Jump to content

Rachot po startu a při rozjezdu


Recommended Posts

Dobrý den, něco jsem tady četl, takže asi nejsem jediný, ale už tady nikdo nemluví o rachotu při rozjezdu. Auto stojí delší dobu, tak nastartuji, motor vyletí 1200ot/m a když se rozjíždím, tak je to strašný rachot, až dám druhý stupeň, tak je to lepší. V servise mi řekli, že se to děje v katalyzátoru kvůli emisím. Ale nepřijde mi to úplně normální. Děkuji za názory, zkušenosti. Přikládám video, tak si to zkuste poslechnout. Ještě jednou děkuji. Jinak najeto 44000km, ale už to dělalo co vím u 20000km.

 

Link to post
  • 1 month later...

Tak nikdo nic?! V jiném servise mi řekli, opět to samé...je to kvůli emisím, že je to normální. Tak se zeptám, dělá vám to taky, vy co máte 1,4 TSI? Prostě studený start, otáčky vystřelí 1200 a jak se rozjedete, tak jako by střely do výfuku. Děkuji, pokud se někdo se stejným motorem vyjádří.

Link to post

Čti:

post-11543-0-73443700-1439910740_thumb.jpeg

 

Podobné téma je již ZDE.

 

Takovou střelbu z výfuku sice nemám, jen na volnoběh si to teď v létě poněkud "poprskává". Po startu to nech těch 45 vteřin běžet, mělo by se to zklidnit. Mám obavu, že s tím nikdo nic neudělá. Jak to tak sleduji, tak je míra příznaků u každého auta individulání.

 

Pro VW existuje TPI 2028088/1, kde se podobný problém řeší flashnutím řj motoru jiným sw. Ale týká se to jen motorů, které střílí a škubou jen při rozjezdu. Pokud se toto objevuje i volnoběh, tak se nic neprovádí = běžný stav a průběh studeného startu.

Edited by Pawouk01
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Příspěvky

    • @krysarr jisté je, že mě k tomu možná změna na přechod s GPS dožene.Ten Garmin je pecka, ale zatím jsem v situaci kdy si dokážu poradit s Data Centrem jako Ferda a jiné záležitostí jako záznam trasy přes GPS řeším přes telefón, a proč to nemít v jednom? Momentálně jsem v zápalu jezdce s tím co mám a budu mít a jak je rok dlouhý, tak se vše ukáže Odesláno z mého 5060D pomocí Tapatalk
    • Jo, to si pamatuju. Co se tyce ale systemu dodani, tohle je proste vec, kterou nepochopim - kdyz je z nejakeho duvodu opozdeni dodani, tak snad komunikuju v predstihu a jasne. Takhle by to melo byt prece nastavene i u mnohem levnejsich polozek, nez je nove auto...
×
×
  • Create New...