Přejít na obsah

Michův diamant OII Facelift


Mich

Doporučené příspěvky

Můj otec u Castrolu pracuje 15 let a jaksi už trošku vím o tom, co a jak se s těmi oleji dělá. Vždy mě baví názory "odborníků" na fórech - ale lij si tam, co chceš :palec:

 

Podívej, kdybys napsal, že nejlepší co v současnosti můžeš koupit je např. Millers Oils, řeknu OK. Ale napsat to, co jsi napsal jen kvůli tomu, že ti tam dělá taťka, nevím. Nepíší tam jen pisálkové jako zde na fóru, ale i odborníci z laboratoří apod. Nikomu nic nenutím a přesně této debatě jsem se chtěl vyhnout - proto jsem castrol zamítl rovnou.

 

Jinak, když si myslíš, že castrol je taková topůvka, zkus vygooglovat zkušenosti s močůvkou do motorů zvanou Magnatec. I já mám zkušenosti s tímto rádoby olejem z jednočkové Octavie, kdy jsme tento poměrně dražší olej lili do motoru s tátem. výsledkem bylo ztvrdnutí gufer, motor začal žrát apod. jezdil jsem na něj přes 100tis km, není to zkušenost z jedné výměny oleje.

 

Odkaz ke komentáři

no ale keby tam otec nepracoval, tak nemáš ani prístup k testom.. zostali by tie ktoré nájdeš na internete :) takže podľa mňa tam rozhoduje veľa vecí.. od toho čo ti odporučí známy, či sa dočítaš na fóre, odporučí mechanik.. alebo nájdeš na internete najlacnejšiu cenu...

 

je fakt škoda to nejako detailne rozoberať a robiť tu Michovi zbytočné OT.. :wallbash:

 

takže peace a olejom mazať :palec:

Odkaz ke komentáři

Opravdu nemá smysl se o tom přít - jak řeknete, Vaše veličenstvo :)

 

když ti oponuju ve tvým názoru tak jsem veličenstvo? To snad ne :palec::lol: Jen jsem ti zase napsal moje zkušenosti, tak snad nemusím být hned veličenstvo ne? :facka:

 

spor ohledně olejů je starý jako lidstvo samo nebudeme se snad kvůli tomu přít. Osobně si myslím, že i kdyby tam někdo nalil obyčejný olej bez jakýchkoliv aditiv a vymění nejpozději po 10 tis jak to měním u svých aut, je značka oleje šuma fuk :palec:

no ale keby tam otec nepracoval, tak nemáš ani prístup k testom.. zostali by tie ktoré nájdeš na internete :) takže podľa mňa tam rozhoduje veľa vecí.. od toho čo ti odporučí známy, či sa dočítaš na fóre, odporučí mechanik.. alebo nájdeš na internete najlacnejšiu cenu...

 

je fakt škoda to nejako detailne rozoberať a robiť tu Michovi zbytočné OT.. :wallbash:

 

takže peace a olejom mazať :palec:

 

+1

 

Odkaz ke komentáři

Souhlasím hlavně s Tomem, napsal to tak, jak to je - takže "+1" i za mě :)

 

Já se o tom hádat nechci - jednak je to zbytečné, jednak je mi to v zásadě jedno a jednak je to i zbytečné OT a když nic, je konec roku :) Nemyslím tím nic špatného a určitě můžeš mít s tím konkrétním typem oleje pravdu, ne vždy se vše povede - já se o to tehdy ani nezajímal, vycházím jen z toho, co znám dnes. Každopádně mi to trošku připomíná bráchu, nyní hrdého majitele BMW s nalítanými skoro 300 tis. kilometrů, pro kterého je Octavia větší šmejd než Trabant, protože měl kdysi smůlu na kus (OI) a jako mladý frajírek ji svým způsobem jízdy dobil už úplně - a od té doby je to prostě hrůza a nechápe nikoho, kdo si Octávku koupí. :)

Odkaz ke komentáři

Kluci a teď fotka kokpitu, nějaký moula tam dal dva volanty! :D

 

Cestou k našim jsme to vzali přes poštu a vyzvedl jsem si od místního člena Novadac zánovní multifunkční volant. Chtěl jsem čtyřramínko, protože mi přijde masivnější. Dával jsem za něj 1200,- vč. pošty, cenovka a stav opravdu parádní, má namotáno jen 20 tis.. Montovat se bude až seženu káblík k volantu a jednotku. Nevíte, jaký označení má jednotka mít?

 

Tímto Davidovi děkuji :palec:


Souhlasím hlavně s Tomem, napsal to tak, jak to je - takže "+1" i za mě :)

 

Já se o tom hádat nechci - jednak je to zbytečné, jednak je mi to v zásadě jedno a jednak je to i zbytečné OT a když nic, je konec roku :) Nemyslím tím nic špatného a určitě můžeš mít s tím konkrétním typem oleje pravdu, ne vždy se vše povede - já se o to tehdy ani nezajímal, vycházím jen z toho, co znám dnes. Každopádně mi to trošku připomíná bráchu, nyní hrdého majitele BMW s nalítanými skoro 300 tis. kilometrů, pro kterého je Octavia větší šmejd než Trabant, protože měl kdysi smůlu na kus (OI) a jako mladý frajírek ji svým způsobem jízdy dobil už úplně - a od té doby je to prostě hrůza a nechápe nikoho, kdo si Octávku koupí. :)

 

Jasně chlape, neboj, já to jako hádku určitě neberu, jen diskuzí se dá docílit něčeho konstruktivního a třeba bych se i něco dalšího dozvěděl ze zákulisí, tam se z nás (uživatelů) nikdo nepodívá :pivo:

Do ostatních aut lijeme v rodině Castrol, a auta samozřejmě všechny jezdí - proti EDGE nebo jak se nazývá nic zásadního nemám, jen se mi zdá castrol dost drahý. Ale to je zase placení za značku :wallbash:

post-25754-0-43709600-1420047922_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Nazdar kluci, budu na aute menit olej, mam uz koupeny Shell helix ultra extra 5w30 a filtr ze skodovky. Ted dotaz, vi nekdo cislo orechu na povoleni filtru? Snad budu mit tento orech v gola sade. Chci si to udelat zitra tak at na to nekoukam jak puk.

 

Jinak po otevření kapoty jsem si vsiml, ze je na čele nalepena nalepka, ze skoda doporucuje oleje Shell Helix :D

 

Pri vymene filtru je nekde prosim nejaky zadrhel? U benzinaku jsem vymenoval vzdy filtr, ktery se vymeni kus za kus bez nejakych o-krouzku apod.. Diky

Odkaz ke komentáři

Diky za super odkaz! :)

Jinak vymena je jak na vsech ostatnich, oleje si menim sam 7let. Jen benzinovej filtr je v zeleznym obalu. Nemusim odmontovavat kryt filtru a tak. Nahodou nevis jakej orech je potreba na to povolení vicka? Vypada to na poradnou matici

Odkaz ke komentáři

no já tak trošku kecám, 36 je na staré filtry :D na ty staré TDI nebo 3.6 FSI má tenhle velký.

tady bude dle odhadu 24 nebo 26.

výpustný šroub má tuším 19. já si ty čísla nepamatuji, vždy si ho vezmu podle potřeby. ale na tenhle motor ti stačí ta standardní gola sada.

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Tak olej vyměněný. Fakt to byla ta 32ka, uz jsem se začínal bát, protože to byl poslední ořech..

 

Práce na 10 minut, až na to odkapání, nechal jsem to alespoň hodinu dokud nekapalo nic. Nejhorší asi bylo vysát olej v tom filtrboxu, nechtělo se mi ho tam nechávat. Původní filtr tam byl Mann.

 

Co mě zarazilo, po dojetí z dílen do garáže cca 17km byl olej úplně pruhlednej, medovej. Myslel jsem, že bude hned černej jak bota

Odkaz ke komentáři

Ved som ti pisal, ze to je posledny/najvacsi v gola sade :loool:

Tiez nechavam olej odkapavat necelu hodku, ale ja to robim tak, ze mam auto trosku do spadu, cize predok je mierne vyssie ako zadok....a to len z toho dovodu, ze inak sa z garaze pod vanu nedostanem :D

A takto ked som prvy krat menil olej a nalieval som novy na papierovych 4,4l, tak hladinu som nemal ani po spodnu rysku. Nakoniec som tam nalial okolo 4,8l :blink: :D

Ci je to dobre, neviem, ale olej sa drzi dlhsiu dobu relativne cistejsi, kedze clovek vypusti z motoru viac bordelu.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...