Přejít na obsah

bmp - modrá 2.0TDI 16V


Doporučené příspěvky

Stickler: v pulce rijna by mi melo dorazit nove polo s 1.2 TSI 81kW, tak az si nastuduju jak funguje rizeni zazehoveho primovstriku, ozvu se :D

 

 

marek6718: no, jak bych to... kdyby ted memu motoru nekdo zmeril emise, konkretne emise NOx, nejsem si jisty, jestli bych se vesel do limitu pro EURO1 <_<

Odkaz ke komentáři

Na 1300 otacek te ani zadny novy kram jezdit nenecha kvuli DPF.

Proto se ani nijak nehrnu do toho, ze bych to nabizel jako upravu za prachy.

Kdyby sla podobnym zpusobem snizit spotreba legalne, bylo by tak naladene kazde auto uz z fabriky. Takhle by to slo prirovnat k vytloukani DPF a tezko by se argumentovalo, ze to tak neni, kdyz v podstate nedelam nic jineho nez ze deaktivuju kompletni emisni system a nahrazuju ho vlastni predstavou o tom, jak by to cele melo fungovat :)

Odkaz ke komentáři

Tim nenecha jsem myslel, ze motory EURO 5 a vyse v tech otackach pri castecnem zatizeni narozdil od starsich motoru nemaji zadny vykon, takze pri jizde ani nema smysl dusit motor kolem 1300. Ale je to ciste jen SW zalezitost, kdyz na plny plyn turbo nafoukne 1 bar kolem 1500 otacek, neni duvod, proc by to pri castecnem zatizeni nemohlo tahnout od volnobehu :)

Odkaz ke komentáři

já vím jak se chová BMM i BKD, něco s tím mám taky najeto.

 

nevím jestli si někdy poznal 2.0 CR nebo 1.6 Cr, ale zrovna ty otáčky moc tomu taky neprospívají, taky to zrovna nemá super projev v tomto rozsahu...

 

no jo, já nejsem zástance nizkých otáčkách, v tom sem nikdy nejezdil a ani nebudu /teda pokud nezačnou do všeho rvát DSG/.

Odkaz ke komentáři

s tím bych problém neviděl alespoň u 2 litrů CR, už se to nechá slušněji točit než třeba starší 2.0 PD.. PD už v těch otáčkách ztrácí dost výkonu, oproti Cr.(do těch 4500), do 4500 úplně v pohodě, to samé platí u nových 2.0 CR.

 

když předjíždíš, tak je to lepší vytočit, než furt kvedlat šajtr pákou.

 

jestli si neviděl moje video, abych to alespoň něčím podložil.

https://www.youtube.com/watch?v=Dv3LOwBRV2A&list=UUpltmxxuj5Q76ImMrpOu7Rw&index=39

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tenhle topic jsem si četl jen tak v rychlosti už na začátku roku, ale až "publicita" ve Světě motorů mě donutila se sem podívat víc.

 

Jelikož mám taky bkd a těch kilometrů najezdím dost, tak mi podobné úpravy nepřijdou cizí.

 

Když si vemu, že tohle dělal majitel na vlastním autě a byl to vlastně prototyp s nejistým výsledkem, tak smekám, já jsem se dostal tal leda k přestavbě elektriky interiéru:)

 

Pokud ještě není finální verze krytu pod auto, rád podám pomocnou ruku například s 3D návrhem, případně přípravou na CNC řezaní.

 

Vedle mého projektu je tohle těžké sci-fi :)

Odkaz ke komentáři

Ano, je možné, že v novém SM Diesel speciálu se objevilo pár řádek o tom mém bastlu. Docela ostuda pro Greenline, když má podle NEDC jezdit v kombinaci snad za 3,4l ve srovnání s 5,7l u dvoulitra :)

 

Jinak, momentálně pracuju na vylepšení studených i teplých startů motoru BKD.

Vždycky mě štvalo, že dvoulitr proti krásným hladkým startům motorů 1.9 naskakoval velmi hrubě a každý start otřásl celým autem i když bylo téměř nové a nemohl to být projev žádné závady.

 

Vypadá to, že jsem konečně našel příčinu a nebude to klasická upocená "oprava teplých startů" jakou nabízí každý, ale kompletní přepracováníi všech startovacích map, jak je u mě zvykem, tak už se těším na zimu, abych mohl testovat :D

 

Odkaz ke komentáři

Stickler:řízení TSI na Boscháckých MED9+ už jsem začal pomalu studovat, ale ještě mi to nějakou dobu určitě potrvá, protože je to úplně jiný systém než na jakémkoli TDI a už pomalu začínám chápat, proč TDI upravuje každý, kdo má do pr*dele díru, ale kvalitní úpravu zážehového motoru by člověk pohledal.

V rámci studia se mi podařilo ukrást úpravu pro 1.8 TSI od jistého nejmenovaného kladenského úpravce a nestíhám žasnout, za co si lidi nechají zaplatit. Obsah toho souboru byl velice poučný, ale bohužel ne z důvodu, pro který jsem si ho opatřil.

 

Jinak, na startech se intenzivně pracuje.

Zatím se mi podařilo značně vylepšit studené starty okolo deseti stupňu, kdy se ještě startuje bez žhaviček, ale teplé starty se mi zatím nedaří roznousknout, a ať s tím dělám co chci, pořád to stojí za pendrek.

Odkaz ke komentáři

myslíš kladenské vývojové centrum kladno(měli to na stránkách nebo mají) :D

hold powertec to je bída, dělají na kvantitu a na nižší cenu... radši ani nechci vidět, jak upravují ty nové TDI...

 

kamarád tam jel s O2 FL 2.0 TSI, řikám cena je podezřelá nezdá se mě to.. dopadlo to nějak takto(auto při 30% plynu totálně cukalo) a zaplatil u motorpowera další upravu.. takže ve finále ho to přišlo na cca 6k + cca 12k :D

https://www.dropbox.com/s/irlibrrbznaj5uh/Powertec.JPG?dl=0

 

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Samozřejmě nemohu potvrdit ani vyvrátit, jestli se jednalo o kladenské vývojové centrum Kladno nebo ne :D

Co ale potvrdit mohu, je to, že vytvoření "úpravy" rozhodně žádný vývoj nepředcházel a byla kompletně vytvořena od stolu stylem "tady přidáme 10%, tady 5% a tohle nevím co je, tak to zvednu jen o 0,05".

Odkaz ke komentáři

Důkaz místo slipů - počítadlo vynulováno při posledním tankování. Kdybych to chtěl vyjet do sucha, ještě tak 150 -200km bych z toho asi vytřískal :D

 

post-6104-0-81807800-1412624501_thumb.jpg

 

Vešlo se 53,91l, takže spotřeba vychází na 3,84l, přičemž asi polovina byla po Praze, zbytek couračky po D8.

O víkendu se chystám vyměnit olej, palivovy filtr a celkově udělat takovou tu běžnou údržbu před zimou, tak doufejme, že do té doby nestihnou udeřit mrazy :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...