Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

zdravím páni,

 

mám takú dilemu, čo si myslíte o Motul olejoch do octafky s DPF motor BLS?

osobne síce už motul oleje pár rokov používam v motorkách, ale s týmto nemám skúsenosť a dosť ich začali predávať aj pre vw group. Pravda je, že cena je výrazne lepšia u toho motulu v porovnaní s castrolom, ktorý som doteraz používal.

Odkaz ke komentáři

sniper...dik, tak nejak som si to myslel i ja. ono mi je v podstate jedno, ci kupim castrol, motul, shell a pod. ale ten motul vychadza nejakych 25-30e/4L lacnejsie ako castrol, aspon v kamennom shope. to si musim este mrknut, ci maju tieto vw specifikacie, ak hej, tak to skusim :-) inak na to asi nepridem :-D

mimochodom, ako casto menite pelovy filter? pri kazdej vymene, ci?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

kollerB: Osobne bych na 'Nedavno jsem v tom menil olej' od prodavajiciho moc nespolehal, jestli jsi nedavno kupoval auto, tak bych si asi udelal rovnou novy filtry, olej, podle km a dostupnosti financi i rozvody, pokud od techto praci samozrejme nemas papiry, pokdu ano, tak to je jina, ze ;) prinejmensim mrkni na barvu oleje.

Olej jednoznacne Mobil 1 ESP Formula 5W-30, padne ti ho do motoru kolem 4.5l, baleni 5l se da poridit od krasnych 940CZK, pak dovezt nejakemu klucinovi a mas to.

 

A co se tyce servisnich intervalu, blikat to na palubnim pocitaci zacne samo, to se neboj, tak ty jsou bud 15.000km nebo 30.000km. A jak na zjisteni (VAG, PP), tak TADY primo na skoda webu strana 12-13, tady na foru je o tom, at neopakuju, sem to totiz moc nepatri.

 

Kazdopadne jestli nemas od niceho doklady, tak filtry a komplet naplne, at mas klidny spani. Kluci tu bez ohledu radi menit na pevny interval - tedy olej kazdych 15.000km, nekteri tak meni rocne klidne dvakrat, snad to nekdo dalsi potvrdi ;)

Upraveno uživatelem raym0n
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

JakubFaltus>> Podle mě je zbytečný se na tohle ptát. Kdo ti odpoví ti v drtivý většině doporučí to co sám používá, takže se dostaneš zpět na záčatek dotazu kdy před tebou bude stát např. Castrol, Shell, Mobil atd. Spíš než na značku bych se soustředil na to aby splňoval správnou specifikaci kterou si zjistíš z dokumentů k vozidlu, aby nebyl olej pančovaný a jezdit na pevný interval.

vevca>> Ty nemáš DPF?

Odkaz ke komentáři

Mám zkušenost právě s tímto Shellem. Používal jsem ho a pak jsem ho vyměnil za Castrol. Motor se po výměně utišil. No nic při další výměně jsem Castrol vyměnil za Fuchs. A toho se už nevzdám. Mobil jsem doporučil protože jsem ho koupil pro rodiče z důvodu doporučení člověkem co se v této oblasti pohybuje. :palec:

Odkaz ke komentáři
Guest JakubFaltus

Šulda: o značku mi vůbec nejde scháním právě něco co bude pro motor to nejlepší bohužel nevím co tam předchozí majitel dával , specifikaci má 506.01 , 507, takže bude asi nejlepší sahnout po té 507 to by mel byt olej univerzální myslím ... Nebo mate někdo jiné řešení??

Odkaz ke komentáři

Mám zkušenost právě s tímto Shellem. Používal jsem ho a pak jsem ho vyměnil za Castrol. Motor se po výměně utišil. No nic při další výměně jsem Castrol vyměnil za Fuchs. A toho se už nevzdám. Mobil jsem doporučil protože jsem ho koupil pro rodiče z důvodu doporučení člověkem co se v této oblasti pohybuje. :palec:

Jaky shell jsi pouzival ?

Odkaz ke komentáři

Až tak jednoduché to není. :palec: Je rozdíl mezi olejem co splňuje normu a olejem co překračuje hodnoty normy. Osobně neprofanuji Castrol nebo Shell, to je marketingový tah kterým to velké firmy všem nutí. ;) Jen vím, že lidi co tomu rozumí a pohybují se v tomto odvětví ( to já nejsem ) mi poradily jiné značky, které za podobnou cenu nabízí více muziky. :)

 

Fritovací olej bude také mazat, ale nejsem si jist jak dlouho...... :D :D :D

Odkaz ke komentáři

Právě jsem se taky bavil s lidma co se v tom pohybují, a právě to mám od nich, navíc sám jsem si to i vyzkoušel, máš pravdu, i Mogul by mazal v pohodě, a i jsem na něj v 1 autě jezdil, raději budu lít mogul a měnit po 10tis než lít buchví, co za buchví kolik a měnit po 30tis.

 

Jinak co vím, tak ty oleje jsou uplně stejný a jen se přidávají různé drobné příměsi. Takže asi tak můj pohled.

 

 

Odkaz ke komentáři

:lool: :lool:

 

 

O výměně oleje po max 15tis.km se ani nezmiňuji to je ohrané klišé a napsáno o tom je na všech fórech spoustu. ;)

Jinak jen pro mou zvědavost co ti řekli ti lidé co se v tom pohybují?? :o Krom známé věci časté výměny, kde o ní je napsáno v kdejakém motoristickém časopise??

 

Neber to že je to ironie, nebo útok na tvoji osobu, jen mě to zajímá s ohledem na doplnění mích informací.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...