Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahoj, používám pro prodloužený výměnný interval :)Longlife III 5W30 original VW group. Myslím, že Skoda lije Shell Hellix long. 5W30. Důležitá je specifikace a tou je u prodl intervalu 507.00

 

Chci se zeptat, jestli není problém při výměně oleje, že tam mám cca 1 milimetr nad horní rysku na měrce oleje?. Já vím, že by to být nemělo, ale zda je to tak vážná chyba a musím nechat olej trochu upustit?? Nebo to motor, turbo...vydrží?

 

Díky za názory :lol:

Odkaz ke komentáři

ja mam druhe RS diesel a Octavii Tour vse bylo nove na RS jsem menil po 30 tisicich a vzdycky tak po 10-12 tisicich se mi rozsvitilo minimum oleje a v servisu mi rekli ze je normalni ze diesel zere mam najeto necelych 70 tisic mozna to je ze mas uz vic najeto tak uz to tolik nepapa ja nikdy tolik nenajel s autem

Odkaz ke komentáři

ajo tak to chápu, spotřeba oleje u motorů PD bude určitě, záleží na způsobu jízdy..já měním olej po 15 tis (longlife III 5W30) nevěřím longlife olejům na 30 tis. km, že jsou po celou dobu intervalu plnohodnotným olejem po všech stránkách ochrany a kvality...

 

jinak motor šlape dobře a s autem jsem spkojený po všech stránkách..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Ja mam long life a menim to tak po tech 20 tisicich mam ten olej za pulku ceny tak to nejak neresim jen bych potreboval neco takovyho na motorku tam mam po 6 tisicich a to jsem na vymene kazdy druhy treti mesic

No pri motorke by som na oleji nešetril... ja mením tiež po 6000km... dávam tam Castrol GPS Power 1a som spokojný...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Já používám do své Octavie 1,9 TDi (77kW) Castrol SLX Professional Powerflow LongLife III 5W-30. Splňuje specifikace: ACEA A3/B3, A3/B4, C3 VW 504 00, 507 00 a byl vyvinut ve spolupráci s firmou Volkswagen. Mám najeto 147000 kilometrů a neměl jsem nikdy žádný problém. :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
ja mam druhe RS diesel a Octavii Tour vse bylo nove na RS jsem menil po 30 tisicich a vzdycky tak po 10-12 tisicich se mi rozsvitilo minimum oleje a v servisu mi rekli ze je normalni ze diesel zere mam najeto necelych 70 tisic mozna to je ze mas uz vic najeto tak uz to tolik nepapa ja nikdy tolik nenajel s autem

 

 

Ja mam ten isty problem.Menim po 30 000km long life castrol,no teraz pri 60 000km mi tam drbli shel helix.Su to buzny. TDI-cko zerie olej,hlavne po dlhsej jazde treba nechat vychladnut turbo(na volnobeh cca 2 min.) Dolievam po kazdych cca 8 000km uz svieti kontrolka hladina oleja. Uz ma to serie. No a stale mi blika alebo svieti kontrolka vypalenej ziarovky(pritom vetky svetla svietia) Uz mi k voli tomu odfajcili riadiacu jednotku a po mesiaci nakodovali novu (asi na 5krat sa im to podarilo). Ako denne sietenie mi aktivovali aj zadne svetla(no budíš) ale pri dennych svetlach by nemalo svietit osvetlanie SPZ (myslim) no a mne svieti.

 

PS: seriem na to -ked sa mi rozne kontrolka hladiny oleja,tak otvorim kapotu a o par sekund zabuchnem a kontrolka zhasne. Dolejem olej az po 15 000km 0,5 litra a potom po 30 000km vymena.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Panove, a ted bych to chcel zhrnout pac me ceka take vymena oleje. Takze pro Longlive 1.9 77kw kterej ma mit normu VW507.00:

 

Jakej bude rozdil mezi shell a castrol??

 

nasel sem

 

Shell Helix Ultra VX 5W-30 cena u 5l 1310kc splnuje samozdrejme VW 507.00

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 cena u 5l 1190kc a taky splnuje VW 507.00

Castrol EDGE 5W-30 cena u 5l 1185kc a taky VW 507.00

Castrol SLX Professional Powerflow LongLife III 5W-30 cena za 5l - na tech strankach pouze v litrovem baleni 1445kc take VW 507.00

 

Jak Shell tak Castrol pisou ze sou vyvijeny ve spolupraci s VW group tak me reknete kterej ten posranej olej mam koupit :) nebo me z toho jebne.

 

Jak tak na to koukam tak tam zadnej vyraznej rozdil nebude, uz jen cena tomu odpovida ze to bude vsechno prast jak uhod, co myslite??

Odkaz ke komentáři

Mě teď taky čeká výměna, a nakoupil jsem Castrol SLX. Podle mne to u těchhle značek bude asi hodně podobný, takže ve výsledku to bude jedno.. Servisy podle mne dávají to, co mají zrovna nasmlouvané - pokud ŠA dostala aktuálně lepší kontrakt od Shell, tak dávají Shell..

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...