Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Andrew9685

olej,filtr

Recommended Posts

Zdravim klubaci,

Za tyden jdu na vymenu vstriku na zaklade svolavaci akce, dekuji za info fora

Planuji tedy vymenit olej a filtr, najeto 188t,

Jakou znacku? Mate nejaky osvedceny?

Diky,

Andrew

Zdravim klubaci,

Za tyden jdu na vymenu vstriku na zaklade svolavaci akce, dekuji za info fora

Planuji tedy vymenit olej a filtr, najeto 188t,

Jakou znacku? Mate nejaky osvedceny?

Diky,

Andrew

Filtr vem origo ze skodovky olej leju Shell 5w30 specifikace VW50400/50700. Da se koupit do 200 za litr

Když už tady je téma olej + filtr, chtěl bych se zkušených servisáků zeptat na celkem zásadní detail při vypouštění starého oleje z motoru BMN. Především mi jde o to, že na chladiči oleje je ta samá zátka, jako shora na těle olejového filtru. Mám RS 125 kw chvíli a při výměně oleje jsem tuto zátku chtěl povolit a z chladiče (viz foto) nechat vytéct všechny zbytky oleje. Zátka je fest utažená, když jsem se jí pokoušel povolit, cítil jsem jako bych o nějaký mm pootočil s celým tím chladičem! Mněl jsem strach, abych něco neulomil, vždyť všechno stojí tisíce. Tak jsem "zatím" zátku raději nechal na být a výpustný šroub vany jsem našrouboval až za 24 hodin. Jenže tím zbytkem, který v chladiči zůstal, jsem samozřejmě ihned kontaminoval nový olej. Po nastartování, byl nový olej evidentně kalnější, než když natočím po výměně své druhé auto Tdi bez tohoto chladiče. Tam se olej zkalí až po ujetí cca 500km.

Ptám se tedy: můžu přitlačit a zátku povolit? Nepoškodím tím hliníkový chladič oleje? Jak to děláte vy.

Podle servisní knížky se na tomto autě měnil olej po 30tkm, což mě přímo s..e! Najet 88tkm na tři náplně oleje je pro motor vražda. A proto na tomto oleji najedu tak 800 km a chci ho vyměnit znovu.

Moc díky za kvalifikované odpovědi. Plky od klávesnice mně nezajímají... Za RS jsem dal 290, tak že mi n něm sakra moc záleží.

post-99-0-86828100-1447436565_thumb.jpg

Zeptám se, já se zaseknul při výměně oleje dřív, jak dostáváte olejoví filtr z toho pouzdra? Musím něco odstrojit? V surovém stavu je takřka nemožné ho prorvat přes trubku a šroub ven. Děkuji za rady

editace: trocha poklepání a vypáčení malým šroubovákem

Jde to trosku blbe ale jde nad filtrem je drzak krytu motoru 2 srouby ty vysroubuj a budes mit vice prostoru.19 golovkou povolit plastove sroubeni filtru a apk vytahnout.Pokud mas filtr mann719/7x tak se stava ze spodni cast filtru plastova tycinka zustane dole.Kombinackama vyndat a muzes menit.

Zdravim vás, Potřeboval bych radu, jaký olej je nejlepší dávat do motoru 2.0 TDI PD 125KW BMN ? Vim, že tam musí být 5W30 s normou 507 00. Na ceně mi nezáleží jde mi o to, jakou značku zvolit Castrol,Shell nebo někdo jiný ?

Ahoj důležitá je norma VW 50700, není řečeno že musí být 5W30, já dávám třeba Shell 0W30, teď ten nový ECT2/3. Jsi ho schopen v pohodě koupit kolem 200 za litr. Důležitější je ale dělat výměnu rozhodně častěji než long life 30 000 km. Já dělám 1x ročně max. 15000 km, jedna výměna doma v garáži, druhá v servise na potvrzení servisky.

Výměnu provádim taky jednou za 15 000 km. Hlavně na oleji nechci šetřit. Myslíte, že různý typy olejů mají vliv na zanášení DPF ?