Přejít na obsah

Michův diamant OII Facelift


Mich

Doporučené příspěvky

No to vis - puvodne to meli bejt jen parkovaci senzory a mozna s velikanskym otaznikem automaticka klimatizace :smich: :smich:Pak se to zvrhlo :wallbash:

 

A ty ses v tom za 150 v tomhle aute jo? Ja nevim proc sem si myslel ze nejakejch 50-60 :lol: Ja na tom zacinam bejt podobne uz sem v tom cca za 80-90 uz to radsi ani nepocitam :wallbash: Ale pristi rok te dozenu, ne-li predeznu :lol::smich:

Odkaz ke komentáři

No to jsem si jeste naivne myslel ze me bude stacit "seriovka" bez lepsi vybavy a to jsem presel z auta se slusnou vybavou, ale zase bez motoru. A po koupi se navic zaclo pomerne darit v praci tak nebyl problem se do toho poradne pustit. :lol: Kdybych to vedel rovnou ze to tak pujde v praci tak sem si rovnou koupil L&K v plny palbe - do cehoz se hodlam dostat vybavove. Ale nemel sem na to koule navic s hypotekou na byt :).

 

No nic to byl trochu offtopic, tak preju Michovi at to drzi v rozumnejch mezich a ne jak my blazni, auto mas fakt pekny :palec:

Upraveno uživatelem zikmeister
Odkaz ke komentáři

Včera jsme diamant trochu otestovali :) Jeli jsme na výlet do Velkého Mederu. Cesta tam 3.6l/100km a cesta zpět 3,8l/100km. To jsou hodnoty, který jsem nečekal a nikdy jsem je neviděl, byl jsem v šoku :smich:

 

Po cestě se vypalovalo DPF a nabral jsem naftu za 30,90,- Kč. To se mi líbí! Akorát jsem té nafty nacpal až po hrdlo, ale fakt až to málem vytíkalo. Naplnil jsem i tu rezervní nádrž jak něco ubylo tak to v nádrži hrozně šplouchá :D

 

Dnes jsem auto umyl DJ BTBM a pořádně jsem prozkoumal i motor na netěsnosti a bez problému. Tak jsem umyl i motor, jak to na každém autě vždy dělávám 2x ročně. Znovu až po zimě kvůli soli :wallbash:

 

 

Přeji všem krásné Vánoce !!

Odkaz ke komentáři

Nemyslim konkretne motor, tomu to je jedno, ale DPFku to vobec nevoni a aj dalsim veciam :)

Viem ako sa asi jazdi, ked chce clovek dosiahnut taku spotrebu....uz som par krat mal aj 3,2l :D

Kazdopadne plati, treba to tocit a nepozerat len na spotrebu. Skratka nam tam dali dost kurvitok, s tym sa treba zmierit zial.

Ved si vyskusaj viac jazdnych rezimov a sam zistis, co tomu motoru (ako celku) najviac vonia....napr. sviznost motora, cyklus regeneracii dpf a pod.

Z CRkom treba jazdit ako s benzinakom...

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Každopádně díky za radu kámo, já si nechám rád poradit, protože jsem měl do teď jen benzín a poslední auto s automat. převodovkou. Optimum je kolik, 1600 - 2000ot?

 

Snažím se pod 1500 nejezdit, protože to pak duní :D

Máš průměrnou pod 4,5l v jakých otáčkách nejčastěji jezdíš? Diky!

 

Kdyby se DPF vytentovalo za nějaký ten rok, nechám ho vydělat a odkodovat. Zaslepím i EGR a je po kurvítkách :D za rok najezdím s tímto autem max. 15000km delší trasy, budu kupovat jiné benzinové auto do města. Octavie bude mít leháro v garáži :)

Odkaz ke komentáři

Zo zaciatku som tiez jazdil ako s dizlom, ale po case som zistil, ze sa mu to moc nepaci. Regeneracia sa spustala castejsie a auto bolo take lenivejsie. Momentalne mam priemerku tak okolo 4.7-4.8l, tankujem len v Rakusku a obcasne davam VIF (zozaciatku som ho daval stale).

Nebol problem jazdit dlhodobo za 4l, no teraz ho tocim tak 2500-3500ot, obcas az k cervenemu (ak okolnosti dovoluju) a kazdu rychlost sa snazim drzat nad 2000ot. (samozrejme medzi mestom na 5. pri 90km/h to je nemozne, ale mam na mysli to dosiahnutie danej rychlosti). Takisto v meste pri tach. rychlosti 55-57km/h neradim stvorku, ale idem na trojke pri cca 1900ot. Neustale pouzivam tempomat a pri vjazde do mesta/dediny brzdim prevazne len motorom, cize nejazdim zase plyn-brzda. Toto vsetko sa odrazi na spotrebe.

15t km rocne je pre dnesny dizel malo, samozrejme zalezi ci to najazdis na dialniciach, alebo len po okresoch.

Ako pisem vyssie, jazdi s nim ako s benzinom. Prvych 20 km, za studena, ho trochu setri, ale ked sa rozhadze olej a zohreje motor, tak mu daj pekne gulky. Uvidis, ze sa mu bude lepsie dychat...mam to vyskusane ;)

Co sa tyka vykuchania filtra, tak je to na uvazenie. Samozrejme by to bolo asi najlepsie, ale osobne by som si asi nedovodlil ist s takym niecim do AU, clovek sa potom nedoplati. A je otazne, kedy mobilne stk nepridu k nam/vam.

Odkaz ke komentáři

Mich: optimum je takove, aby motor nedunel a pri pridani plynu nemel tendenci se dusit (napr. klesani otacek v kopci). To pak leze spotreba nahoru, auto nejede a dvouhmota vypisuje parte.

 

15k km rocne je sice nevyuzitelnost nafty, ale jedinou starost s tim budes mit, ze obcas do nadrze nalejes nejakou laskominu vstrikum. Jinak to nicemu nevadi.

 

 

 

 

Zo zaciatku som tiez jazdil ako s dizlom, ale po case som zistil, ze sa mu to moc nepaci.

 

Tohle me hodne pobavilo :palec: Ikdyz si to jen spravne pojmenoval ;)

 

 

Hezky Vanoce :)

Odkaz ke komentáři

Mich: optimum je takove, aby motor nedunel a pri pridani plynu nemel tendenci se dusit (napr. klesani otacek v kopci). To pak leze spotreba nahoru, auto nejede a dvouhmota vypisuje parte.

 

15k km rocne je sice nevyuzitelnost nafty, ale jedinou starost s tim budes mit, ze obcas do nadrze nalejes nejakou laskominu vstrikum. Jinak to nicemu nevadi.

 

 

 

 

Tohle me hodne pobavilo :palec: Ikdyz si to jen spravne pojmenoval ;)

 

 

Hezky Vanoce :)

 

Děkuji za reakci, snažím se pod 1500 nechodit a když zařadím a dostanu se pod tyto otáčky, hned zas podřadím - zatím je to spíš to, že ještě přesně nevím, kdy můžu řadit, protože se s autem ještě moc nepoznáme. Najel jsem s ním 1000km (jen díky včerejšímu výletu) což je málo na nějaký seznámení. Vlastně včera jsme spolu najeli cca 600km a dalsich 180km když jsem si auto dovezl. Takže za celou dobu co je doma jsem s ním najel cca 200km.

 

15000km najedu, protože mám současnou práci 300 - 400m od domu a chodím tam pěšky. Takže autem budeme jezdit na výlety a k rodičům. Chci koupit ještě nějakého benzína pro přítelkyni, protože bydlíme na sídlišti kde bych takové auto nechtěl nechávat a garáž máme 1km od bytu. A taky jezdit dieslem po městě, který přejedu za 4 min od začátku ke konci, děkuji na to jsem si toto auto nekupoval :D

 

Octavie je moje srdcová záležitost a budu ji mít spíš jako hobby, proto o ni pečuji jak pečuji :D jinak do nafty dávám dvojnásobné množství VIFu zimního.

 

Zo zaciatku som tiez jazdil ako s dizlom, ale po case som zistil, ze sa mu to moc nepaci. Regeneracia sa spustala castejsie a auto bolo take lenivejsie. Momentalne mam priemerku tak okolo 4.7-4.8l, tankujem len v Rakusku a obcasne davam VIF (zozaciatku som ho daval stale).

Nebol problem jazdit dlhodobo za 4l, no teraz ho tocim tak 2500-3500ot, obcas az k cervenemu (ak okolnosti dovoluju) a kazdu rychlost sa snazim drzat nad 2000ot. (samozrejme medzi mestom na 5. pri 90km/h to je nemozne, ale mam na mysli to dosiahnutie danej rychlosti). Takisto v meste pri tach. rychlosti 55-57km/h neradim stvorku, ale idem na trojke pri cca 1900ot. Neustale pouzivam tempomat a pri vjazde do mesta/dediny brzdim prevazne len motorom, cize nejazdim zase plyn-brzda. Toto vsetko sa odrazi na spotrebe.

15t km rocne je pre dnesny dizel malo, samozrejme zalezi ci to najazdis na dialniciach, alebo len po okresoch.

Ako pisem vyssie, jazdi s nim ako s benzinom. Prvych 20 km, za studena, ho trochu setri, ale ked sa rozhadze olej a zohreje motor, tak mu daj pekne gulky. Uvidis, ze sa mu bude lepsie dychat...mam to vyskusane ;)

Co sa tyka vykuchania filtra, tak je to na uvazenie. Samozrejme by to bolo asi najlepsie, ale osobne by som si asi nedovodlil ist s takym niecim do AU, clovek sa potom nedoplati. A je otazne, kedy mobilne stk nepridu k nam/vam.

Děkuji za vyčerpávající odpověď, postupně se budu snažit tvoje rady zakomponovat do praxe, ovšem viděl bych to na otáčky 2000/min, ale uvidím co na to řekne motor. Pokud se mu to bude libit, no problem :D

 

 

Vyplatí se sem tam nalít do nádrže něco na vyčištění výstřiků?

Odkaz ke komentáři

Vyplatí se sem tam nalít do nádrže něco na vyčištění výstřiků?

 

Ano, obzvlaste v pripade, kdy spis stojis, nez jezdis. Mam sice zkusenost jen s LiquiMoly, ale i dalsi napr. TEC2000 jsou pry velmi dobre. Zalezi na provozu ale 1x rocne to bude stacit.

 

Jakakoliv znacka splnujici VW 507.00 (coz je LL a 5W30)

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...