beer:

 

Romane tohle, kdyby chtělo, si myslím natrhne prdel nejen mému kombíkovi ;) Ale kvůli tomu jsem si ho nekoupil, neboj.

 

Díky za upřímnou gratulaci. Nebylo to zadarmo, ale člověk se nemá bránit ničemu co mu dělá radost. A tohle auto je opravdu o velké radosti. Co se týče Superba, toho jsem nechal Romance :D

Upraveno uživatelem pentadius
Odkaz ke komentáři

Děkuji Jirko i Ondro. Jj. kolik jich je ve Švýcarsku nevím, ale např. v Německu dostal každý dealer jednu, dokonce byly i verze s větším WRC polepem.

 

post-195-0-31314900-1391975215_thumb.jpgpost-195-0-61032900-1391975233_thumb.jpgpost-195-0-20090900-1391975239_thumb.jpg

 

Jen ta cena v Německu byla trochu jinde. Startovala na 34 000 €, což bych za to vážně nedal. U nás byla cena příznivá, protože ceny určuje importér a všechny tři vozy měli asi zůstat v jeho blízkosti, takže možná proto byla cena stanovena jen na 629 000,- Kč.

 

Tohle video asi někteří už znáte B)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201135526966477&set=vb.1118595345&type=2&theater

Upraveno uživatelem pentadius
Odkaz ke komentáři

Marku, asi by se slušilo Ti k novému auto pogratulovat, ale... :unsure:

 

Důležitý je, že z toho auta máš radost :palec: Cena je totálně přestřelená, a to včetně českýho trhu. Tady se dala "výprodejová" cena, protože byly na trh přidělený tři kusy a v reálu je to neprodejný přibližovadlo :(

 

Jinak se poohlédni po něčem, v čem budeš držet ten semišový volant; zejména, pokud se ti potí ruce. Nový stojí hroznou dardu a budeš na něj dost dlouho čekat.

Odkaz ke komentáři

se zvýšeným výkonem by se už nerozjel :smich: už takhle je to v počátku elektronikou udušený

 

A ještě něco: pojedeš-li někdy, Marku, s tím Polem plnou palbu a budeš muset naplno brzdit, měj v autě vždy jedny náhradní trencle ;) Protože Polo celkově (a tohle obzvlášť) trpí Scirocco-chorobou: nestabilitou zádě při plném brždění.

Jde o to, že se zadek nadlehčí (u Scirocca se zvedají i kola z vozovky) a vše ti sedí na předku. Stačí malý pohyb volantem a pak začíná show. :huh: Proto dupnout na brzdu, počkat až se to zpomalí, brzdu pustit a rychle korigovat volantem a znovu brzdit. Vyzkoušeno na závodních i testovacích plochách; test z plný rychlost zpomalení do 90°zatáčky.

Odkaz ke komentáři

Romane všechno se dá přenést. ;) Ale na hrubém asfaltu/betonu nebyl problém nechat za den jedny gumy. A to byly de facto jen testy rovinné dynamiky. Rozjezd do max. rychlosti, okruh ve vyšším spektru (160-245) a následně zpomalení do tý zmiňovaný odbočky (nájezdovka zhruba 30-40?)

 

Na běžný ježdění je to bezpečný auto, na divočení je třeba jej zkrotit. Je s ním dost práce, ale i zábavy

Odkaz ke komentáři

seib; jirka3; Neználek: díky moc pánové, dlouho jsem to zvažoval, protože mám Romanku na mateřské a dva čertíky k tomu, ale nějak to dáme a člověk si má dělat radost, pokud přitom neubližuje druhým. A taky nikdo z nás neví jak tu bude dlouho...

 

jar_da: děkuji Jardo, Tebe vždycky ;)

 

Honza9007: když jsem Tě uviděl, mezi lidmi čtoucí mé vlákno, popravdě jsem se trochu obával tvého komentáře, protože si pamatuji jak jsi reagoval na informaci o tomto voze ve vlákně "FOTOGRAFICKÉ ÚLOVKY", ale rozumím Ti. Ono to nebylo zase tak těžké, to moje rozhodování. V rodině nám prakticky stačí jedno auto, neboť oba dva pracujeme u Dopravního podniku a jezdíme zadarmo. Já jsem si chtěl koupit nějaké menší rychlé auto, které by samo o sobě bylo výjimečné. Chtěl jsem zážehový motor a každopádně vůz s manuální převodovkou. Koncernu jsem věrný a ani mě žádná podobná alternativa ve formě Corsy OPC nebo Clia RS nelákala.

 

Chtěl jsem něco zajímavého, výjimečného a silného. Fabie RS II není moc povedené auto a Polo GTI je jeho lepší odštěpek. Polo navržené Waltrem de Silvou se mi jako jedno z mála posledních aut moc líbilo a vzhledem k tomu, že jsem si nabídku na tento vůz v podstatě svojí výřečností zajistil nebylo už moc o čem přemýšlet. V Octavii RS III jsem s tímto motorem vezl s DSG, ale její zpracování mě nenadchlo, Golf GTI by sice byl odpovídajícím vozem, ale v této cenové relaci by se jednalo o ne příliš vybavený vůz, také velké auto opravdu nepotřebujeme. Troufám si říct, že by se v podstatě jednalo o běžnou "masovku". Audi v této cenové výši také nic nenabídlo a hlavně u této značky to není bohužel jen o pořizovací ceně.

 

Jsem si vědom, že se jedná o motor EA113, ale ten je již odzkoušený a troufám si říct, také odladěný. Dle mých informací se ale toto nedá říct o motorech EA888 1.8 a 2.0 TSI. Celou záležitost jsem také konzultoval s Martinem (MATES XIV), který mi doporučil počkat na Audi S1. Ale to jsme s cenou jinde ... Ojetinu jsem nechtěl a když si pročtu témata o koupených ojetinách a praktikách prodejců je asi jasné proč. Abych to uzavřel, míním s tímto vozem jezdit jen tak pro radost na srazy a podobné akce. Nemám to jako vozítko do práce a do obchodu.

 

S tím volantem jsi mě překvapil, ale jelikož jen plechové disky dané výrobcem na zimní kola 6Jx16 ET40 5x100 stojí jeden kus 2500,- Kč, moc mě to nepřekvapuje. Ruce se mi za volantem zatím nepotí, tak snad to vydrží :D Pokud Honzo můžeš, prosím zjisti mi cenu toho věnce. Díky Marek

 

lubinob: rád Tě svezu, ale stejně to chvíli potrvá než bude motor trochu zaběhnutý. Momentálně mám na tachometru 43 km :D

 

Honza9007: díky za informace o brzdění, trencle si hodím do přihrádky u spolujezdce a doufám, že to nebude potřeba. Nejsem nějakej velkej závodník ;)

Upraveno uživatelem pentadius
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...