Přejít na obsah

Sundavání zbytků lepidel a lepenek z karoserie


LimoMan

Doporučené příspěvky

Ahoj podobné téma jsem nenašel pokud by bylo duplicitní tak mě snad neukamenujete. :D

 

Před týdnem jsem sundaval boční lišty na O1 tak jsem se rozhodl podělit s vámi o můj postup práce.

 

Když jsem lišty sundal zůstalo tam opravdu hodně lepidla a lepenky. Začal jsem to nehty sundavat dolů a pak šmudlat ředidlem. Výsledek byl děsnej a už jsem si říkal že to budu loupat ještě rok.

 

V autolakách kde mají i potřeby pro klempíře a lakovny jsem pořídil gumový kotouč upnutelný do vrtačky.

Měl jsem trochu obavy tvrdou gumou jezdit po zbytcích lepidla a lepenky abych nepoškodil lak, ale fungovalo to bezvadně a nezanechal jsem žádné poškození.

 

Celá operace tak trvala 15 min a já jsem si říkal že kdybych tuhle technologii znal dříve ušetřil bych si spoustu práce.

 

Po "vygumování" zbytků jsem odmastil nitrem a následně doleštil rotační leštičkou tvrdým kotoučem a pastou Menzerna FG400, Nakonec zavoskování a není poznat že tam kdy lišty byly.

 

Kupuju to od soukromníka který nemá webovky ale je to něco takového gumovací kotouč: KOTOUČ

 

 

 

post-36536-0-63917600-1396301062_thumb.jpg

post-36536-0-85364400-1396301071_thumb.jpg

post-36536-0-12433900-1396301079_thumb.jpg

post-36536-0-00313800-1396301087_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Prave teraz to davam dole z Fabie 2. Najprv som to 3 hodiny oskrabaval nechtami a potom som to cistil odmastovacom na brzdy - na ktory som sa fakt spoliehal - ale ani ten nebol velmi ucinny. Teraz som kupil odstranovac asfaltu (sprej Carlson) a ide to vyborne. Az na to, ze po nom ostavaju mikroskrabance v povodnom laku pod listami a bude to asi treba rozlestit nejakym brusnym voskom...

 

PS: ja nemam velmi dobre skusenosti s tym gumovym kotucom - v pneuservise mi nim cistili lepidlo po zavaziach na letnych BBS - a ostali tam jemne skrabance! Asi prilis tlacil alebo co...

Odkaz ke komentáři

Chapi tohle není nic nového pod sluncem, já takhle sundával lepidlo po lištách i samolepkách už před 15lety. Nic jiného neznám,a jsem rád že ti mladší na to opět přišli. Tato gumová koplečka dodává každá firma co se zabývá materiály pro autolakovny např. interaction.cz

Odkaz ke komentáři

sorry Redysi, ale ne kazdy to muze znat a jak vidis spousta z nas si dava nove znaky pripadne listy dolu a bojuje s tim....a pokud to nekdo neda do navodu, tak jsou nam ostatnim jeho zkusenosti a znalosti k nicemu, kdyz se to nedozvime... ;)

 

ja jsem to ted zkousel na disky, nekdo tam dal bilou papirouvou nalepku a moc mi to neslo, kotouc se brousil jak blazen, ale nalepka drzela svine

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...