Přejít na obsah

bmp - modrá 2.0TDI 16V


Doporučené příspěvky

No ozákovi to pak nasazovali v autorizáku a ten servisák je prý trošku na lepší urovni, tak říkal že se jim to stává dost často, nevím. jak sem dostal předávám ;)

 

no seriový sání má prostě jeden problém, ohřejvá se od motoru. Když je fakt vedro, tak cejtím jak auto netáhne ;) proto tam dělají ty tepelné štíty... prej fungují= nemam odzkoušeno.. Arlák to má prej objednané na svoje 2.0 TFSI.

 

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Jó, benzín, to je jiná liga než chro chro motory :D

Obávám se, že tenhle problém HW úpravami uspokojivě řešit ani nepůjde.

Ohřívání vzduchu od motoru není až takový problém jako to, že originální sání bere část vzduchu z motorového prostoru kvůli menšímu zanášení filtru a fabrika tím pádem mohla co nejvíc prodloužit servisní interval.

Jak jsem říkal - je třeba pořešit hlavně přístup vzduchu před filtr, prostup tepla za filtrem je naprosto zanedbatelný a nějaké tepelné štíty nemají velký smysl.

 

Hlavní problém je ale v tom, že přimovstřikové motory trpí víc na detonace než starší s nepřímým vstřikem, takže řízení předstihu musí být o to víc připosrané a podle teploty stahuje předstih mnohem víc než na starších motorech, proto je teď tak znát, že TSI za tepla netáhnou.

Odkaz ke komentáři

Na autě nic nového nemám, ale víkendu jsem jel Praha - Bratislava - Poprad a zpět za 4,9l.

Kde to šlo jsem, jel jsem 140 tacho na tempomat a průměrná rychlost vyšla přesně 120km/h. Not bad B)

 

post-6104-0-59871200-1402336576_thumb.jpg

 

Taky jsem se pustil do úpravy SW jednoho zdejšího člena a je to hrozný ty nový motory.

Jen na řízení předvstřiku tam je 98 map (když nebudu počítat startovací mapy) tak jsem zvědavý, jak se mu nové naladění bude zamlouvat, až se zbaví té hrůzy, co tam naprasila fabrika :)

 

 

Odkaz ke komentáři

Benzín možná časem, teď se soustředním na PD motory, protože mám k dispozici auta, na kterých můžu dělat vývoj.

CR ani TSI k dispozici nemám a zatím nejsem tak otrlý, abych dělal nevyzkoušené úpravy na autech, která nemám každý den na očích a nemůžu hned reagovat na postřehy majitelů.

 

Navíc, úpravy na výkon jsou proti tomuhle procházka růžovým sadem, protože rozsah úprav je asi tak pětinový a pokud nejsou udělané úplně dobře, tak je mnohem větší pravděpodobnost, že se na to nepřijde :)

Odkaz ke komentáři

To tlačítko u šaltpáky sloužilo na přepínání mezi soukromými a služebními kilometry, když ještě auto mělo nainstalovanou GPS.

Je to jedno z nejlepších provedeni jaké jsem viděl, třeba ALD si to do svých aut nechávala naprasit tak, že přepínač visel na drátech u levého předního sloupku a volně ležel na palubce :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Jj, byla tam redukce na klasický ISO konektor, kterou jsem odpojil a pak už šel normálně připojit Stream.

Jenom si je potřeba dát pozor na to, že ten velký plast, co je okolo rádia a climatronicu, je trochu jiný pro origo Škoda rádio a pro obyč 1DIN rádio + polička, takže nejdou navzájem zaměnit.

 

Jinak, dneska odpoledne jsem si maličko hrál se studenými mapami počátku vstřiku a PID regulací tlaku turba a cesta z Týna nad Vltavou do Prahy se mi kochací jízdou plus mínus podle předpisů podařila za 3,3l při průměru 75km/h včetně průjezdu Prahou.

 

Doufám, že se mi letos konečně podaří pokořit metu 1500km na nádrž, tak snad někdy vychytám kombinaci dobrého počasí, málo pojížděk po ucpané Praze a pokud možno žádné závoděníchtivé puberťáky v líných RS TDI :D

 

 

 

Odkaz ke komentáři

seib: na sériový motor je 1170km vynikající hodnota!

Pořád je to ale jen ukrutně špatně naladěná sériovka, po úpravě je 1300km úplně bez práce, na 1400km stačí trocha vytrvalé snahy a pokud jsi se sérií schopný udělat 1170, tak 1500km by bylo nejspíš na dosah :D

 

Laurin Klement: hagusy sice vůbec nepoužívám, ale sundat je by nemělo žádný smysl.

Co potřebuju jsou delší převody, ten 6Q nesmysl je zpřevodovaný jak na 1,2HTP a při 130 točí 2500ot., což je hrozně moc. Takových 2200ot. by byla mnohem rozumnější hodnota a ani nechci vidět, kolik km bych na jednu nádrž najezdil, když bych si to někam prdlal celou cestu 110 na tempomat :smich:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak tech 1490km dojezdu se nakonec ukazalo jako ne uplne nerealna hodnota :D

Jel jsem z Turnova do Nice, celkem najel 1447km a po prijezdu do Nice mi na dojezdu stale svitilo jeste 120km.

Pro jistotu jsem radsi natankoval, kdyby si palubak nahodou vymyslel, ale veslo se jen 52,8l, takze spotreba vysla na 3,64l pri prumerne rychlosti 92km/h. To neni zly posun z 5,7l papirove kombinace :lol:

 

Jinak na aute krome najetych kilometru neni vubec nic noveho, takze pridam aspon spolecne foto s fabrickym Greenlinem :)

 

post-6104-0-55591900-1409750978_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

na tolik kobyl, not bad B)

Ono je nakonec uplne jedno kolik ma motor kobyl, spotreba by byla stejna i kdyby mel jen 140 nebo 210 s vetsim turbem.

Spotreba a vykon se delaji kazde na jinem konci mapy, takze je mozne mit oboji bez toho, aby na sebe meli navzajem negativni vliv.

Ale stejne si myslim, ze kdyby ten muj SW otevrel nekdo, kdo tomu "rozumi", tak by ho na miste vyvratilo a okamzite by to vratil cely do serie s tim, ze to nemuze fungovat :lol:

 

 

seib: muzu si pohrat s jakymkoli BKDckem, ale bohuzel to neni prace na odpoledne a casu je cim dal tim mene :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...